Ağız ve Diş Sağlığı Diş Kaplama Nasıl Yapılır

Diş KaplamaDişlerde bulunan genel sorunları gidermek için yapılması gerekenler ile ilgili diş kaplama nasıl yapılır sorusuna cevap vermek gerekmektedir. Günlük yaşantımızda fiziksel ve kimyasal sindirimin ağızda başlamaktadır. Fiziksel sindirimin ise dişler yardımıyla ağımıza aldığımız besin maddelerini parçalayarak sindirimine katkı sağladığı için vücuda olan katkısı çok büyüktür. Herhangi bir rahatsızlık esnasında bütün hayatımızı mahvedebilme özelliğine sahip olan dişlerin bakımına ayrı bir özen gösterilmelidir. Diş kaplama esnasında kaplama diş, kron diş ve seramik diş olmak üzere pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bu esnada kaplanacak olan dişlerin ağız yapısına uygunluğu büyük önem arz etmektedir.

Tedavi Sürecinde Diş Kaplama Nasıl Yapılır

Kişinin kaplama yapmaya karar vermesinin ardından tedavi süreci başlar. Sonraki aşamada dişlerine kaplama yaptırmak isteyen kişiler kron diş, seramik diş vb. gibi peç çok seçenekten birini seçerek karar verir. En büyük problem diş kaplama nasıl yapılır sorusuna cevap verecek yeterli bilginin bulunmamasıdır. Yaklaşık herhangi bir problemle karşılaşılmadığı sürece 5 ile 7 gün içerisinde tedavi süreci tamamlanır. Diş kaplamanın şayet yanlış alınırsa bu süreç 2 3 gün daha artabilir ve bunun neticesinde süreç 7 ile 10 güne kadar uzayabilir.

Diş Kaplama Nasıl Yapılır ve Çeşitleri Nelerdir

Diş kaplamaya karar veren kişileri bekleyen en büyük soru diş kaplama nasıl yapılır ile çeşitleri nelerdir. Diş kaplama çeşitleri kişilerin ekonomik durumuna ve mevcut diş yapısı esas alınarak karar verilmesi sağlanır. Diş etinin durumu da kesinlikle göz önüne alınarak değerlendirmelere tabi tutulmalıdır. Metal destekli porselenden, komple porselen diş kaplamasına kadar pek çok çeşidi bulunmakla birlikte en çok kullanılan kaplama ise zirkonyum destekli porselendir.

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.