Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Confident Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak verdiğimiz profesyonel hizmetlerde hekimlerimiz tarafından diş estetdiş estetiğiarı içerisinde gerçekleştirilen tedavi işlemlerinden birisi de diş beyazlatma odiş beyazlatmaaktadır. Diş beyazlatma işlemi, uzun yıllar boyunca dişte oluşan lekelerin ve dişin rengini değiştiren etmenlerin uzaklaştırılması ve dişin tekrar süt beyaz ve temiz bir görünüme kavuşturulmasıdır. Bu noktada diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır sorusu için öncelikle diş üzerindeki lekeler çıkarılır daha sonrasında yeni lekelerin oluşmaması için koruma sağlanır. Her iki aşama da profesyonel ekiplerimiz tarafından özel sistemler ve malzemeler ile sağlanmaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır Ve Neler Kullanılır?

Dişin dış olarak görünen bölgesinde yani üst katmanlarında gözle görülür noktadaki lekelerin uzaklaştırılması için öncelikle aşındırma yöntemi uygulanır ve kimyasallarla leke parçalama işlemi sağlanarak lekeler çözülür. Bu sayede dişler tekrar parlak ve beyaz bir görünüme sahip olurken, bu işlemin gerçekleştirilmesi için ancak profesyonel şekilde uygulanabilecek bazı ilaçlar kullanılır. Bu nedenle diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır sorusu için merkezimizde uygulanan işlemlerde doktorlarımız en kaliteli sonuçları oluşturacak güçlü ve sağlıklı ilaçlar tercih etmektedir.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır Ve Tedavi Sonrası Aşamalar?

Profesyonel bir merkezde diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır sorusundan çok beyazlatma işleminin sağlanmasından sonra dikkat edilmesi gereken aşamalar ve uyulması gereken kurallar daha önemli bir noktada bulunmaktadır. Örneğin, merkezimizde hizmet aldıktan sonra diş beyazlatma işlemi sağlandığında doktorunuzun önerdiği noktalara dikkat ederek, beslenme sisteminizi düzenlemeli, çay, kahve ve sigara gibi ürünleri tükettikten sonra dişlerinizi iyi bir şekilde temizlemeli ve mutlak olarak her gün diş fırçalama işlemlerini sağlamalısınız. Aksi takdirde bir süre sonra tekrar dişlerinizde istemeyen bir renk ve görünüm oluşabilir.

Bir önceki yazımız olan Diş Teli Renkli Lastikler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.