İmplant Başarısı

implantin-basarisiİmplant Başarısı

İmplantların başarısı iyi bir planlama ve implantlar çene kemiğine yerleştirildikten sonra plana uyumlu olmaları ile şekillenir.

Her vaka için ayrı bir implant uygulama planlaması gereklidir. İmplant uygulanacak bölgede ki kemik varlığı ve miktarı çok dikkatli ölçülmeli,  gerekli görülürse CT (Bilgisayar destekli Tomografi) alınmalaıdır.

Kullanılan implantın özellikleri , kaç yıldır Dünyada hastalara uygulandığı ve bu konuda yapılan en az 10-15 yıllık vaka çalışmaları sizlere yapılacak olan implantın kanıtlanmış uzun dönem başarısını gösterecektir.

Her tedavide olduğu gibi İmplantlarında başarısı ne kadar sure ağızda kalabilecekleri ile doğru orantılıdır.Bu nedenle yapılacak implantların seçimi mutlaka irdelenmeli bu konuda doktorunuzdan bilgi talep edilmelidir.

Dünyada üretilen yaklaşık 350 farklı implant markasının bir kısmı yakın dönemde üretilmiş ve 40 yıla yakın zamandır üretimi devam eden piyasa liderlerinin taklidi olarak dizayn edilmiştir.

Bu konuda hastaların bilgi edinme hakkının gereği olarak doktorunuzdan yapılan implantın barkod ve seri numaralarını içeren sticker in size verilmesini talep etmeniz size yapılan implantın üretimi ve kalitesi hakkında bilgi verebilir.

Çok rahatlıkla yapılan implantınız hakkında başka dişhekimlerinden bilgi alabilirsiniz…

İmplantların başarısı yapılan planlamaya,kullanılan implant markasına gore değişmekle beraber sizinde bu başarıda aktif rol almanız beklenir.Doktorunuzun uyarılarına tam olarak uymanız ve gerekli olan ağız bakımını en üst düzeyde tutmanız gereklidir.6 Ay veya yılda bir kez gideceğiniz kontroller uzun dönem başarısında belirleyici olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Siyah Dolgu Mu? Beyaz Dolgu Mu? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.