Zirkonyum Diş Ne Kadar Sürede Yapılır?

Zirkonyum diş ne kadar sürede yapılır, sorusu zirkonyum diş diş kaplamaılacak kişilerin sosyal hayatını etkilememesi açısında çok önemlidir. Zirkonyum diş kaplamlarında bazen prova yapmak gerektiği için seans sayıları değişmektedir. Genellikle 2 ya da 3 seans süren zirkonyum diş kaplama uygulamaları prova gerektirdiği durumlarda ek seanslar ile uygulama tamamlanır.

Zirkonyum DişKaplama Ne Kadar Sürer ve Nasıl Yapılır?

Zirkonyum diş kaplam ne kadar sürer,   bunu uzman doktorlar dişinizin durumuna ve sorunlarına ve kaplama sırasında gerecek provaya göre değişkenlik göstermektedir. Çünkü zirkonyum diş kaplama bir dizi işlemlerden geçer. Diş kaplama uzman hekimini dişlerinizin muayene etmesi ile başlar.  Muayene işleminden sonra çeşitli yöntemler ile dişinizin ve ağzınızın ölçüsünü alır.  Ölçüler laboratuvarlara gönderilerek özel teknikler ile zirkonyum adıverilen maddeden dişlerinize özel kaplama hazırlanır.  Hazırlanan kaplamanın dişinize yapıştırılmaya hazır hale geldiğinde dişinize zirkonyum kaplama yapmaya başlanır.  Bu aşamada dişleriniz zirkonyum kılıfları geçebilecek kadar küçültülür ve dişinizüzerinde ufak tefek deformeler yapılır. Bunu amacı ise kaplamanın dişinize yapışmasını sağlayan sıvının dişinize iyi tutması içindir.  Deforme sonrasında kaplamayı yapıştıracak sıvı dişlerinize sürüler ve zirkonyum kılıfı dişlerinize tutturulur ve yeniden üzerine sıvı sürülerek zirkonyum kaplamalar yerleştirilerek uygulama tamamlanır.  Zirkonyum diş kaplama konusunda gerekli ve yeterli bilgilere sahip olmak için sağlık merkezimizden randevu alıp, gerekli diş muayeneleri olduktan sonra sağlık personellerimizin uygun gördüğü diş kaplamaları dişlerinize uygun fiyatlara yaptırtabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Kaplama Ne Kadar Sürer ve Uzun Ömürlü Müdür?

Zirkonyum diş kaplama ne kadarsürer, konusu kadar bu kaplamanın kullanım ömrü de çok önemlidir.   Her ne kadar zirkonyum kaplamada uygulamayı yapacak hekim, tedaviyi kalıcı olarak hedeflese de,  bazı çeşitli etkenlerden dolayı zirkonyum kaplamalar dişlerden kayar ya da şekil değiştirebilirler.   Zirkonyum kaplamaları hasara uğratacak nedenlerin başında dişlere zarar verecek vuruk ya da kazaları,  ortodontik hastalıklar başta gelmektedir.  Böyle olası durumlarda kaplamalar yenilebilir ya da dişlerinize zarar vermeden kaplamalar kesilerek çıkartılır.  Ağız ve dişinizin ölçüsü yeniden alınarak isteğiniz doğrultusunda yeniden zirkonyum diş kaplama uygulaması yapılır. Bunun dışında zirkonyum diş kaplamalar uzun ömürle ve kullanışlıdırlar.

Bir önceki yazımız olan Porselen Diş Yapımı Fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.