Ağrısız Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişler, her yaştan ve cinsiyetten kişi için fiziki görünümün en önemli parçalarından birisidir. Üstelik dişlerin yapısı kişinin psikolojisi üzerinde de olumlu veya olumsuz tesir edebilir. Dişlerin görselliği ile ilgili en çok rastlanan şikayetler diş çarpıklıkları ve diş rengidir. Diş rengi normalde beyaz olması gerekirken kimi genetik nedenlerle veya beslenme alışkanlıkları neticesinde zamanla daha sarı ve koyu hale dönüşebilir. Bu durum kişileri rahatsız eder ve çoğu zaman diş beyazlatmaya teşvik eder. Diş beyazlatma uygulamalarında genel olarak iki yol vardır. Bunlardan birisi ev tipi dediğimiz yöntem, ikincisi ise klinikte doktor tarafından uygulanan yöntemdir. Ağrısız diş beyazlatma yöntemleri her zaman kişilerin ilk tercihidir.

Ağrısız Diş Beyazlatma Yöntemleri ve Klinik Uygulamaları

Kliniğimizde ağrısız diş beyazlatma yöntemleri uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Bu sayede kısa sürede dişleriniz daha açık, daha beyaz bir hale gelecek ve özgüvenle gülüşünüzü etrafına gösterebileceksiniz. Fakat şunu unutmamak gerekir ki herkesin bir diş rengi vardır ve diş beyazlatma uygulamalarında dahi bu rengin çok ötesine gidilememektedir. Aksi bir uygulama dişlerinizin sağlığına zarar verecek niteliktedir ki bu yanlış uygulamaya pek çok kez şahit olabilmekteyiz. O yüzden de diş beyazlatma işlemlerinde uzman bir hekim tercih etmeli, her şeyden önce dişlerinizin sağlığını ön planda tutmalısınız.

Ağrısız Diş Beyazlatma Yöntemlerinin Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntıları

Ağrısız diş beyazlatma yöntemleri kapsamında kliniğimizde yaklaşık 20 dakikalık bir işlem yapılmakta ve dişleriniz uygun beyazlığa ulaşmaktadır. Bu esnada hiçbir ağrı sızı hissetmezsiniz. Sadece bazı bünyelere özel kamaşmalar yaşanabilmektedir. Diş beyazlatma işlemleri bir noktada kozmetik bir uygulamadır. O yüzden zaman içinde tekrarlanması gerekir. Beslenme alışkanlıkları ve diş bakımı alışkanlıklarına göre bu süre değişebilir.

Bir önceki yazımız olan Diş Eti Kanaması Nedenleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.