Diş Beyazlatma Etkisi Ne Kadar Sürer

Siz de diş beyazlatma etkisi ne kadar sürer ve diş beyazlatmanın ne kadar etkili olduğunu merak ediyorsanız, bu konuda uzman hekimlerden detaylı bilgi alabilirsiniz. Diş rengi eğer hoşunuza gitmiyorsa, siz de modern teknolojinin sunmuş olduğu diş beyazlatma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Dişlerinizin rengine olumsuz etki eden faktörler göz önüne getirildiğinde sigara, alkol, çay, kola ve düzenli olarak dişlerin fırçalanmaması dişlerinizin sararmasına neden olduğunu görmekteyiz. Dişlerde oluşan bu lekelenmelerden kurtulmak için düzenli olarak dişleri fırçalamak oldukça önemlidir. Günümüzde lazerli diş beyazlatma tekniği ile sararan dişlerin tekrar beyazlatılması oldukça kolaydır. Peki, dişlerin hızlı ve kolay bir şekilde beyazlamasına etki eden bu tedavi ne kadar süre etkisini sürdürmektedir?

Dişlerinizi Beyazlattıktan Sonra Etkisinin Ne Kadar Süreceğini Biliyor Musunuz?

Dişlerinizin beyazlaması için bir iki seans yaptırmanız yeterli olup, diş beyazlatma etkisi ne kadar sürer diye araştırma yaparak dişlerinizin uzun süre beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz. Diş yapısına göre bir ya da iki üç seans ile siz de dişlerinizin beyaz ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Diş beyazlatma operasyonu sonrasında diş hekimi tarafından bazı diyet programına tabi tutulabilirsiniz. Asitli yiyeceklerden tutunda alkol, sigara ve kahvenin dişleriniz ile temas edilmesini doktorunuz sizden isteyebilir. Evde ya da uzman kişi tarafından uygulanan beyazlatma teknikleri farklı kalite ve sürelerle dişlerinizin beyaz kalmasını sağlayacaktır. Siz de dişlerinizi beyazlatmak için uzman diş hekiminden bu konuda destek alabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Sonrası Dişler Ne Kadar Beyaz Kalır?

Diş beyazlatma etkisi ne kadar sürer ve bu süreç esnasında nelerle karşılaşacağını merak eden hastalar diş hekim merkezlerine giderek araştırma yapmaktadır. Dişlerinizin dış etkenlerden dolayı sararması ve lekelenmesi nedeni ile dişlerinizin görünümünü beğenmiyor musunuz? Eğer siz de dişlerinizi beyazlatmaya karar vermişseniz öncelikle 18 yaşını tamamlamanız gerekir. Dişlerinizin ne kadar beyaz kalacağı tedavi sürecinde kullanılan tekniğe ve tedavisi sonrasında uzman doktorun diyetine ne kadar dikkat ettiğine göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama düzenli bakım ve uzman tavsiyelerine uyulması halinde dişlerinizin beyaz kalmasını iki üç yıl sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma Ne Kadar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.