Diş Ağrısı Kulağa Vurur mu?

Diş Ağrısı Kulağa Vurur mu?
Ağzımız bir bakıma vücudumuzun kapısı gibi bir işleve sahiptir. Ağzımızda olabilecek her türlü hastalık ya da diğer tür olaylar vücudumuzun geri kalanı açısından büyük bir öneme sahiptir. Ayrıca dişlerimiz hayatımızda yalnızca bir sefer yenilendiği için yine ağzımızın sağlığını korumak, geleceğimiz açısından da oldukça büyük bir öneme sahiptir. Zira belirli bir yaştan sonra çıkan dişlerimiz dökülmeyecek ve yerlerini yeni ve sağlam dişler almayacaktır. Bu sebep ile ağız sağlığımıza dikkat etmek oldukça büyük bir öneme sahiptir. Ağız sağlığımıza dikkat etmediğimiz durumlarda ise dişlerimizde çürükler meydana gelebilmekte, birçok farklı diş eti rahatsızlığı ile karşı karşıya kalabilmekteyiz. Özellikle dişlerimizde oluşacak çürükler ağız problemlerinin en tehlikelileri arasında yer almaktadır. Çürüklerimiz zaman içerisinde oldukça şiddetli ağrılara yol açan hastalıklara dönüşmektedir. Bu ağrılar ise vücudun birçok bölümünü etkileyecek kadar şiddetli bir hal alabilmektedir. Diş ağrısı kulağa vurur mu sorusunun dahi cevabı ağrının şiddetine bağlı olmak kaydı ile vurabilir olacaktır.

Uzman Hekimler Tarafından Cevaplanan Diş Ağrısı Kulağa Vurur mu Sorusu

Diş ağrısı kulağa vurur mu sorusunun oldukça kapsamlı ve uyarıcı bir cevabı bulunmaktadır. Evet diş ağrısı, çürüğün olduğu dişe ve ağrının şiddetine göre kulağa vurabilir. Hatta daha çok ilerleyip kafanın farklı bölgelerine, vücudun dahi farklı bölgelerine diş ağrısının iletilmesi mümkündür. Bu sebep ile dişlerimizin bakımlarını sürekli ve düzenli olarak gerçekleştirmeliyiz. Ayrıca yine herhangi bir ağrı olması durumunda diş hekiminize başvurmalısınız.

Diş Ağrısı Kulağa Vurur mu ve Tedavisi

Diş ağrısı kulağa vurur mu konusunun tedavisi ve diğer genel diş ağrılarının tedavisi oldukça basittir. Diş ağrılarının genel sebebi dişlerde zamana içerisinde oluşan çürüklerdir. Dişlerin bu çürüklerden temizlenmesi durumunda ağrı son bulacaktır.
Dr. Ani TUNÇ

Dr. Ani TUNÇ

Dişhekimi

Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine 1998 yılında başlayarak 2004 yılında mezun oldu.
Profile Git
WhatsApp
Randevunu Planla
Confident