Diş Ağrısı Sebepleri

Diş ağrısı sebepleri birçok farklı etkiden kaynaklanabilir. Diş apsesi, diş çürükleri, diş eti hastalıkları, gömülü dişler, diş minesinin aşınması, dolgu düşmesi, ağız dışı hastalıkları, sinüzit gibi birçok nedenle diş ağrıları yaşanabilmektedir. Derin olmayan ve başlangıç aşamasındaki diş ağrıları bir şeyler içerken ya da tatlılardan kaynaklanabilmektedir. Bu durum ise dolgu ile tedavi edilebilir. Derin diş çürükleri şiddetli ağrılar yapar. Sıcak ve soğuk hassasiyeti oluşturur. Bu durumda kanal tedavisi gerekebilir. Diş minesi aşınması ve diş eti hastalıkları tatlı ve ekşiye hassasiyet oluşturur ve oldukça ağrı yapar. Sinüzit yaygın ağrı oluşturması sonucunda diş ağrısı yapabilmektedir. Diş ağrılarının çözümü vardır. Bu nedenle geç kalmadan tedavi olabilir ve bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.

Diş Ağrısı Sebepleri Nelerdir?

Diş ağrısı sebepleri gerekli ve doğru tedavi için oldukça önemlidir. Özellikle geceleri başlayan diş ağrıları zonklama hissi yaratmaktadır. Diş eti iltihaplanması, diş çürümesi gibi sebepler en çok görülen diş ağrısı nedenleridir. Şekerli ve unlu yiyeceklerin de diş ağrısı yaptığı bilinmektedir. Pek çok kişi hayatının bir döneminde diş ağrısı rahatsızlığı yaşamaktadır. Hekime gitmek yerine ağrı kesici ilaçlar kullanıldığında gerekli tedaviler uygulanamamaktadır. Bu nedenle diş hekimine danışarak diş ağrılarına kalıcı çözümler bulmalısınız.

Diş Ağrısı Sebepleri Hakkında

Diş ağrısı sebepleri gömülü dişler, diş minesi aşınması, diş apseleri, diş çürükleri gibi sıralanabilmektedir. Sinüzit gibi hastalıklar da diş ağrısına neden olabilmektedir. %97 oranında kişilerde diş çürüklerinden kaynaklı ağrılar görülmektedir. Çürük boşluklarına yiyeceklerin girmesi ve siniri etkilemesi de oldukça diş ağrısı yapacaktır. Diş ağrıları tedavi edilmesi gereken rahatsızlıklardandır ve bu nedenle gereken özen gösterilmelidir. Bizimle iletişime geçerek merak ettiğiniz tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diş Teli Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.