Porselen Kaplama Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Dişlerin daha güzel görünmesi için uygulanmakta olan kaplama çözümleri aynı zamanda estetik çözümlerdir. Bazı durumlarda dişte meydana gelen deformasyonlarda kaplama çözümüne yönelmektedir. Düşme çatlama kırılma yüzeyde meydana gelen çürükler ve çizikler kaplama dediğimiz uygulamalarla giderilebilmektedir. Ancak dişin daha güzel bir görünüme kavuşturulması için de kaplama uygulamalarına müracaat eden birçok hastamız bulunmaktadır. Kaplama uygulandıktan sonra bütün diş uygulamalarında olduğu gibi belli alanlarda ağrı meydana gelebilmektedir. Kaplama diş ağrısı nasıl geçer diye merak eden hastalarımız için birkaç günlük ağrının normal olduğunu belirtmek zorundayız.

Kaplama Diş Ağrısında Neler Yapılmalıdır?

Farklı kaplama uygulamaları kurumunuz tarafından yerine getirebilmektedir. Son dönemin en yaygın olan kaplaması Zirkonyum maddesindendir. Porselen uygulama da oldukça talep görmektedir. Aynı zamanda krom nikel gibi metallerden oluşan kaplamalar da kaliteli sonuçlar vermektedir. Ancak kaplama yapılmadan önce lokal anestezi yapıldığından dolayı belli bir süre et bölgesinde ağrı meydana gelebilmektedir. Kaplama diş ağrısı nasıl geçer diye merak edenler eğer lokal anesteziden ağrı kaynaklanıyorsa 24 saat sonra diş etinde rahatlama meydana gelmektedir. Bu gibi durumlarda kullanılacak olan hafif ağrı kesiciler oldukça etkili olmaktadır. Ayrıca diş etine buz uygulaması yapıldığında da ferahlatıcı bir etki ortaya çıkmaktadır.

Sonradan Oluşan Kaplama Diş Ağrısı Nasıl Geçer?

Eğer kaplama çözümüne başvurmuşsanız ve aradan birkaç ay geçtikten sonra Kaplama diş ağrısı nasıl geçer diye merak ediyorsanız burada durum farklılaşmaktadır. Çünkü kaplama uygulamasından sonra meydana gelen bir kaç günlük ağrı normal kabul edilebilmektedir. Genellikle dişe yapılan müdahalelerde iki veya üç gün süren ağrılar normaldir ve ağrı kesicilerle baskılanabilmektedir. Ancak daha sonra meydana gelmekte olan ağrılarda sorun daha büyük olabilmektedir. Kaplamanın yanlış yapılmasından kaynaklanan problemler olabileceği gibi kaplama altındaki dişte farklı reaksiyonlar da ortaya çıkmış olabilir.

Bir önceki yazımız olan Diş Telleri ve Fiyatları Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.