Diş Eti Kanaması Nasıl Geçer?

Diş eti kanaması nasıl geçer önlemenin ilk yolu ağız bakımının düzenli bir şekilde yapılması ve diş hijyenin sağlanmasıdır. Ağız gargarası kullanmak ise dişlerin kanamasını durduran bir diğer etkili yoldur.Diş eti kanaması Yemek kalıntılarını ortadan kaldırmak için diş ipini kullanarak diş eti kanamalarını önleyebilirsiniz. Her gün dişleri düzenli olarak fırçalamak ve her ay düzenli olarak diş hekimine gidilmesiyle diş eti kanaması zamanla ortadan kaldırılabilir. Yemek yedikten sonra dişlerin fırçalanması şarttır. Eğer dişleri fırçalamak için ortam müsait değil ise diş ipini her daim yanınızda taşıyın. Yemek yedikten sonra diş kalıntıları temizlemek için diş ipi kulanın.

Diş Eti Kanaması Nasıl Olur?

Diş eti kanaması nasıl geçer yaygın olarak görülmesine rağmen pek dikkate alınmaz. Lakin dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eğer dikkatli bakılmayan bu diş ve diş etine ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. Diş eti kanaması sağlam olan dişlerin çürümesine veya diş kaybına neden olur. Diş etinin kanamasındaki en büyük neden dişlerin düzenli fırçalanmamasıdır. Diş etinin kanamasının bir diğer nedeni ise sigarada sigara dişlere zarar verdiği gibi diş etini zedeleyerek diş eti kanamasına neden olur. Diş etinde kanama olmasının bir diğer nedeni ise vitamin eksikliği ve sigara tiryakiliğinden kaynaklanmaktadır.

 Diş Eti Kanaması Tedavi Edilmezse Ne Olur?

 Diş eti kanaması nasıl geçer tedavi edilmez ise birçok rahatsızlığa neden olur. Örneğin diş kaybına, ağız kokusuna, gingivitis gibi sağlık problemleri görülür. Gingivitis diye adlandırılan hastalık Türkçe tam karşılığı diş eti iltihaplanmasıdır. Bu yüzden her gün düzenli olarak diş sağılığınız için her şeyi yerine getirerek diş eti kanamasını önlersiniz. Aynı zaman da diş eti kanaması eğer halen devam ediyor ise acilen diş hekimine başvurunuz.

Bir önceki yazımız olan Diş Eti Kanaması Tedavisi İle Dişlerinizi Kurtarın! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.