Diş Kaplaması Nasıl Olur?

İnsanların birbiriyle olan iletişimlerinde ilk baktığı yerlerden biri olan dişler en dikkat çekici noktalar olarak görülmektedir. Bu nedenle dişlerin sadece bakımı ve sağlığının yanı sıra dışarıdan görünümleri de pek çok kişi için önemlidir. İşte bizler bu noktada klinik olarak sosyal hayatta özgüvenli bir şekilde hareket etmenizi sağlayacak olan diş kaplaması işlemlerini sizlere sunuyoruz. Sizlerin diş kaplaması nasıl olur sorusu karşısında ise kaplama yapılacak olan dişlerin çürük sonrasında ya da dişin kaybedilmesi sonrasında o dişin yerini tamamlayacak dişlerin istenilen bölgeye eklenmesi şeklinde bir durumdan bahsederek çözüm üretiyoruz.

Diş Kaplaması Nasıl Olur Ne Kadar Sürer?

Diş kaplama hakkında en çok merak edilen sorulardan biri olan diş kaplaması nasıl olur ve ne kadar sürede tamamlanır karşısında cevabımız 3 seans olmaktadır. Kişinin dişlerinin durumuna bağlı olarak 2 ile 4 arasında değişebilecek seanslarda diş kaplamasının en iyi şekilde yapıldığından emin oluyoruz. Estetik kaygıları da üstünde taşıyarak yapılan işlemlerden olduğu için diş kaplaması süreçlerini hiçbir şekilde aceleye getirmeden kaplamanın etkisini en iyi şekilde göstereceğinden emin olana kadar tedavi süreçlerinin devam etmesini sağlıyoruz.

Diş Kaplaması Nasıl Olur Sonrasında Diş Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Diş kaplamasının ardından dişlerin bakımı ile ilgili olarak büyük bir değişiklik yapılması gerekmez. Ancak yine de bizlere diş kaplaması nasıl olur diyerek başvuran hastalarımız için bu genel diş bakım kurallarını tekrarlayarak hizmetlerimizi sunuyoruz. Bunlar içinde günde en az mutlaka iki kere dişlerin fırçalanması ve belirli aralıklarla diş ipleri ile mutlaka diş aralarının temizlenmesi gerektiğini tekrar hatırlatıyoruz. Tüm bunlara ek olarak dişlerin düzenli kontrolü için de hastalarımızı kliniğimize kontrol için bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Zirkonyum Diş Ne Demek? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


YORUMLAR