Diş Teli Fiyatları

Dişlerdeki düzensizlikleri sağlamak amacı ile verilen diş teli fiyatları uygulanacak olan diş ve yapılara göre değişmektedir. İnsan hayatında gülmenin ve konuşmanın önemi büyüktür. Gerek konuşurken, gerekse de gülerken ağız içindeki dişlerin düzenli olması ve bakımlı olması gerekmekte ve düzenli olan dişler, karşımızdaki kişilere daha sağlıklı şekilde iletişim kurmamızı sağlamaktadır. Diş ve ağızlardaki bozuklukları gidermek için uygulanan bu hizmet, ağızlarda ve dişlerdeki kötü görüntüleri gidererek sağlıklı şekilde düzenlemeye yaramaktadır. Özellikle çocukluktan başlayarak yapılan işlemler de kısa sürede olumlu sonuç elde edilmektedir.

Diş Tedavilerinde Kullanılan Diş Telleri Süreleri

Çeşitli olarak değişen diş teli fiyatları ağızlardaki diş ve diş etlerinin düzensiz olarak görüldüğü durumlarda uygulanmakta olan tedavi yöntemlerindendir. Diş ve ağızdaki duruma göre değişmekte olan kullanım süreleri mevcuttur. Genel olarak 1 ila 2 yıl arasında bu teller dişlerde durmakta ve gerektiğinde bu süre zarfı içinde tellerin değiştirilme ve yenilenme işlemleri diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Özellikle çocuklarda görülen düzensiz diş çıkmaları, yetişkinlerde de görülmekte ve bazı hastalıklardan kaynaklı da dişler düzensiz olarak çıkabilmektedir. Bu durumlarda uygulanan tedaviye verilen isim ortodonti tedavisidir.

Ağızdaki Dişler İçin Uygulanan Diş Teli Fiyatları Ve Çeşitleri

Ağız ve diş yapısının durumuna bağlı olarak uygulanmakta olan tedavi çeşitlerine göre diş teli fiyatları değişmektedir. Küçük yaşlardan başlanarak uygulanan diş telleri tedavilerinde dişler özel teller ile kaplanır ve bir arada toplanması sağlanır. Uzun süreler dişlerde bağlı olarak duran teller, diş ve diş etlerini bir arada toplar ve çıkmakta olan dişlerin düzenli olarak ağızlarda yer almasını sağlamaktadır. Uygulanan diş tellerinde renk çeşitleri bulunmakta ve özel fiyatlar ile bu tedavi yöntemleri sağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan İmplant Diş Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.