Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir?

Kişinin günlük hayatını olumsuz yönde etkileyen en büyük sorunlardan biri de ağız kokusudur. Ne yaparsanız yapın ağız kokusundan kurtulamıyorsanız eğer birde bizim yöntemlerimizi dinleyin. Ağız kokusuna ne iyi gelir işte sizler için önerilerimiz;

  • Dişlerinizi günde 2 kere düzenli olarak fırçalamanız gerekir. Özellikle akşamları, sabah ağzınızda kötü koku oluşmaması için mutlaka dişlerinizi fırçalayın.
  • İçtiğinizden daha fazla su içerek ağız kokusundan da kurtulabilirsiniz.
  • Tarçın ve maydanoz çiğneyerek bir süre ağız kokusunun önüne geçebilirsiniz.
  • Ağız kokusunun olmaması için şekersiz sakızlar veya bu durum için özel olan sakızlar çiğneyebilirsiniz.

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir? Nedenleri Nelerdir?

Ağız kokusu belirli nedenlere bağlı olarak oluşmaktadır. Bunların başında diş fırçalanmasının aksatılması gelir, reflü, alkol ve sigara kullanımı, aç kalmak, diş çürükleri ve diğer hastalıklar ağız kokusuna neden olabilmektedir. Ağız kokusunun nedenini bulduğunuz takdirde, bu sorunu yenmek için ilk adımı atmış olursunuz. Özellikle ağız ve diş sağlığı konusunda biraz titiz davranmak gereklidir. Ağız kokusuna ne iyi gelir konusunda en önemli nokta; dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızda kalan atıkların da tamamen yok olması için mutlaka diş ipi vb. ürünler kullanarak ağız ve diş sağlığınızı tam anlamıyla yapmanız gerekir.

Ağız Kokusuna Ne İyi Gelir? Çözümü İçin Ne Yapılmalıdır?

Tüm bu söylediğimiz ağız kokusuna ne iyi gelir önlemlerini aldığınız takdirde yine ağız kokusu probleminden şikâyetçiyseniz mutlaka bizlere ulaşarak hekimlerimizden randevu almalısınız. Böyle bir durumda hekimlerimiz dişlerinizde geniş çaplı bir inceleme yapacak ve sorunu doğru bir şekilde tespit edeceklerdir. Muhtemelen diş çürüğünden kaynaklı olan bu sorununuz en kısa sürede ağız ve diş sağlığı merkezimizde tedavi edilecek, çözüme ulaştırılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Diş Ağrısı Sebepleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.