Diş Teli Aşamaları

Diş teli aşamaları belirlenmesi ve uzmanın bu doğrultuda hastasını bilgilendirmesi ortodonti tedavi sürecinde olumlu etkilere sahiptir. Uzmanın ön görüşü ve bu anlamda uzman hasta ilişkisi tedavide önemli rol oynayacaktır. Özellikle hastanın bu anlamda süreç boyunca sakin ve de sabırlı olması gerekiyor. Hasta durumu kabul etmesinin yanı sıra uzmanın dediklerini harfiyen uygulamalıdır. Hastanın diş ve ağız sağlığında etkili olacak olan bu durum ileriki yıllarda da her daim sağlıklı dişlere sahip olmasının bir göstergesi olarak bilinecektir.

Diş Teli Aşamalarında Yapılacak Olan Müdahaleler

Diş teli aşaması konusunda birçok kişi bilgi sahibi olmadığı için bu durumu kendi içinde kaos haline getirebilir. Aslına bakarsanız aklınızda büyütecek kadar zor bir süreç değildir. Diş teli takım aşamasında ilk olarak hastanın daha önceki ağız sağlığı kontrolü yapılır. Ağız içinde bulunan dişlerde çürük var mı, dolgu varsa dolguların ne kadar sağlam olduğu varsa diş taşı ve tartar temizliği yapılır. Burada dolguların sağlam olmasındaki amaç diş teli takılacağı zaman dolguların çıkmamasıdır. Ayrıca uzman hekim 20 yaş dişlerin kontrolü için de röntgen çekimi yapacaktır. Uzman ağız içinde tüm sorunları giderdikten sonra diş teli için aşamalara geçecektir.

Diş Teli Tedavi Sürecinde Hemen Sonuç Almak ve Diş Teli Taktırmak Mümkün mü?

Diş teli aşamaları tabi ki de kişinin ağız sağlığına göre değişiklik gösterecektir. Eğer ki Kişinin ağzında çürük diş varsa önce onların çekilmesi yapılacak, dolgu kontrolleri tamamlanacak ve en son aşama olarak diş teli takılacaktır. Bu tüm tedaviler bittikten sonra kişi diş teli yani ortodonti tedaviye tamamen hazırdır. Diş teli takılacağı zaman herhangi bir acı veya da sızı hissedilmemekte ve kısa süre içerisinde işlem bitmektedir. Fakat buradaki en önemli detay uzman tercihiniz olacaktır. Bu anlamda kaliteli hizmet veren ve alanında başarılı tedavilere imza atan bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Ortodonti tedavi sürecinde her daim sizlerle olacağız ve de ağız için problemlerinize kesin çözümler bulacağız.

Bir önceki yazımız olan Diş Teli Evreleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.