Diş Teli Yüz Şeklini Değiştirir Mi?

Diş teli yüz şeklini değiştirir mi? Diş teli tedavisine başlayan herkesin aklını kurcalayabiliyor. Bu gibi durumlarda mutlaka uzman desteği alarak tam bir cevap almak doğru bir adım olacaktır. Diş teli günümüzde herkese uygulanabilen bir diş tedavisidir. Aynı zamanda uzmanlık gerektiren bir durum olduğundan dolayı uzman ortodonti desteğinin alınması gerekir. Diş teli takıldığı zaman yüzünüzde herhangi bir şekilde değişiklik yaşanmaz. Hatta takılan diş teli ağzınızın içinde görünmeyecek şekilde olanlardan seçilir ise fark dahi edilmeyecektir. Diş teli takılmasına doktorunuz ile birlikte karar verebilirsiniz. Eğer dişlerinizde çarpıklık konusu mevcut ise bunun düzelmesi isteniyor ise diş tedavisi kaçınılmaz olacaktır.

Diş Telinin Yan Etkisi Var Mı?

Diş teli yüz şeklini değiştirir mi? Sorusuna verilecek cevaplar arasında diş teli yüzün herhangi bir noktasının değişmesine etki etmemektedir olacaktır. Bundan dolayı dişlerinizde herhangi bir nedene bağlı olarak çarpıklık var ise tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Diş teli tedavisine başlanmadan önce ağızda bulunan çürük dişlerin tedavi edilmesi gerekir. Tüm dişler kontrol edilerek sorunlu olanlar sonuçlandıktan sonra tedavi sürecine başlanır. Tedavi süresince diş tellerinin kesinlikle çıkarılmaması ve sert besinlerden uzak durulması gerekir. Ayrıca uzman hekimin önerdikleri kesinlikle yerine getirilmelidir. Bu sayede etkili bir sonuç elde edilecektir.

Diş Teli Kimler İçin Uygundur

Diş teli yüz şeklini değiştirir mi? Cevabı hayır olduğundan dolayı herkes bu tedavi yönteminin içeriğinden yararlanabilir. Dişleriniz daha düzgün olmasın istiyorsanız bu hizmet içeriği size yardımcı olacaktır. Diş teli takıldıktan sonra en az 1 yıl boyunca dişlerinizde durmalı ve belirli periyotlarda kontrol muayenesine gitmeniz gerekir. Bu sayede etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Süre sonunda kontrol edilerek eğer uygun görülür ise diş teli tedavisine devam edilir. Diş telinin herhangi bir şekilde yan etkisi bulunmadığından çocuklar ve yetişkinlerde bu hizmet içeriğinden yararlanabilirler. Özellikle çocuklarda diş çarpıklığı daha çok görülebiliyor. Düşme, çarpma sonucu dişlerde oluşan çarpıklıklar diş teli tedavisi ile daha güzel bir diş yapısı elde edilebiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma Etkisi Ne Kadar Sürer başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.