İmplant Diş Ne Kadar Zamanda Yapılır?

Diş sağlığı ve diş estetiği konusunda tercih edilecek olan diş implantı için en fazla merak edilen konulardan biriside implant diş ne kadar zamanda yapılır sorusu olmaktadır. Bu soru insanların kulaktan duyma bazı sorunlar karşısında sordukları bir soru olmaktadır. Genel olarak bakıldığında bir cerrahi operasyon olan diş implantının tek bir diş için süresi yarım saat kadar olabilmektedir. Ancak bu durum çene kemiği ve diş sayısı ile alakalı olarak uzayabilmektedir. Yapılacak operasyon konusunda bir hazırlık süreci ve sonrasında da implantın alışma süresi bulunmaktadır.

İmplant Takıldıktan Sonra Beklenilen Süre Ne Kadardır?

Hastaların çene kemiklerine uygulanacak olan implant sonrasında implant diş ne kadar zamanda yapılır sorusu aslında diş protezlerinin ne süre sonra takılabileceği anlamına gelmektedir. Bu durum ise her kişide farklılık gösterebilmektedir. Diş etlerine ve çene kemiklerine uygulanacak olan bu implantların tam olarak vücut tarafından kabul edilmesi ve kapatılması süresi genel olarak bir ay ile ifade edilebilmektedir. Ancak bu süreye birçok dış etken de etki edebilmektedir. Özellikle sigara içen kişiler, şeker hastaları ve tansiyon hastalarında bu süreler değişebilmektedir. Bu durum konusunda genel olarak diş implantlarında yapılan gelişmeler ile bu sürenin daha aşağıya çekilmesi çalışmaları yapılabilmektedir.

Diş İmplantının Tamamlanma Süresi Ne Kadardır?

Diş estetiği konusunda kaybedilen dişlere uygulanan diş implantının başından sonuna kadar implant diş ne kadar zamanda yapılır gibi bir soru da çok fazla sorulabilmektedir. İlk yapılan muayene sonrasında dişlere implant takılması kararlaştırılır ise yapılacak operasyon ile dişlere cerrahi müdahale ile bu implantlar takılabilmektedir. Sonrasında bu implantların yaralarının ve diş etleri dolgularının kapanması beklenecektir. Sonrasında da diş protezleri bu implantlara takılacaktır. Bu sürede bir aydan fazla olabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Diş Eti Çekilmesi Belirtileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.