Kanal Tedavisi

Türkiye’de diş hekimlerinin muayenehanelerinde kanal tedavisi fiyat tarifesi değişse de Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen fiyatlar bulunmaktadır. Lakin her hekim kendi standartlarına ve uzmanlığına göre belirlenen fiyatların üstünde fiyat talep etme hakkına sahiptir. Çünkü kanal tedavisi her hekim tarafından aynı güvencede yapılmamaktadır. Bazı hekimlerin muayenehaneleri oldukça sağlıklı ve güvenilir olduğundan ve hekim uzun yıllara bağlı bir tecrübeye sahip olduğundan hastalarda da güven oluşturmaktadır. Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen 2017 fiyatları şu şekildedir.

  • Dolgu hariç olarak tek kanalda yapılan kanal tedavisi 180 Türk Lirası
  • Dolgu hariç olarak iki kanalda yapılan kanal tedavisi 310 Türk Lirası
  • Dolgu hariç olarak üç kanalda yapılan kanal tedavisi 410 Türk Lirası
  • Artı olarak ilave her kanalda uygulanacak tedavi için 145 Türk Lirası

Kanal Tedavisi Fiyat Tarifesi Yüksekmidir?

kanal-tedavisi3Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenen kanal tedavisi fiyat tarifesi bazı vatandaşlar tarafından yüksek görülmektedir. Lakin uygulanan tedavi için hekimler tarafından uygulanan işlemlerde ve yapılan masraflarda bu tarifeye eklenmiş olarak hesaplamalar yapılmaktadır. Başarılı bir kanal tedavisi için uzman bir hekime ve sağlıklı, güvenilir bir muayenehaneye ihtiyacınız olacaktır. Tüm bunlar içinde yüksek özen ve masraf edilmesi gerekir. Bu neden ile tarifede belirlenen fiyatlar her ne kadar yüksek gibi görünseler de verilen hizmetlerin karşılığında gayet normal karşılanmalıdır.

Kanal Tedavisi Fiyat Tarifesi Yüksek Gelebilir

Diş hekimleri tarafından uygulanan kanal tedavisi fiyat tarifesi yüksek geldiği zaman çözüm olarak sosyal güvencesi olan vatandaşlar devlet hastanelerine bağlı ağız ve diş sağlığı merkezlerine başvurabilirler. Günümüzde ağız ve diş sağılığı merkezlerinde alternatif birçok hekim tarafından hijyenik hizmetler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Diş Teli Tedavisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.