Kliniklerde Uygulanan Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri hakkında yeterli düzeyde bilgi edinerek uygulamaya geçebilirsiniz. Televizyonda ve sosyal medyada karşımıza çıkan beyaz dişlere ve estetik gülüşlere sahip olabilirsiniz. Diş beyazlatma yöntemlerinin ikiye ayrıldığı görülmektedir. Bunlar ev tipi beyazlatma yöntemleri ve hekimler tarafından tercih edilen beyazlatma yöntemleridir. Özgürce gülebilmek ve rahatça yiyebilmek için dişlerinizin rahatsız edici görünümlerinden kurtulabilirsiniz. En çok şikayet edilen diş ve diş eti hastalıklarının yanı sıra asimetrik diş, sararmalar ve çürükler gibi birçok sebepten ötürü özgürlüğünüz kısıtlanabilmektedir.

En Çok Uygulanan Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Bu sayede güvenli bir şekilde dişlerinizin rengini daha açık tonlara ulaştırabilirsiniz. Dişlerinizin rengi de tıpkı cildinizin yahut saçlarınızın rengi gibi sabittir. Bu sebepten ötürü dişlerinizin beyazlatılmasında da bu rengin çok ötesine gidilememektedir. Bir diğer nokta ise dişleriniz beyazlatıldıktan sonra yılda 1-2 defa daha tekrar aynı yönteme başvurarak beyazlatmanız gerekmektedir. Ancak uygun bir ortamda ve steril koşullarda uzman bir hekim tarafından yapılmış beyazlatma işlemleri sizin için en ideal olanı olacaktır Dişlerinizin beyazlatılmasından önce mutlaka diş ve diş eti hastalıklarının tedavi edilerek kontrol altına alınması gerekmektedir. Beyaz dişler daima sağlıklı dişlerin göstergesidir. Bu sebepten ötürü dişlerinizin sağlığı öncelik olarak belirlenmelidir. Estetik diş hekimliği ile popülerlik kazanan bu uygulama tıbbi bir uygulamadan çok kozmetik bir uygulamadır. Renk sararmaları genel olarak sigara, kahve, asitli içecek tüketen kişilerde görülmektedir. Bununla birlikte diş ve diş eti bakımının yapılmaması yahut düzensiz yapılması, yanlış diş fırçası ve diş macunu seçilmesi, yanlış fırçalama tekniği ve daha birçok sebep yüzünden dişler zamanla sararak doğal rengini kaybetmektedir.

Kliniklerde Uygulanan Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri klinik bir tedaviden çok kozmetik bir uygulama olduğundan ötürü belirli aralıklar ile yapılması gerekebilir. Uzman hekimin dişlerinizi kontrol etmesinin ardından dişlerinize süreceği bir solüsyon ve ışık teknolojisi ile aktif hale gelen tedavi 20 dakikalık bir işlemdir. Bu işlem sırasında herhangi bir acı hissi yaşanmamaktadır. Ancak bazı kişilerde kamaşma ve hassasiyet uygulama esnasında yaşanabilmektedir. Dişlerinizin hassasiyet noktası ve bünyeniz ile doğru orantılı olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Diş Kaplama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.