Diş Kaplama Fiyatı

Ağız ve diş sağlığı ile ilgili olarak kullanılan tedavi yöntemlerinden bir tanesi kaplamadır. Diş kaplamDiş kaplamalmış ya da başka yöntemler ile eksilmiş olan dişin farklı malzemeler ile kaplanmasıdır. Dişlerde çürük ve benzeri nedenler ile oluşabilecek eksilmeler dolayısıyla uygulanmaktadır. Diş kaplama tedavilerinden önce dişin çürük gibi olumsuzluklardan arındırılması gerekir. Bu aşamaların sonrasında dişin sorunsuz şekilde kullanılabilmesi için kaplama yapılması gerekmektedir. Bunun için diş kaplamaları kullanılmakta ve dişler eski haline getirilmektedir. Diş kaplama fiyatı, tedavi süreçleri ve kullanılan malzeme seçeneğine göre değişmektedir.

Diş Kaplama Fiyatı ve Seçenekleri

Diş kaplama tedavilerinde günümüz şartlarında çok farklı malzemeler kullanılmaktadır. Geçmiş dönemlerde kaplama malzemesi olarak seramik temelli malzemeler tercih edilmekteydi. Renk olarak uygun olması ve uygun fiyatlı olması sayesinde seramik yoğun şekilde kullanılmaktaydı. Ancak günümüzde bu alanda sağlanan ilerlemeler ile birlikte zirkonyum gibi malzemeler de kaplama amaçlı olarak kullanılmaktadır. Altın ve benzeri malzemeler diş kaplamalarında yoğun olmasa da kullanılmaktadır. Özellikle maliyetlerin yüksek olması bu malzemelerin az kullanılmasına neden olur. Diş kaplama fiyatı, tedavide kullanılan malzemelerin çeşitlerine göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca tedavi uygulanan kişiler içinde fiyat belirlemesi yapılmaktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama Fiyatı

Diş kaplama fiyatı bakımından belirtilmesi gereken seçeneZirkonyum Dişi zirkonyum kaplama çeşitleridir. Zirkonyum ışık geçirgenliği olan ve dayanıklılığı yüksek olan bir malzemedir. Dişin doğal yapısına oldukça benzer bir renge sahip olması kullanım kolaylığı sağlar. Dayanıklı bir malzeme olması sayesinde sıcak ve soğuk hassasiyetini en aza indirir. Ağız ve diş yapısına uygun bir yapıda bulunması ile sorunsuz bir kaplama malzemesi olarak değerlendirilebilir. Zirkonyum kaplama fiyatları, porselen gibi kaplama seçeneklerine göre biraz daha yüksek oluşabilir.

Bir önceki yazımız olan Diş Estetik Ameliyatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


YORUMLAR