Kanal Tedavisi Ne Kadar?

Dişin kökünden itibaren başlayan bir çürükle karşılaşması ya da hasar görmüş olması söz konusu ise bu durumda kanal tedavisinin yapılması gerekli hale gelmektedir. Genellikle köke doğru uzanan bir iltihapla kendini gösteren bu rahatsızlıkla karşılaşan kişiler öncelikle kanal tedavisi ne kadar diye sormaktadır. Diş tedavilerinde pek çok işlemin yüksek maliyetli olması sebebiyle sorulan bu sorularda kanal tedavisini tüm bunların dışında tutmak gerekmektedir. Bizler kanal tedavilerinde çok uygun fiyatlarla sizlere destek veriyoruz.

Kanal Tedavisi Ne Kadar Nasıl Yapılır?

Kanal tedavisi sırasında tedavi için öncelikle dişin uyuşturulması gerekmektedir. Burada dişin üst kısmından bir delik açılarak dişin kökünden itibaren uyuşturulması sağlanmaktadır. İltihaplı dokunun alınmasının ardından dolgu yapmak üzere bu bölge temizlenmekte, tüm kanalların temizlenmesinin ardından da kanalın doldurulması işlemi gerçekleştirilmektedir. Son aşamada dişin doğal bir görünüme sahip olmasını sağlayacak şekil verilmekte ve bunun çeşitli desteklerle en doğal haline gelmesi sağlanmaktadır. Tüm bu işlemler sonucunda kanal tedavisi ne kadar ortaya çıkabilmektedir.

Kanal Tedavisi Ne Kadar Sonrasında Neler Yapılmalı?

kanal tedavisi

kanal tedavisi

Bizlere ulaşan tüm hastalarımız için kanal tedavisi ne kadar bunu ancak dişin durumunu görmemizin ardından bilgi verebiliyoruz. Kanal tedavisinin yapılmasının ardından genellikle başarıyla tamamlanan tedavi süreçlerine ek olarak kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar da bulunmaktadır. Bunların arasında dişlerin düzenli bir şekilde sürekli olarak fırçalanması, gerektiği durumlarda diş ipinin kullanılması gerekmektedir. Bizler dişlerin bakımı ile ilgili hususlarda tüm hastalarımıza bilgi vererek hizmetlerimizi sunuyoruz. Bunun yanı sıra bizlere düzenli olarak gelerek kontrollerinizi yaptırmanızı tavsiye ettiğimiz gibi sert yiyecekler karşısında da temkinli olmanızı ve çok soğuk yiyeceklere karşı da ilk aşamada geri durmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Diş Estetik Antalya başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


YORUMLAR