İmplant Diş Tedavisi

İmplant diş tedavisi nedeni ne olursa olsun dişlerini kaybeden kişilerin hayatlarına dişsiz devam etmemeleri için bulunan bir çözümdür. Dişsiz yaşadığınızı düşünebilir misiniz? Sizler düşünemeseniz bile bir gün dişlerinizi kaybedebilirsiniz belki de dişlik takan dişlerini çoktan kaybeden kişilerdensinizdir. Dişliklerin her seferinde ağızdan çıkması insanlara hem kendilerini rahat hissettirmez hem de güzel bir görüntü çizmez. Zira implant diş tedavisi ile dişleriniz kaybetmeden önceki dişlerinizin sağlıklı zamanlarındaki kadar sağlam olacaktır. Görüntü olarak ise doğallığından ödün vermeyecektir.

İmplant Diş Tedavisi İçin En Kötü İhtimal Bile 10 Yıl!

İmplant diş tedavisi dişlerini kaybetmiş olsa da yaptırmaya cesaret edemediği ancak yaptırdığında iyi ki dedirten tedavilerden biridir. Doğal görünümü rahat yemek yeme fırsatı ve bembeyazlığı ile implant diş tedavisi dişlerim beni bırakıyor diyenlerin yeni dişleri oluyor. Vida yardımı ile sonradan ağızdan çıkması düşmesi vb. durumlar olmaması amacı ile çene kemiğine sabitlenen implant dişler kemik dokusuna uyumlu olacak maddeleri içermektedir. Sonrasında memnuniyetin söz konusu olması amacı ile her tür olasılığın düşünülmesi bu tedavideki başarı oranını yüzde 98 e vardırmıştır. Bu başarı ise en kötü ihtimalde bile 10 yılı bulan bir süre ile ağızda kalan dişleri beraberinde getirmektedir. Tabi burada sadece tedavinin başarısı değil doktorların da alanlarında uzman olmaları önemli olmaktadır.

İmplant Diş Tedavisi Öncesinde Dikkat!

İmplant diş tedavisi öncesi araştırma yapmalısınız. Zira impant başarısı yüksek bir tedavi şekli olsa da bu tedavinin dahi taklitleri bulunmaktadır. O nedenle implant tedavisinde uygulanacak marka hakkında bilgi sahibi olmanız hastalar olarak sizlerin yapabileceği tek şeydir. Araştırma sonuçlarınızda sizlere uygulanacak implant markasının uzun zamandır uygulanmasına dikkat etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.