Ağız Kokusuna Kesin Çözüm

İnsanların en çok sorun yaşadığı problemlerden birisi de kötü ağız kokusudur. Bu durum bulunduğunuz ortam da rahatsızlıkla karşılanmanıza neden olur. Sizde rahatça davranamazsınız. Ağız kokusuna kesin çözüm için nedenini belirlemek gerekir. Ama temel neden de dişlerin arasında kalan yemek artıklarıdır.

Doğal Yollarla Ağız Kokusuna Kesin Çözüm

Ağız kokusu birçok insanın şikayetçi olduğu bir konudur. Başlıca nedenlerinden birisi de insanların diş fırçalama konusunda yeterli özemi göstermemiş olmasıdır. Eğer ağız kokusuna kesin çözüm arıyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli konu düzenli olarak dişlerinizi fırçalamanızdır. Günde en az 2 kere dişlerinizi, dilinizi ve yanak içlerinizi yıkarak ağız kokusundan kurtulabilirsiniz.

Yeterli miktarda su içerek ağız içinizi ferahlatabilirsiniz. 8 bardan su içerek salya üretimini korumanız mümkündür. Ayrıca şekersiz sakız sayesinde de salya üretimi artar. Ağzınızın kokusunu giderir. Maydanoz çiğnemek de geçici bir çözüm olsa da işe yarar. Tarçın da ağız kokusunu giderir. İçindeki bakterilerin azalmasına yardımcı olur.

Ağız Kokusu Neden Olur? Ağız Kokusuna Kesin Çözüm

Günümüzde insanların en çok şikayetçi olduğu konulardan birisi olan ağız kokusu için etkili çözümler bulmak gerekir. Ama öncelikle kokunun sebepleri anlaşılmalıdır. Ağız kokusunun belirli nedenleri bulunmaktadır. Bunları şu şekil de sıralamak mümkündür;

  • Sigara kullanımı
  • Alkol kullanımı
  • Dişlerin düzenli olarak fırçalanmaması
  • Reflü
  • Diş çürükleri
  • Uzun süre aç kalmak

Ağız kokusuna kesin çözüm arayanlar öncelikle düzenli olarak diş fırçalamaya dikkat etmelidir. Dişler günde en az 2 kez fırçalanmalıdır. Diş ipi kullanarak diş arasındaki artıkları temizleyebilirsiniz. Ayrıca tarçın kullanımı sayesinde de ağız kokusuna elveda diyebilirsiniz. Sigara ve alkolü de bırakarak bu sorunu atlatabilirsiniz. Ağızla alakalı problemeler de kesinlikle bizlerle iletişime geçilerek hekim kontrolünden geçilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Ağız Kokusuna Çözüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.