Diş Beyazlatma Diş Minesine Zarar Verir Mi?

Diş beyazlatma diş minesine zarar verir mi? Her insan beyaz ve aynı zamanda dikkat çeken dişlere sahip olmak için diş beyazlatma işlemi yapabilir. Fakat diş beyazlatmak isterken diş ve ağız sağlığınızdan olmamak için birtakım noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Diş  estetiğinin püf noktalarında biri de diş minesinin rengidir. Dişteki beyazlığın kaybolmasının birçok nedeni olabilir. Özellikle çay, kahve ve daha çok gazlı içecekler dişlerinizin renginin solmasına neden olabilir. Ana olarak diş renginiz ten renginiz gibi kalıtsaldır. Bu sebeple diş renginiz koyu bir renge de sahip olabilir. Nedeni hangi sebep olursa olsun daha beyaz ve estetik dişlere sahip olabilirsiniz.

 Diş Beyazlatıcı Macunlarına Kullanırken Çok Dikkatli Olun

 Diş beyazlatma diş minesine zarar verir mi? Dişlerin renk tonunda sorun olduğunu düşünen birçok insan diş beyazlatma işlemi yaptırmaktadır. Fakat dişlerinizi daha beyaz bir hale getirmenin birçok yolu var. Bunlardan biri de diş beyazlatmak için özel olarak üretilmiş diş macunlarıdır. Birçok insan dişlerini beyazlatmak için bu macunlarını kullanmaktadır. Fakat bu macunları kullanırken dikkatli olmak gerekmektedir. Bu tip diş macunlarının içerisine bulunan bazı maddeler dişlerinizde tahribata neden olabilir. Bu sebeple diş mineniz zarar görebilir. Bu sebeple diş beyazlatmak için özel olarak üretilmiş olan macunları normal diş macunlarıyla dönüşümlü olarak kullanmak dişlerinize verilen hasarı minimize edecektir.

Diş Beyazlatmak İçin Özel Olarak Üretilmiş Tozların Dişlerinize Zararı Olabilir

 Eczanelerde satılan diş beyazlatma tozları dişlerinizin üst yapısında tahribata neden olur. Diş beyazlatma tozlarını kullanan insanlarda ilk kullanımlarda dişin çok etkili bir şekilde beyazladığı görülür. Fakat bu durum kesinlikle kalıcı değildir. Diş beyazladıktan belirli bir süre sonra dişte anormal derece ton kayıpları meydana gelir. Dişlerinizde çabuk kirlenme problemi ortaya çıkar.

Beyaz Dişler Özgüven Sahibi Olmanıza Yardımcı Olur

Diş beyazlatma diş minesine zarar verir mi? Birçok insan diş renginin tonundan dolayı dilediği gibi gülemez. Sürekli olarak dişlerini saklamak zorunda hissederler. Bu insanda özgüven kaybına neden olur. Dişlerinize verdiğiniz önem sayesinde özgüveninizi tekrar kazanabilir ve toplum içerisinde dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Dişlerinizin bakımını günlük olarak yapın ve her altı ayda bir doktorunuza muayene olmayı unutmayın.

 

 

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma Bitkisel Çözüm başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.