Diş Teli En Fazla Ne Kadar Kalır?

Dişlerin yapısının bozulması sadece beslenme açısından değil aynı zamanda görünüm açısından da büyük bir problem oluşturmaktadır. Özellikle çocuklarda ve gençlerde ortaya çıkmakta olan ortodontik dediğimiz problemler mutlaka vaktinde tedavi edilmelidir. Diş çapraşıklığında ve dişlerin bozuk olan yapısında çok uzun zamandır kullanılmakta olan metotların başına diş teli tedavisi gelmektedir. Günümüzde modern braketler kullanılarak görünmeyen diş telleri uygulanmaktadır. Kurumumuz bünyesinde de uygulamakta olduğunuz diş teli en fazla ne kadar kalır diye pek çok hastamız merak ediyor. Bu noktada hastanın ağız ve diş durumu aynı zamanda uygulanan tedavi yöntemi belirleyici olmaktadır.

Diş Teli En Fazla Ne Kadar Kalır Diş Teli Bakımı Nasıl Yapılır?

Özellikle geçmişte uygulanan diş telleri oldukça rahatsız edici bir görünüm ortaya çıkartıyordu. Ayrıca diş telinin bakımı da çok daha zordu. İçerisine giren yemek artıklarının arındırılması oldukça uğraştırıcıydı. Fakat günümüzde dişlerin arka kısmına konulmakta olan braketler sayesinde çok daha rahat bir şekilde diş teli tedavisi uygulanabilmektedir. Bu şekilde uygulanmış olan diş teli tedavisinde ağzın hijyen standartları daha yüksek seviyelere çıkartılmaktadır. Bununla beraber diş teli en fazla ne kadar kalır sorusunda ortalama olan yanıt 18 ay civarıdır. Fakat bazı durumlarda dişin bozukluğuna büyüme çağındaki gelişimine göre 24 aya kadar da uzayan diş teli tedavileri bulunabilmektedir.

Diş Teli En Fazla Ne Kadar Kalır Dişe Zararı Var Mıdır?

Dişlerin normal standartlara göre büyümesini sağlayacak olan diş teli aslında ağızda bir blokaj oluşturmaktadır. Böylece dişlerin doğru şekilde yönlendirilmesi sağlanmaktadır. Diş teli en fazla ne kadar kalır sorusuna yanıt verdikten sonra merak edilen diğer konuya da açıklık getirelim. Diş telleri dişe uygulandığında kesinlikle mine kısmına zarar vermemektedir. Dişi çizmeyen ve deforme etmeyen diş telleri ve braketler ağız ve diş sağlığını korumak için özel materyallerden üretilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kanal Tedavisi Ücreti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.