Diş Beyazlatma Sonrası

Işıltılı bir gülüş için ihtiyaç duyulan beyaz işler kurumumuzdaki hizmet portföyünde yer alan diş beyazlatma çözümleriyle sunulabilmektedir. Pek çok kişi yanlış bakım, hijyen standartlarına dikkat etmeme, doğru fırçalamama veya genetik sebeplerle dişlerini arzulanmış olduğu beyaz seviyede görememektedir. Ayrıca sigara, alkol gibi pek çok unsur sebebiyle de dişler beyazlığını zaman içerisinde kaybetmektedir. Bu gibi durumlarda diş beyazlatma yöntemlerimizle beraber pek çok hastamıza destek sunmaktayız. Ayrıca diş beyazlatma sonrası kurumunuzun sormuş olduğu hizmetler devam etmekte, periyodik bakımlarla beraber diş kontrolü yerine getirilmektedir.

Diş Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş beyazlatma operasyonlarından sonra genellikle 6 ayda bir kontrole gelmekte fayda bulunmaktadır. Ayrıca diş beyazlatma sonrası en çok dikkat edilmesi gereken nokta sigara ve çay gibi dişte leke bırakacak olan gıdaların ya tüketilmemesi veya az tüketilmesidir. Kahve gibi yoğun miktarda tüketildiğinde dişin beyazlığını bozacak olan ürünlerden sonra fırçalamanın da doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bütün diş beyazlatma çözümleri uzun vadeli olmasına rağmen gerekli olan bakım yapılmazsa hepsinde bir süre sonra tekrar sararma meydana gelebilmektedir. Bu sebeple özellikle diş fırçalaması bakımından büyük bir hassasiyet gösterilmelidir. Dişler günde en az iki sefer tercihen üç sefer doğru bir şekilde fırçalanmalıdır. Bu noktada diş fırçalaması ile ilgili problemler konusunda rehberlik kurumumuz tarafından bütün hastalarımıza sunulmaktadır.

Diş Beyazlatma Sonrası Yapılmaması Gerekenler?

Diş beyazlatma operasyonları kurumunuz tarafından son derece modern bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bütün operasyonlardan sonra gerekli olan talimat hastalara verilmektedir. Diş beyazlatma sonrası yapılmaması gereken unsurların başında sert olan kabuklu yiyeceklerin ve yemişlerin dişle kırılmaması da gelmektedir. Aynı zamanda dişin doğal macunlarla fırçalanması da çok önemlidir. Böylece diş beyazlığı daha uzun süre kalıcı olarak kullanılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma İşlemi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.