Porselen diş teli

3-3121

Geçmişten günümüze gençlerin en çok tercih ettiği diş tellerinden biridir porselen diş teli. Aynı zaman da porselen diş telleri şeffaf, saydam diş teli olarak ta adlandırılmaktadır. Hatta günümüzde istenilen renklere göre diş teli tedavisi uygulanmaktadır. Gençler tarafından beğenisini kazanan saydam, şeffaf olan diş telleri bu sıra dışı görünüş moda hareketi içinde de çığır açmıştır. Porselen diş teli kişiler için estetik düşünülerek tasarlanmıştır. Porselen diş telinin tercih edilmesinin bir diğer can alıcı noktası ise cama benzeyen bileşenlerden meydana gelmesiyle dikkatleri üzerine çekmesine neden olmuştur. İşte bu yüzden gençlerin beğenisini de kazanmıştır. Çünkü gençler diş telinin görüntüsünden rahatsızlık duyarlar lakin porselen diş teli şeffaf bir bileşenden meydana geldiğinden gençler ve yetişkinler tarafından en çok tercih edilme sebebidir.

 Porselen Diş Teli Özellikleri

 Porselen diş teli inanılmaz detayı son derece dayanıklı olmasıdır. Diğer diş tellerinde de mevcut olan özellik burada da geçerlidir. Yani sert ve yapışkan yiyeceklerden kaçınılması gereklidir. Pek göze çarpmasa da porselen braketler diğer braketlere göre daha sağlam, büyük ve şefaf özelliğine sahiptirler. Aktif olarak sporla ilgilenen kişilerin dikkat etmesi gereken bir husus vardır. Bu da spor yaparken porselen koruma takarak kullanması gereklidir.

Porselen Diş Teli Fiyatları

Porselen diş teli fiyatlarının, kişilerin bütçesi açısından kıymetli bir değere sahiptir. Lakin porselen diş telleri için kesin bir fiyat aralığı söyleyemeyiz. Çünkü kişilerin ağız yapısı ve diş yapısına göre porselen diş tellerinde fiyat aralığı değişim göstermektedir. Eğer porselen diş teli hakkında kesin bir bilgiye sahip olmak istiyorsanız muayene olmanız gereklidir. Bu muayene sonucu doğrultusunda kullanılacak olan porselen diş teli hakkında doktordan bilgi alınılır.

Bir önceki yazımız olan Diş Eti Çekilmesi Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.