Diş eti kanaması neden olur merak ediyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Diş eti kanamaları diş eti hastalıklarını belli etmektedir. Diş eti rahatsızlıkları yaşıyorsanız kanamalar olur ve bu kanamalar hastalık tedavi edilmediği sürece devam edebilir. 2 ya da 3 günden fazla süren diş eti kanamalarınız varsa vakit kaybetmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diş eti kanamalarını önlemek için hijyene gereken önemi mutlaka vermelisiniz. Dişlerin düzenli olarak doğru teknik ve fırça ile fırçalanması gerekmektedir. Arayüz fırçası ve diş ipi de diş sağlığı için büyük önem taşır. Ayrıca 6 ayda 1 diş hekimine gelerek kontrollerinizi yaptırmalısınız.

Diş Eti Kanaması Nedenleri

Diş eti kanaması neden olur yeterli temizleme yapılmadığında kanama görülmektedir. Ara  yüz temizliği, diş ipi kullanımı ve fırçalama teknikleri uygulanmadığında bakteriler diş etlerine tutunur ve zamanla zarar vermeye başlar. Diş plağı kanamalara sebep olmaktadır. Hamilelik, sigara, menopoz, adet dönemi, şeker hastalığı gibi süreçlerde de diş eti kanamaları görülmektedir. Hemofili, lösemi, ilaç kullanımı, hatalı diş fırçalama, kan hastalıkları gibi birçok neden diş eti kanamalarına etki etmektedir. Diş kanaması vitamin eksikliği, ağız temizliğine özen göstermemek, kötü beslenme, madde kullanımı gibi daha pek çok sebeplerle oluşmaktadır. Dişlerinizi kaybetme aşamasına gelmeden tedavinizi mutlaka olmalısınız.

Diş Eti Kanaması Tedavisi

Diş eti kanaması neden olur ve tedavisi nasıl olur diyorsanız vakit kaybetmeden bizimle irtibat kurabilirsiniz. Diş etki kanamaları birçok sebeple meydana gelir ve birçok kişi tarafından ciddiye alınmaz. Ancak müdahale edilmesi ve ciddiye alınması gereken bir hastalıktır. Tedavi edilmeyen ve ilerleyen diş eti kanamaları diş kayıplarına yol açabilmektedir. Dişlerin bakteri tutmaması için bakımınızı mutlaka düzenli olarak yapın.