Diş Teli Tedavisi

Teknolojinin de ilerlemesi ile diş teli tedavisi uygulamaları da artış göstermektedir. Dişlerinizde var olan çarpıklık ve yamukluk zaman içerisinde kendi kendine düzelebilmektedir. Ülkemizde genel olarak çarpık dişlerin tedavisi için en uygun tedavi yöntemi olan diş teli uygulamasında sanılanın aksine yetişkinler de yer almaktadır.

Diş Teli Tedavisi Leke Ve İz Bırakır Mı?

Diş teli tedavisi yalnızca çocuk yaştaki bireylere uygulanmamaktadır. Diş teli dis-teli-tedavisinde-onemli-11-nokta-5u200her yaştan kişiye uyum sağlayabilmektedir. Diş teli tedavisinde yaşa takılmamak son derece önemlidir. Ortodonti uzmanları diş teli tedavilerinin olumlu sonuçlar verdiğini uzun yıllardır gözler önüne sermektedir. Dişlere konumlandırılan özel teller sayesinde diş çarpıklıkları ve yamuk dişler en uygun şekilde tedavi altına alınmaktadır. Diş teli tedavisinde mühim olan tek konu bireylerin ağız bakımlarına son derece dikkat etmesidir. Diş teli herhangi bir çürümeye neden olmadığı gibi leke ve iz de bırakmamaktadır.

Diş Teli Tedavisi Sonrasında Dişlerin Bakımı

Diş teli tedavisi sonrası dişler eski haline dönmesi çok nadirdir. Genel olarak eski haline dönen dişler pekiştirme tedavisi uygulanmamış dişlerdir. Bu noktada pekiştirme tedavileri de son derece önem kazanmaktadır. Pekiştirme tedavisi ise dişlerin iç kısmına özel olarak dizayn edilmiş bir teller yapıştırılmaktadır. Ancak tedaviyi gören hastaların düzenli olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu tedavi esnasında kullanılan teller oldukça incedir. Bu sebepten ötürü bireye ve dişlere asla zarar vermez ve bireyi rahatsız etmez.  Diş telleri bireyin fazlasıyla önde olan yahut geride olan dişleri yahut eksikliği ve diş fazlalığı sorunları bulunan kişiler için de uygundur. Çarpık, yamuk, boşluklu ve diş etine gömülü dişleri tedavi etmek için diş teli uygulamaları oldukça önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Diş Eti Çekilmesi Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.