Diş Teli Renkli Lastikler

Diş teli tedavisi gerçekleştirilirken daha estetik ve farklı bir görünüm elde etmek isteyen hastalarımız için kullanılan braketler ve lastikler için renkli uygulamalar sağlayabiliyoruz. Özellikle küçük yaşlardaki çocuklarda ve gençlerde uygulanan diş teli tedavisi, birçok genç için estetik görünümü bozduğu ve kötü bir intiba bıraktığından dolayı diş teli tedavisinde ortodonti uzmanlarımız tarafından diş teli renkli lastikler kullanılması ile birlikte daha farklı bir görünüm oluşturabiliyor. Bu sayede gençler, diş teli tedavisini daha estetik ve farklı bir şekilde görerek, daha kolay kabul edebiliyor.

Diş Teli Renkli Lastikler İçin Tercih Edilen Renkler

Merkezimizde uzmanlarımız tarafından diş teli tedavisi gerçekleştirilirken dişlerin üzerine yapıştırılan ve diş telinin tutunmasını sağlayan ufak parçalar olarak braketler kullanılıyor. Bu parçalar, estetik ve doğal bir görünüme kavuşturulması için genellikle diş renginde tercih edilirken, kim zamanda metal veya plastik olarak kullanılabiliyor. Farklı bir görünüm elde edilmesi için diş teli renkli lastikler kullanılmasıyla görünümün daha farklı bir hale gelmesi sağlanıyor. Bu renkli lastikler için tercih edilebilecek farklı renk seçenekleri içerisinde mavi, pembe, turuncu, sarı, kırmızı ve eflatun gibi birçok farklı renk seçeneği kullanılıyor.

Alternatif Tercihler İle Diş Teli Renkli Lastikler

Merkezimizde gerçekleştirilen diş teli tedavisi sırasında hastalarımızın talep etmesi sonrasında diş teli renkli lastikler kullanılması ile birlikte estetik görünüm farklı bir hale getirilebilir. Bu noktada hastalarımızın tedaviyi uygulayan hekimden talep etmesi sonrasında renkli lastikler kullanılması için farklı renkler arasından seçim gerçekleştirilebilir. Bu renkler arasında genellikle canlı ve parlak renkler kullanılması ile birlikte tedavi sırasında gençlerin psikolojik olarak tedaviyi kabullenmesi ve tedavi süresince diş teline daha kolay bir şekilde alışması sağlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Diş Teli Plağı Temizliği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.