Zirkonyum Diş Nedir Nasıl Yapılır?

zirkonyum dişZirkonyum diş nedir? Zirkonyum diş genel olarak tanımlamak gerekirse diş kaplaması olarak nitelendirilmektedir. Dişlerde var olan büyük ve ciddi çürüklere kanal tedavisi yapılır ve dişler restore edilir. Ancak bu uygulamalar sonucunda söz konusu bölgede doku hasarı meydana gelebilmektedir. Diğer kaplama yöntemlerine ve materyallerine oranla çok daha doğal görünen ve gerçek diş görünümüne en çok benzeyen materyal zirkonyum diş olmaktadır. Kişilerin özgürce gülümseyebilmesi ve rahatça yemek yiyebilmesi için ağız sağlığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Zirkonyum diş dokusuna muntazam bir uyum sağlamaktadır. Bu sebepten ötürü uzman hekimler tarafından da en çok terci edilen diş kaplama materyalidir.

Son Teknoloji Zirkonyum Diş Nedir

Zirkonyum diş nedir diye sorulduğunda bilimsel bir anlatımın yanı sıra kısaca bir anlatım da yapılabilmektedir. Eski tip bir kaplama yöntemi olan ve doğal bir görünüm sergilemeyen porselen diş kaplamaların uygulamaları günümüzde giderek azalmaktadır. Onun yerine zirkonyum adı verilen doğal dişin görüntüsüne ve yapısına en uygun kaplama çeşidi kullanılmaktadır.

En Uygun Kaplama Zirkonyum Diş Nedir

Zirkonyum diş nedir Genel olarak zirkonyum diş kaplama yapılırken tarama teknolojisi kullanılmaktadır. Bu tarama teknolojisi bilgisayarlı sistemler ile geliştirilmektedir. Bu sistem ile ağız içine mükemmel uyum sağlayan ve doğal görünümlü dişler dizayn edilmektedir. Bilgisayarlı tarama sistemi ile ağız içi ölçüsü ve ilgili bölge hatasız bir şekilde ölçülebilmektedir. Bu uygulamanın bekleme süresi ile yalnızca 24 saattir. Diş ve diş etlerine zarar vermeyen son teknoloji kaplama yöntemleri ile günlük hayatınıza hemen dönüş yapabilirsiniz. Uygulama gerçekleştirildikten sonra ise ise özgürce gülümseyebildiğiniz, rahat ve kolay bir şekilde yiyip içebildiğiniz günler sizi bekliyor olacaktır. Doku hasarları için en uygun çözüm şüphesiz zirkonyumdur. Ancak yine de uzman hekimler tarafından yönlendirilmeniz sizler için ideal olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Hızlıca Diş Beyazlatma Tedavisi Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.