Diş Teli Ne Kadar?

Diş teli tedavisi dişlerinde çarpıklık, düzensizlik sorunu olan kişiler için uygulanmaktadır. Ciddiye alınması gereken bir sorun olan dişlerdeki çarpıklık sorunu hem görünüm olarak rahatsızlık vermekte hem de sağlığı olumsuz yönde etkilemektedir. Diş teli tedavisi olmak için hastanelere başvuran kişilerin ilk merak ettiği soru diş teli ne kadar sorusudur. Diş telleri diş telinin kalitesine, uygulanan tedavinin türüne ve zamanına, diş tedavisi verilen hastaneye göre değişebilmektedir. Diş tellerinin metal olanları olduğu gibi şeffaf malzeme ile üretilenleri de mevcuttur. Kullanılan malzeme farklı olduğu zaman fiyatta farklılaşmaktadır.

 

Diş Teli Fiyatları Ve Sonrasında Yaşananlar

 

Diş teli ne kadar ve diş teli tedavisinin süresi sorularının cevabı diş teli tedavisi olan kişinin dişlerindeki çarpıklık ve yamukluğa göre değişebilmektedir. Aynı zamanda tedavinin türü ve kullanılan malzeme, tedavinin kalitesi de fiyatta belirleyici olmaktadır. Diş teli tedavisi alan kişilerin merak ettiği bir diğer konu ise sonrasında bozulma olup olmayacağıdır. Diş teli tedavisi sonrası dişlerin eski yamuk haline dönüşmemesi için bazı noktalara dikkat edilerek ek tedaviler uygulanmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır;

  1. Diş teli tedavisi sonrası aynı sorunları yaşamamak için diş telleri çıkarıldıktan sonra dişin iç tarafına ince, görünmeyen teller takılmaktadır. İç tarafa takılan bu teller görünmediği için sorun olmadığı gibi dişlerdeki çarpık sorununun yeniden oluşmasını önlemektedir.
  2. Diş telleri çıkarıldıktan sonra geceleri dişlere yerleştirilmek içim kalıplar verilmektedir. Şeffaf ve hafif olan bu kalıplar kullanılarak dişlerin yeniden çarpık olma ihtimali azaltılmaktadır.
  3. Düzenli olarak 3 veya 6 ayda bir doktor kontrolü sağlanarak sorunun oluşumu engellenebilmektedir.

 

Diş Teli İçin Doktor Seçimi

 

Dişlerdeki çarpıklığın giderilmesi için uygulanan diş teli tedavisinde doktor seçimi önemlidir. Profesyonel eller ile kaliteli malzemenin buluştuğu diş teli tedavilerinde sonuç daha başarılı olmaktadır. Diş teli tedavisi olanların merak ettiği diş teli ne kadar sorusunun yanıtı ise doktor kalitesine, malzeme kalitesine, tedavinin süresine göre değişmektedir. En kaliteli tedaviyi en uygun fiyatlar ile sağlamak için bizlere ulaşabilir, gerekli hizmet ve tedaviyi bizlerden alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ağız Kokusu Neden Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.