Diş Ağrısını Hemen Ne Geçirir

Diş ağrısısanların hayatını olumsuz etkileyen dişleriniz ağrıdığı zaman başka bir işle uğraşamayacak dereceye getiren, ağrıdan kaynaklı olarak konsantre eksikliği yaşatan ve hayatınıza olumsuzluk katan bir durumdur. Bazen ne yaparsanız yapın geç kalındığından dolayı diş ağrısını geçirecek birçok etken fayda bile etmemektedir. Dişlerinizi ve hayatınızı bu denli olumsuz etkileyecek durumları göz önüne alarak bu durumu yaşamamak adına mutlaka diş hekimine 6 ayda bir gitmenizde fayda vardır. Diş ağrısının olmasının en büyük nedeni kontrol edilmeyen ve muayene edilmeyen dişlerinizin zamanla çürümesi bu çürümeden kaynaklı olarak diş etinde meydana gelen olumsuzluklardır. Diş minesinde meydana gelen aşınmalar sebebiyle dişleriniz ağrır tedavi edilmediği sürece de farklı hastalıklara yol açarak hem farklı hastalıkların meydana çıkmasına hem de ağrının daha fazla şiddetli hale gelmesine neden olmaktadır.

Diş Ağrısı Nasıl Geçer

Diş ağrısı bazen gecenin bir köründe zamansız olarak bazen de gündüz saatleri arasında kişileri bulmaktadır. Gündüz gelen diş problemleri diş hekimleri tarafından kontrol altına alınarak ağrının kaynaklandığı problemler çözüme kavuşturulur. Ancak gece yarısında gelen ve beklenmedik zaman da sizi bulan ağrılar için evde kendi başınıza diş ağrısını geçirebileceğiniz yöntemler vardır. Bu yöntemler;

Karanfil: Diş ağrılarında en sık başvurulan yöntemde karanfildir. Antibakteriyel ve ağrı kesici özellikleri ile ön plandadır. Karanfili ağrıyan dişinizin üzerine koyup bekletebilirsiniz.

Sirkeli su ve tuzlu su gargarası: bu yöntem tamamen çözüm olmasa da kısmi olarak diş ağrısını uyuşturur ve geçici bir rahatlık sağlar.

Buz kompresi: buz kompresi ile ağrıyan yerinizi uyuşturmak adına soğuk su ile ya da buz ile ağrıyan yerinize buz tedavisi yapabilirsiniz.

Diş fırçalama: bazen ağrının en büyük sebebi yediğiniz besinlerin dişlerinizin araya sıkışmasıyla da ağrı meydana gelebilir. Bu nedenle dişleriniz ağrıdığı zaman mutlaka fırçalama yöntemini de deneyin.

Bunlarla uğraşmak istemiyorsanız eğer ağrınıza çözüm bulacak ve sizi dertten kurtaracak kurumumuza gelebilirsiniz. Diş ağrısı sorunlarınıza kökten çözüm bulabilirsiniz. Tüm hizmet içeriği alanında uzman kadro tarafından veriliyor.

Bir önceki yazımız olan Diş Teli Değişimi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.