Diş Teli Değişimi

Diş teli değişimi genellikle halk arasında tekrar bir diş teli takılması ve uygulaması olarak bilinse de asında bu tam olarak doğru değildir. Ortodonti uygulaması olan diş teli zaten damak ve diş yapısı tamamen oturmuş kişilere sıklıkla yapılan bir uygulamadır. Bu anlamda tabi ki de istisna durumlar her daim olacaktır. Fakat genel olarak uzmanların bu anlamdaki görüşleri diş teli uygulaması yapılırken diş teli tek seferlik uzun ve kesin bir işlem olmasıdır. Aslına bakılır ise buradaki “değişim” sözündeki kasıt ağız içindeki ve gülüşlerdeki değişim olmaktadır.

Diş Teli Önce Sizi Değiştirmekte Sonra da Yıllarca Kapalı Olarak Yaptığınız Gülüşlerinizi

Diş teli değişimi birçok açıdan kişiye öz güven sağlar. Ağız içinde yıllardır duran ve gülüşlerinizi engelleyen dişlerin kısa süre içinde düzene girmesi ile kişinin özgüveni de artmaktadır. Ayrıca her daim diş yapısı bozuk olan kililer ya gülmekten çekinir yada elleri ile ağızlarını kapatarak gülerler. Diş teli uygulamasından sonra elleri ile kapatılmasına gerek kalmayan ve ortaya kolaylıkla gülebileceğiniz gülüşlere merhaba diyebileceksiniz. Herhangi bir ağrı sancı olmadan en kısa zamanda istediğiniz gibi özgürce konuşabilecek ve gülebileceksiniz. Fakat bu anlamda diş teli kullanılırken dikkat edilmesi gereken birkaç basit ve önemli detay bulunuyor.

Diş Teli Kullanan Kişilerin Diş teli Bakımları için Dikkat Etmesi Gerekenler

Diş teli değişimi evresinde kişi birçok aşamadan geçer. Bu aşamalar arasında uzman doktorun belirlediği süreç içinde dişlerde bulunacak olan diş telleridir. Zaten bilinçli bir birey ağız sağlığına her daim dikkat etmesi gerekiyor. Aslına bakarsanız diş teli kullanırken de bu durumdan çok farklı bir uygulama sizden beklenmez. Uzmanların diş teli bakımı için kişinin yumuşak uçlu bir diş fırçası ile dişlerinin günde 2-3 kere fırçalamasını istiyor. Diş teli, ağız bakımı ve dişler hakkında daha fazla detay almak isterseniz bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca uzman hekimlerimizde randevu talep edebilir ve tüm diş problemlerinize kesin ve etkili çözümler bulabilirsiniz. Bizlere ulaşmak için iletişim numaralarını aramanız yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Diş Teli Aşamaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.