Diş Beyazlatma Bitkisel Çözüm

Diş beyazlatma bitkisel çözüm yöntemleri daha koruyucu ve sağlıklı yöntemlerdir. Sindirim sistemimizin ve dış görünüşümüzün temel taşlarından olan dişlerimiz, farklı yollarla sağlıklı ve daha parlak görünümlere kavuşmaktadır. Bitkisel çözüm yolları evimizde kolayca uygulanabilir yöntemlerdir. Günlük hayatımıza büyük yer kaplayan çay, kahve, sigara, ve çeşitli şekillerdeki beslenme alışkanlıkları dişlerimizin sararmasına neden olmaktadır. Sararan ve beyazlığını kaybeden dişlerimizi diş hekimi veya evde bitkisel yollarla beyazlatabiliriz.

Diş Beyazlatmada Bitkisel Alternatif

Diş beyazlatma bitkisel çözüm konusunda şu yöntemler kullanılmaktadır. Çilek diş beyazlatmada kullanılır, çileğe herhangi bir alerjisi olanlara önerilmez. Olgunlaşmış çilekler seçilip bir çatalla ezilerek dil fırçasına sürülerek dişlerimiz yaklaşık 2 dakika fırçalandıktan sonra bu işlem günde iki kez bir hafta boyunca devam ettirilir ve bir haftanın sonunda dişlerinizin ne kadar çok beyazladığını göreceksiniz. Dişleri beyazlatmada kullanılan bitkisel bir yol ise ada çayını kurutup toz haline getirerek ağız ve diş temizliğinde ve beyazlatılmasında kullanılmaktadır. Sağlıklı ve gülümseyen parlak dişler için bitkisel çözümleri deneyin. Yarım limon suyu ve bir çay kaşığı karbonat karıştırılıp diş fırçasına sürülerek fırçalandığı zaman dişleriniz sağlıklı ve daha beyaz renkte olacaktır.

Dişlerimizin Beyaz Kalması İçin Neler Yapılmalı?

Diş beyazlatma bitkisel çözüm en kolay ve faydalı olan yöntemlerden biridir.Her gün yemeklerden sonra dişlerimizin diş macunu ile fırçalanması, asitli ve dişlerimizde leke bırakan yiyecek ve içeceklerden sonra diş temizliği yapılmalıdır. Sigara, kahve, çay ve dişlerde uzun süre kalıcı içecekleri fazla tüketmemek gerekir. Diş beyazlatma bitkisel çözüm yollarını uygulayarak daha parlak görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz. C vitamini içeren gıdalar tüketmekte dişlerimizin beyaz kalmasını sağlar. Domates, portakal, limon, çilek diş beyazlatıcı gıdalardır.  

Diş beyazlatma bitkisel çözüm konusunda fesleğen, iyi bir bitkidir. Fesleğen yaprakları kurutularak toz haline getirilir ve fırçaya sürülerek diş temizliği ve beyazlatmada kullanılır. Misvak ağacı, akasya ağacı, babul ağacı, banyan ağacı diş macunlarının ana maddesini oluşturmaktadırlar. Bu ağaçlardan da faydalanarak dişlerinizin beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz. Diş beyazlatmada karbonat ve limon kullanımında diş etlerine temasından kaçınınız ve haftada bir kez uygulamanız daha doğru olacaktır. En doğal faydalı yöntemler bitkisel çözümlerdir.

Bir önceki yazımız olan Ağız Kokusu Sebepleri Ve Çözümleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.