Kanal Tedavisi Ağrısı Kaç Gün Sürer?

Diş çürüklerinde kısmı şekilde oluşan çürüklerin giderilmesi için ilk aşamada dolgu işlemi yapılır. Belirli bir süre sonrasında dolgunun etki etmeyeceği kadar diş içerisinde çürüme arttığında dolgu işlemi sökülerek, dişin temizlenmesi ve dişe kanal tedavisi uygulanması gerekir. Kanal tedavisi, çoğu diş hastası tarafından zor ve ağrılı bir işlem olarak görülse de hastanemizde yapılan kanal tedavisi işlemi, gayet rahat ve etkili bir süreç olmaktadır. Hastalarımız tarafından merak edilen önemli konulardan birisi de yapılan bu başarılı işlem sonrasında kanal tedavisi ağrısı kaç gün sürer olmaktadır.

Kanal Tedavisi Ağrısı Kaç Gün Sürer Ve Nasıl Giderilebilir?

Hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilen kanal tedavisi sonrasında yaklaşık bir kaç gün sürebilecek fakat katlanabilir bir ağrı oluşmaktadır. Bu noktada kanal tedavisi ağrısı kaç gün sürer sorusunun cevabı için yaklaşık iki ya da üç gün gibi bir ağrılı süreç yaşayabileceğiniz belirtilmektedir. Kanal tedavisinin tamamlanmasından sonra özellikle canlı ve gerçek dişlerde tedavi uygulandığında birkaç gün süren bu ağrı, dişin üzerine baskı yapıldığında ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle tedavi sonrasındaki birkaç gün içerisinde aldığınız gıdalara ve dişlerinizi kullanış şeklinize dikkat ederek ağrının daha az yaşanmasını sağlayabilirsiniz.

Yanlış Bir İşlemde Kanal Tedavisi Ağrısı Kaç Gün Sürer?

Merkezimizde yapılan kanal tedavisi işlemlerinde sağlanan başarı yerine daha uygun fiyatlı olduğu için güvenilmeyen kurumlarda kanal tedavisi yaptırdığınızda yaşayacağınız ağrı çok daha uzun süreli olabilir. Çünkü birçok kurum işlemlerde uzman hekimlere başvurmadan ve yanlış malzeme kullanımı tercih ettiği için kanal tedavisi ağrısı kaç gün sürer konusunda çok uzun ve sıkıntılı bir süreç oluşturabilmektedir. Güvenli ve acısız bir süreç için kurumumuzu tercih ederek iç rahatlığı ile işlemi yaptırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diş Ağrısı Belirtileri Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.