Kanal Tedavisi Ne Zaman Gerekir

Ağız ve diş sağlığı konusunda her ne kadar bilgili ve dikkatli davransak da bazı durumlarda diş çürükleri ile karşı karşıya gelebiliriz. Diş çürüklerinin birbirinden farlı çeşitleri olduğu gibi aynı zamanda farklı oluşumları da bulunur. Önemli olan nokta düzenli olarak diş hekimlerine muayene olmak ve diş kayıplarının önlenmesini sağlamaktır. Dişte meydana gelen rahatsızlık dolgu seviyesini aşmış ise uygulanacak olan tedavi kanal tedavisi olmaktadır. Kanal tedavisi ne zaman gerekir sorusunun cevabı bu şekilde olmaktadır.

Kanal Tedavisi Ne Zaman Gerekir Nasıl Yapılır?

Diş ağrısı çok zorlu ve çok acı veren bir ağrı olduDiş ağrısı, kişiler çoğunlukla kanal tedavisi olmaktan korkarlar. Oysa kanal tedavisinde yapılan uyuşturma işlemi ile herhangi bir acı hissedilmez. Bu tedavi sayesinde acılı bir diş ağrısı çekilen dönemden, rahat ve diş kaybı yaşanmamış bir döneme geçersiniz. Kanal tedavisinin mucizevi ve kurtarıcı noktası diş kaybını önlemektir. Bu nedenle hekimlerimiz de, diş çürüklerinin dişten tamamen temizlenmesi ve sinirlerin alınmasının ardından dolgu işlemi gerçekleştirerek bu tedaviyi başarılı bir şekilde yerine getirirler. Kanal tedavisi ne zaman gerekir, tabii ki diş çürüğünün dişinizde dayanılmaz bir acı verdiği zamanda, dolgu tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda mutlaka gereklidir. Kanal tedavisinin gerektiği zamanda yapılmaması, ihmal edilmesi maalesef ki diş kayıplarına neden olacaktır.

Kanal Tedavisi Ne Zaman Gerekir Sonrası Nasıldır?

Kanal tedavisi ne zaman gerekir bu konuda hakkında bilgi verdikten sonra, kanal tedavisinin içeriğinden bahsetmek gerekir. Diş hekimlerimiz öncelikle çürük olan dişinizin durumunu belirlerler. Diş sinirleri alındığından dolayı kanal tedavisinin ardından dişinizde ağrı hissetmezsiniz. Bizler gibi kaliteli ve profesyonel diş hekimlerinin yaptığı kanal tedavisi sıkıntı çıkartmaz, fakat profesyonel olmayan ve üstün körü yapılan kanal tedavisinin ardından kişileri zorlu bir süreç bekleyebilir.

Bir önceki yazımız olan Diş Ağrısı Neden Olur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.