Kanal Tedavisi Ağrısı Ne Kadar Sürer?

Kanal tedavisi yaptıracak olan hastaların en çok merak ettiği sorulardan biri de kanal tedavisi ağrısı ne kadar sürer? olmaktadır. Öncelikle kanal tedavisinden bahsedecek olursak, diş sinirlerine ulaşan çürümelerde veya diş kırılması sonucu ortaya çıkan sinir dokularında dişe uygulanan yöntemdir. Bu yöntemin en büyük getirisi ve olumlu yanı ise çürük olan dişin sinirleri alındıktan sonra eskisi gibi yerinde durmasına ve işlevini yerine getirmesine devam ediyor olmasıdır. Bu sayede çok önemli olan diş kayıpları önlenmektedir.

Kanal Tedavisi Ağrısı Ne Kadar Sürer Merak Edenler?

Kanal tedavisi ağrısı ne kadar sürer merak edenler öncelikle kanal tedavisi sırasında dişlerinden sinirlerin alındığını ve diş içerisinin biyo uyumlu malzemeler ile doldurulduğunu hissetmez ve ağrı çekmezler. Bu nedenle içiniz rahat bir şekilde kendinizi başarılı diş hekimlerimize emanet edebilirsiniz. Profesyonel hekimlerimiz ilk olarak uyuşturma ile dişi ve çevresini uyuşturduğundan dolayı acısız, sancısız bir şekilde tedavi başarılı bir şekilde tamamlanır. Bu tedavi yöntemi ile dişin kaybı önlenir ve kişinin diş estetiği bozulmamış olunur.

Kanal Tedavisi Ağrısı Ne Kadar Sürer Nasıl Geçdiş estetiği/h3>

Kanal tedavisi ağrısı ne kadar sürer konusuna gelirsek, dişinizde uyuşturma metodu uygulandığından dolayı işlem sırasında nasıl ağrı, sızı hissetmiyorsanız, işlem sonrasında da baş edilmez bir ağrı ile karşılaşmazsınız. Sosyal yaşamınızı etkilemeyecek veya aklınızı sürekli meşgul etmeyecek kadar az bir sızı oluşabilir. Fakat kanal tedavisi uygulaması yapılan dişinize baskı vb. hareketler uygulanmadığı sürece birkaç gün içerisinde sızı kalmayacaktır. Hekimlerimiz tedavi sonrasında sizlere dişinizde sorun oluşmaması için dikkat etmeniz gerekenler listesi vermektedir, bu kurallara uyulduğu takdirde sorun yaşanmayacaktır. En uygun fiyatlı ve başarı oranı yüksek olan bu hizmetimiz için online randevu sistemimizden randevu alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kanal Tedavisi Ne Zaman Gerekir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.