Porselen Diş Yapımı Fiyatları

Porselen diş yapımı fiyatları diş diş kaplamaılmadan önce diş etinden rahatsızlık olup olmadığına, diş kaplamadan kullanılacak malzemeni kalitesine ve tedavi süresine göre gibi farklı kriterlere bağlı olarak değişmektedir.  Bunu için porselen diş kaplama fiyatı hakkında kesin bir rakam söylenmesi de doğru değildir.

Porselen Diş Kaplama Fiyatları ve Çeşitleri

 Porselen diş yapımı fiyatları çeşitlerine de değişkenlik göstermektedir. Günümüzde yaprak kaplama,     metal kaplama full porselen kaplama ve zirkonyumkaplama olmak üzere 4 çeşit diş kaplama yöntemi bulunmaktadır. Hepsi de porselen diş kaplamanın çeşitleridir ve bu kaplamaların kişiye avantajları olduğu gibi de-avantajları da bulunmaktadır.   Ancak tüm çeşitleri de uygun görülmesi durumundaher yaş gurubu kişiye yapılabilmektedir.  Ancak her dişe ya da tüm diş sorunlarını gidermek için her dişe yapılmamaktadır. Arka ön ve yan dişlerinize göre özel kaplamalar bulunmaktadır.  Çoğunlukla estetik açıdan sorun olan dişlerin düzeltilmesi ve güzel görünmesi için yapılsa da porselen diş kaplama çoğu zaman diş sorunlarının düzeltilmesi için de yapılabilmektedir. Genel amacı diş sorunlarını gidermek ve estetik görünüm açısından daha güzel ve iyi görünmesini sağlamaktır. Eğer sizlerin de diş sorunların yada dişinizle ilgili estetik kaygılarınız varsa,  porselen diş kaplam uygulaması yapan diş merkezimizde, diş kaplamaya dair gerekli bilgileri alabilir, diş ve ağız sağlığı ekibimize gerekli muayeneleri olarak, uygun görülmesi durumunda,  porselen diş kaplama yaptırtabilirsiniz.

 Porselen Diş Yapımı Fiyatları ve Süreçleri

Porselen diş yapımı fiyatları, uygulamayı yapacak sağlık merkezine ve uygulamanın sürecine göre değişkenlik göstermektedir.  Sağlık merkezimizi bu konuda sizlere gerekli bilgileri kaplama yapmadan önce ayrıntılı bir şekilde vermektedir. Porselen diş kaplamalar metal kaplama göre daha hoş ve estetik göründüğü için diş kaplama süreçleri 2 ile 3 seans arasında değişmektedir. Üstelik porselen kaplamalar metallere göre daha uzun ömürlü olmaktadır.  Dişin kişinin ağız yapısına uygun olarak yapılması ve dişinhassas ayarlarının yapımı klinik ortamlarda yapıldığından dolayı en önemli süreç laboratuvar ortamı olmakta ve uzun zaman almaktadır Porselen diş yapımı mercek altına alındığınızda,  ne kadar meşakkatli ve özen gerektiren bir uygulama olduğunu görebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diş Teli Ne Kadar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.