İmplant Diş Fiyatları ve İmplant Diş Tedavisi

İmplant Diş Fiyatlarıwidth=

İmplant Diş Tedavisi

Kaybedilen dişlerin yeniden kazandırılması amacıyla çene kemiği içerisine yerleştirilen, vida şeklindeki yapay köklere implant denilmektedir.

Günümüzde kullanılan dental implantların neredeyse tamamı titanyum esaslıdır çünkü titanyum kemik dokusu ile uyum sağlayabilen bilinen en doku dostu materyaldir.

Dünyada rutin olarak yıllardır uygulanan implant tedavilerinde optimum şartlar sağlandığında başarı oranı %98 olarak bildirilmiştir. Başarıdan anlaşılması gereken uygulanan implantın en az 10 yıl ve daha uzun süre ağızda kalmasıdır.

İmplant Başarısını etkileyen nedenler sadece implantın kalitesi, doğru planlama ve yapan hekimin tecrübesi ile sınırlı değildir.

İmplant uygulanan hastaların da bu başarıda katkısı tartışılamaz.

Dünyada üretimi yapılan 500-600 farklı markada implant bulunmaktadır. Bunların çok büyük kısmı basit kopya yöntemi ile taklit implantlardır. Yüksek kalitede implantlar ile düşük kalitedeki implantlar arasındaki farkı hasta olarak anlamak mümkün değildir. Size yapılacağı söylenen implantın markasını öğrenip internetten araştırabilir yada başka bir hekime bu implant hakkında sorular sorabilirsiniz. Bir implantın tercih edilmesi için uzun yıllardır uygulanıyor olması ve bu konuda uzun dönem başarılı vaka çalışmalarının yapılmış olması gerekir.

Bir implantın uzun dönem başarısı için uzun dönem geçmiş uygulamalarının ve vaka paylaşımlarının bulunması gerekir. İmplant sistemleri arasındaki fiyat farklılığının temel nedeni yapılan ar-ge çalışmaları ve vaka çalışmalarına verilen destekten dolayıdır. İmplant uygulamasının ucuz olması elbette olumlu algılanabilir. Ancak implant uygulama fiyatının ucuz olabilmesi için hekiminizin implant materyalini düşük maliyet ile alabiliyor olması gerekir. Dünyada kabul görmüş en iyi implant sistemlerinin üretim maliyetleri düşük olmadığından dişhekiminizinde bu maliyete göre fiyat belirlemesi çok doğaldır. Sağlığınız söz konusu olduğunda Dünyaca kabul edilmiş ve uzun dönem başarısı kanıtlanmış implantlar için ödeyeceğiniz maliyet söz konusu olmamalıdır.

İmplant Diş Fiyatları 2019 

Güncel liste fiyatlarına ve bilgiye ücretsiz muayene olarak ulaşabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan İmplantolojinin Avantajları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.