Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır? Evde yapılan diş beyazlatma işleminin ağız çevresine herhangi bir zararı var mıdır? Evde yapılanla diş doktoru tarafından yapılan diş beyazlatma işleminin bir farkı var mıdır? Vb. sorularınızın cevapları yazının içeriğinde bulunmaktadır. Zira denilebilir ki evde yapılanla doktorun yaptığı bu işlem arasındaki tek fark doktor tarafından yapılanın daha güvenli oluşudur. 

Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır Sorunuza Yanıt Ağartıcı Jel!

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap çok kolay olacaktır. Öyle ki dişlerinizi beyazlatmanız dişlerinize, yalnız dişlerinize uygulayacağınız ağartıcı jel ile mümkün olacaktır. Zira bu jelin dudaklara ve hatta diş etlerine dahi değdirilmemesi şarttır. Aksi bir durum dudaklarınızın ve diş etlerinizin zarar görmesine sebebiyet verebilir. Bu açıdan bakıldığında diş beyazlatmanın diş doktoru tarafından yapılmasının daha sağlıklı ve daha güvenli olacağı kaçınılmaz olacaktır.

Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır Diyenler Bu İşlemin Diş Doktoruyla Daha Güvenli Olduğunu Bilmeli!

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır diyenler cevabın ağartıcı jel olduğunu bildikleri gibi bu işlemin doktor tarafından yapılması halinde daha doğru olacağını da bilmeliler. Zira dişlerinizi beyazlatmak istediğinizde doktora giderseniz doktorunuz söz konusu jeli dişlerinize uygulamakta daha bilinçli olacaktır. Diş etleriniz ile dişlerinizi saran diğer dokuları kullanacağı silikon vasıtası ile izole eden sonrasında ise ağartıcı jeli dişlerinize uygulayan doktor dişlerinizi beyazlatırken ortaya çıkabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırabilecektir. Tabi sizler de ağartıcı jel ile birlikte bu işlem için gerekli olan silikonu alıp dişlerinizi evde kendiniz beyazlatabilirsiniz. Ancak denildiği gibi diş doktoru bu noktada daha güvenli olacaktır. Ayrıca 15 ile 20 dakikadan oluşan seansların diş beyazlatmada söz konusu olan tedavi süreleri olduğunu da bilmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Diş Estetiği Nedir, Ne Değildir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.