Diş Teli Evreleri

Diş teli evreleri;  birçok kişinin en merak ettiği evreler olarak bilinir. Diş telinin esas amacını bilmeyen yoktur fakat biz tekrardan hatırlatmak isteriz. Diş teli ağzın içinde bulunan bozuk diş yapısının düzelmesi ve inci gibi dişlerin olmasını sağlayan önemli bir ortodonti işlemidir. Kişi ilk olarak estetik açısından düşünse de aslında bu durum diş sağlığı için de oldukça önem teşkil eden bir durumdur. Hem estetik açısından sağlam ve düzgün duruşlu dişlere sahip olmak aynı zaman da sağlıklı dişlere sahip olmak için yaptırmak oldukça önemlidir. Bu anlamda birçok kişi uzun bir süreç olduğunu ve acılı bir süreç olduğunu düşünüyor. Fakat özellikle beden sağlığımız için bu süreci sabırla atlatmalıyız.

Diş teli takılma ve Kullanma Evrelerinde neler yaşanıyor?

Diş teli evreleri ilk olarak kişinin uzman görüşü alması ile ortaya çıkıyor. Muayene edilen ağız için uzman gerçekten gerekli görür ise o zaman diş teli için gerekli tüm aşamaları hastaya direk olarak aktarmaktadır. Tedavi sürecine girecek olan hasta için öncelikle ağız içinde çürük olup olmadığı tespit edilir. Çürük tedavisi için uzman hekim ya kanal tedavisini uygun görür veya da dişin tamamen çekilmesi gerektiğini söyleyecektir. Ardından da ağız içinde bulunan dolguların sağlam olup olmadığı kontrolü yapılır sağlam olmayan tüm dolgular yeniden yapılarak dişler, diş teline hazır hale getirilir. Son olarak 20’lik diş kontrolleri röntgen cihazı ile yapılacaktır. Bu süreç uzun gibi görünse de aslında o kadar da uzun değildir.

Uzmanların Diş Teli Takılması Sürecindeki Tavsiye ve Önerileri

Diş teli evreleri genellikle şahıslara zorlu bir yol gibi görünüyor. Uzmanların çoğu bu durum için sabırlı olunması gerektiği kanaatindedir. Bu anlamda kaliteli hizmetleri ile öne çıkan kliniğimiz sizlerin tüm ağız ve diş sağlığı sorunlarına çözüm bulması ile öne çıkıyor. Alanında uzman hekimlerimiz sizlerin de taleplerini baz alarak diş sağlığınız için gereken tüm müdahaleleri yerinde ve doğru zamanda yapacaktır. Eğer sizlerde diş sağlığı için en doğru adres diyorsanız iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma Ne Kadar Sürer? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.