Diş Teli Süresi

Gerek çocuklarda gerek yetişkinlerde diş düzeninde oluşan eğrilik, çarpıklık veya düzenli sıralanmama gibi sorunların giderilmesi için ortodontik tedavilerin uygulanması gereklidir. Ortodontik tedavilerin ilk aşamasında farklı tedavi yöntemleri bulunsa da ilerleyen aşamalarda kesin çözümün elde edilmesi içinde diş teli tedavisi kullandiş telizgün bir şekilde sıralanmış dişlere sahip olarak iyi bir ağız yapısına sahip olmak için tercih edilen bu tedavi yönteminde diş teli süresi çocuk veya yetişkin hastaların diş yapısına ve uygulanacak tedavinin sistemine göre değişiklik göstermektedir. Bu sürenin net bir şekilde hesaplanabilmesi için merkezimizde ortodonti uzmanlarımız doğru bir inceleme sağlamaktadır.

Diş Teli Süresi Yıllar Boyunca Uzayabilir Mi?

Birçok hastamız tarafından merak edilen konuların başında gelen diş teli süresi kimi zaman yıllar boyunca sürecek ve çok büyük emekler sarf edilecek bir tedavi olarak görülmektedir. Fakat merkezimizde gerçekleştirilen diş teli tedavileri sonrasında hastalarımızın düzenli bir şekilde beslenme, iletişim ve günlük faaliyetlerine devam edebilmesi için en doğru çözümler uygulanmaktadır. Genellikle tedavi süresi; yaş, ilaç kullanımları, diş dizilimindeki bozukluklar, çene sorunları, gömülü dişler veya eksik dişler gibi farklı durumlardan etkilenen ve bu şekilde belirlenen bir süredir.

Diş Teli Suresi Nasıl Değişebilir?

Merkezinizde gerçekleştirilen diş teli tedavilerinde farklı yöntemler olarak klasik diş telleri kullanıldığında, diş teli süresi 1,5 ile 3 yıl arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bazı hastalarımızda ise şeffaf plaklar ile tedavi gerçekleştirildiğinde, tedavi süresi çok daha uzayabilir ve hatta lingual tedavi gerçekleştirilmesi gerektiğinde ise çok daha uzun bir süre tedavi süresi ortaya çıkabilir. Bu nedenle birçok hastamız tedavi süresinin kısaltılması için gereken uygulamaları talep etmekte ve hekimlerimiz tarafından uygun durumlarda daha kısa süreli tedaviler de sağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma Acıtır Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.