Diş Beyazlatma İçin Öneriler

Diş beyazlatma işleminde dişlerde görülen ve hoş olmayan lekeler, sarılıklar tamamen giderilir. Diş hekimliğinde estetik işlemler arasında yer alır. Diş sarılığı veya renk bozukluğu zamanla oluşan bir sorundur. Dişin mineral yapısı bozuldukça diş yüzeyinde lekeler ve koyuluklar gözlenir. Dişlerin renginin bozulmasında ve değişmesinde kişinin bakım düzeni ve günlük tükettiği yiyecek ve içecekler de etkilidir.

Çeşitli sebeplerle oluşan sarılıkları kliniğimizden randevu alarak uzmanlarımızın özel teknolojilerle gidermesini sağlayabilirsiniz. Alanında uzman doktorlarımızdan diş beyazlatma için öneriler alabilir ve tedaviye başlayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İçin Öneriler ve Uygulama Seçenekleri

Diş beyazlatma için öneriler konusunda öncelikle dişlerin yüzeyinde oluşan bozulmaların nedenlerini bilmek gerekir. Doğal süreçte renk değişimleri görülebilir. Fakat bunda tüketilen içecekler de etkilidir. Bu nedenle dişlere zarar veren ve rengini bozan içecekleri gereğinden fazla tüketmek ya da sonrası yeterli temizlik uygulayamamak sorun yaratır.

Diş beyazlatma için kliniğimizden profesyonel yardım alabilirsiniz. Uzmanlarımız son derece yaygın ve etkili olan yöntemleri ihtiyacınıza göre uygulamaya karar verecektir.

Home Bleaching: Home leaching yönteminde beyazlatma işlemi uygulanacak kişinin dişlerinin ölçüsü alınır. Bu ölçüye göre uygun bir kalıp hazırlanır ve hastaya verilir. Hastanın yapması gereken diş hekimlerimizin verdiği jelleri bu kalıba koyarak dişlerine verilen saatlerde uygulamaktır. Uygulama son derece basittir. Jellerin konduğu kalıpları ağza yerleştirmek uygulamanın temelini oluşturur. Bu uygulamada dikkat edilecek olan nokta jelin diş etlerine ulaşmasını önlemektir. Diş etlerinin tahriş olmaması için dışarı taşan jeller pamuk yardımıyla silinebilir.

Office Bleaching: En kolay ve en kısa süreli uygulamadır. Çünkü uygulama toplamda 50 dakika kadar sürer ve uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir. Bu işlemde beyazlatıcı jel doktor tarafından kişinin dişlerine uygulanır. Kısa sürede sonuç veren bir beyazlatma işlemidir.

Diş Beyazlatma İçin Öneriler İletişim

Diş beyazlatma için öneriler konusunda kişinin yapması gereken uygulamalar da vardır. Günlük olarak diş fırçalama işlemi en az iki defa olmak üzere yapılmalıdır. Gereğinden fazla çay, kahve ve sigara tüketilmemeli ve bunları tükettikten sonra da ağız iyice su ile çalkalanmalıdır. İçecek kalıntıları dişlerde iz bırakmayacak şekilde tamamen arındırılmalıdır. Doğal ve kaliteli diş macunları kullanılarak dişlerin düzenli bakım sonrası beyazlaması sağlanabilir. Tüm bu çabalara rağmen dişlerinizin renginde düzelme olmuyorsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma Nedir Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.