Diş Teli Tedavisi Fiyatları

Ortodonti, ağız ve çene yapısı ile ilgili olarak tedavileri uygulamakta olan bir bilim dalıdır. Ağız ve diş sağlığı bakımından çene yapısı ve dişlerin şekli özelikleri önem taşımaktadır. Dişlerin sağlıklı şekilde kalabilmesi ve korunabilmesi için şekillerinin de normal olması gerekmektedir. Bunun sağlanması için uygulanmakta olan tedavilerden bir tanesi de diş teli tedavisidir. Diş teli tedavisi fiyatları uygulanan tedavi türüne göre değişiklik göstermektedir.

Diş Teli Tedavisi Fiyatları ve Tedavi Seçenekleri

Diş teli tedavi fiyatları ile ilgili olarak farklı seçenekler bulunmaktadır. Öncelikle tedavinin şeklinde göre sabit ve hareketli şekilde türleri bulunmaktadır. Dişlerin üzerine uygulanan diş tellerinin çıkartılıp çıkartılamamasına göre bu türler belirlenmektedir. Sabit diş telleri ağız içerisinde çıkartılamamaktadır. Ancak hareketli teller çıkartılıp takılabilmektedir. Bu seçenekler tedavi sürecinde belirleyici olmaktadır. Diş telleri ile ilgili olarak bu tedavi seçeneği ile birlikte dişlerin üzerine kaplanan diş tellerinin türlerine göre değişiklik yapılabilmektedir. Diş tellerinde kullanılan farklı türdeki malzemeler dolayısıyla tedavi fiyatlarında değişiklik görülebilmektedir.

Diş Teli Tedavisi Fiyatları ve Tedavi Süreçleri

Diş teli tedavisi fiyatları ile ilgili olarak malzeme kalitesi ve tedavi seçeneklerine göre değişiklikler yapılabilmektedir. Tedavinin doğru şekilde yürütülmesi için belli şekillerde yürütülmesi gerekmektedir. Öncelikle diş teli uygulanmadan önce gerekli muayenelerin yapılması gerekmektedir. Muayene sonrasında hangi tedavi seçeneğinin nasıl uygulanması gerektiği ile ilgili belirleme yapılabilir. Ağız ve diş yapısı ile ilgili olarak belirleme yapılması sonrasında diş teli üretimi yapılmaktadır. Kişiye özel üretilen diş telleri daha sonra dişe uygulanmaktadır. Diş teli uygulaması sonrasında belli dönemler halinde kontroller yapılmalı ve dişlerin aldığı şekiller takip edilmelidir Bu tedavilerin uygulanabilmesi için diş yapısının oturmuş olması gerekmektedir. Yani çocuklara tedavinin uygulanması için belli kontrollerin yapılması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Diş Teli Ağrısı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.