Diş Beyazlatma Cihazı

Estetik bir gülüşün anahtarı düzgün, temiz ve sağlıklı dişlerden geçmektedir. Dişlerinizin sağlığına dikkat ediyor, düzenli bir şekilde fırçalayarak temiz tutuyor olabilirsiniz. Bununla birlikte dişlerinizin rengi elinizde olmayan sebeplerden dolayı değişmiş olabilir. Bu durumda yapmanız gereken gülüşünüzden vazgeçmek değil diş beyazlatma cihazı kullanarak dişlerinizde beyazlatma işlemi yapmak olmalıdır. Kliniğimizde hekim kontrolünde beyazlatma işlemleri güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma Cihazı Nedir?

Diş beyazlatma cihazı USB girişi olan bir cihaz, tablet veya telefona bir kablo vasıtasıyla bağlandıktan sonra çalışır duruma gelen ve dişlerinizin daha beyaz hale gelmesi için üretilmiş olan bir cihazdır. Cihazı çalışır duruma getirdikten sonra diş beyazlatma işleminde kullanılmak üzere satılan jellerden sürerek ardından cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Dişlerinize yerleştireceğiniz aparat lazer ışını verecek ve beyazlatma işlemini gerçekleştirecektir. Bunun için 10 dakika beklemeniz yeterlidir. Diş beyazlatma jeli, hidrojen peroksit içermemesi ve doğal yapılı bileşenlerden meydana gelmiş olması halinde insan sağlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etkiye neden olmamaktadır.

Diş Beyazlatma Cihazı ve Hekim Kontrolünde Uygulama

Diş beyazlatma cihazı evde kendi olanaklarınızla beyazlatma işlemi gerçekleştirmeniz için üretilmiş olan bir cihazdır. Hekim kontrolünde kliniğimizde yapılan uygulama da dişlere jel uygulandıktan sonra ışık kaynağı ile jeli aktifleştirmek üzerine kurulan bir sistemi içermektedir. Bu yönüyle hekim uygulamaları ile lazer ışık veren diş beyazlatma cihazlarının mantığının aynı olduğunu söylemek mümkündür. Bununla birlikte uygulama için kullanılan jellerin diş yüzeyi dışındaki noktalara temasında sakıncalar bulunmaktadır. Bu nedenle evde kolaylıkla beyazlatma işlemi yapmak isterken olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına hekim kontrolünde bu uygulamayı yaptırmanız yararlı olacaktır. Hekim tarafından uygulama yapılırken dişetlerini ve çevre dokuları korumak amacıyla silikon madde kullanılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma Ürünleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.