Diş Beyazlatma İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma İşlemi Nedir? Nasıl Yapılır?

Diş Beyazlatma İşlemi

Blenching olarak da adlandırılan diş beyazlatma işlemi mevcut dişlerin daha beyaz hale getirilmesi için yapılan uygulamaları ifade etmektedir. Diş renginin yeterince beyaz olmamasının nedeni genetik olabileceği gibi beslenme alışkanlıkları gibi sonradan gelişen etmenler dolayısıyla beyazlığını kaybetmiş dişler de söz konusu olabilir. Dişlerinizin sabit rengi dişlerinizi düzenli fırçalasanız dahi beyazlaşmayabilir. Gülümsemenizin, rengi yeterince beyaz olmayan dişleriniz sebebiyle istediğiniz gibi estetik olmadığını düşünüyorsanız bu soruna kliniğimizde çözüm üretiyoruz. Bu durumda herhangi bir sağlık sorunu bulunmayan her diş için hekimlerimizin önereceği beyazlatma yöntemlerinden yararlanılması mümkün.

Kozmetik Diş Estetiği Nedir, Ne Değildir?

Diş estetiğiDiş estetiği nedir zarar görmüş dişlerin yerini değiştirerek ve restore ederek geniş bir estetik izlek kapsamına kadar gelişmiştir. Günümüzün kozmetik diş hekimliği, diş beyazlatma, diş bağlama, diş renkli restorasyonlar ve dolgular, porselen veneerler, ortodonti, diş implantları ve daha fazlasını içerir. Diş hekimliğinin nasıl geliştiğini ve deneyimli bir kozmetik diş hekimi tarafından neler yapılabileceği ile şaşırabilirsiniz. Kozmetik diş hekimliği, dişlerinize ve gülüşünüze olumlu bir değişim yaratmayı amaçlayan diş hekimliğidir. Çoğu, diş beyazlatma veya kaplamalar için kozmetik diş hekimliği akla geliyor, ancak bir diş hekimi çok daha fazlasını sağlayabilir düşünün. Kalifiye, tecrübeli bir diş hekiminiz, görünümünüzü, gülüşünüzü, benlik saygınızı ve güveni geliştirmeye yardımcı olabilir. Günümüzde kozmetik diş hekimliği, kozmetik diş hekimlerinin fonksiyonel ve estetik hasta endişelerini düzeltebilecekleri yere doğru gelişmeye devam etmiştir.

Diş Estetiği Nedir ve Nasıl Diş Hekimi Seçilmelidir?

Bir kozmetik diş estetiği nedir sorusu ile diş hekimi seçmek çok önemlidir. İlk adım gülüşünüze bakıp neyi değiştirmek istediğinizi belirlemektir. Ziyaret ettiğinizde kozmetik diş hekiminizin başka endişeleri olabilir, ancak kendi dilek listenizin olması en iyisidir. Ardından aileniz ve arkadaşlarınızın tavsiyeleri için sorun. Düşündüğünüz diş hekimlerinin beceri düzeylerini değerlendirin, ardından kimlik bilgilerini ve deneyim seviyesini kontrol edin. İstişare randevunuzda, deneyim seviyeleri hakkında tekrar bilgi sormaya özen gösterin ve çalışmalarının bazı fotoğraflarını görebilirsiniz.

Diş Malzemeleri Seramik veya Porselen Diş Estetiği Nedir?

Geçtiğimiz birkaç yılda diş hekimliği alanında kullanılan materyallerde, diş fırçaları ve diş köprüleri sıçramalarla diş estetiği nedir denildiğinde gelişen büyük ilerlemeler olmuştur. 1900’lerin başlarından beri seramik diş porselenini oluşturmak için kullanılmıştır. Yıllar geçtikçe, bileşikler değişti ve güç, bağlılık ve mümkün olan en doğal görünüş sağlamak için değiştirildi. Günümüz seramikleri herhangi bir dişe uyacak şekilde harmanlanabilir ve dişlerin doğal yaşlanmasına uyacak şekilde aşınma tonlarında oluşturulabilir.

Diş Beyazlatma İşlemi Uygulaması

Diş beyazlatma işlemi sağlıklı dişlerin tamamı için uygulanabilir. Bununla birlikte yapılacak uygulamanın niteliğine diş hekiminin karar vermesi gereklidir. Muayene sırasında kliniğimizde hastalarımıza diş beyazlatma işleminin gerekli olup olmadığı, uygulamanın diş yapısına uygun olup olmadığı ve uygulama sonrasında dişlerin renginde ne kadar değişim olacağı hakkında bilgi verilmektedir. Uygulama 15-20 dakika kadar süren bir tedavi sonrasında daha estetik dişlere sahip olmayı sağlamaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemi İçin Uygulanan Yöntemler

Diş beyazlatma işlemi iki farklı yöntemle uygulanabilmektedir. Bunlardan ilki diş beyazlatmak için evde kendinizin uygulayabileceği tekniklerden yararlanmaktır. İkinci yöntemde ise klinik ortamında ve diş hekimi tarafından uygulama yapılması gereklidir. Diş beyazlatma için bir jel kullanılmaktadır ve bu jel yalnızca diş yüzeyine temas etmelidir. Dudak ve dişetine değmesi sakıncalı olduğu için profesyonel bir şekilde hekim kontrolünde uygulama yapılması daha sağlıklı bir sonuç alabilmek açısından önemlidir. Ağartıcı jel olarak kullanılan maddeyi daha aktif hale getirmek için ışık kaynağı kullanılmaktadır. Beyazlatma uygulaması sırasında bir miktar hassasiyet hissedilebilir. Hassasiyetiniz fazla ise hekiminiz işlemi bitirme kararı alması söz konusu olabilir.

Diş Beyazlatma İçin Öneriler

Diş beyazlatma işleminde dişlerde görülen ve hoş olmayan lekeler, sarılıklar tamamen giderilir. Diş hekimliğinde estetik işlemler arasında yer alır. Diş sarılığı veya renk bozukluğu zamanla oluşan bir sorundur. Dişin mineral yapısı bozuldukça diş yüzeyinde lekeler ve koyuluklar gözlenir. Dişlerin renginin bozulmasında ve değişmesinde kişinin bakım düzeni ve günlük tükettiği yiyecek ve içecekler de etkilidir.Çeşitli sebeplerle oluşan sarılıkları kliniğimizden randevu alarak uzmanlarımızın özel teknolojilerle gidermesini sağlayabilirsiniz. Alanında uzman doktorlarımızdan diş beyazlatma için öneriler alabilir ve tedaviye başlayabilirsiniz.

Diş Beyazlatma İçin Öneriler ve Uygulama Seçenekleri

Diş beyazlatma için öneriler konusunda öncelikle dişlerin yüzeyinde oluşan bozulmaların nedenlerini bilmek gerekir. Doğal süreçte renk değişimleri görülebilir. Fakat bunda tüketilen içecekler de etkilidir. Bu nedenle dişlere zarar veren ve rengini bozan içecekleri gereğinden fazla tüketmek ya da sonrası yeterli temizlik uygulayamamak sorun yaratır.Diş beyazlatma için kliniğimizden profesyonel yardım alabilirsiniz. Uzmanlarımız son derece yaygın ve etkili olan yöntemleri ihtiyacınıza göre uygulamaya karar verecektir.Home Bleaching: Home leaching yönteminde beyazlatma işlemi uygulanacak kişinin dişlerinin ölçüsü alınır. Bu ölçüye göre uygun bir kalıp hazırlanır ve hastaya verilir. Hastanın yapması gereken diş hekimlerimizin verdiği jelleri bu kalıba koyarak dişlerine verilen saatlerde uygulamaktır. Uygulama son derece basittir. Jellerin konduğu kalıpları ağza yerleştirmek uygulamanın temelini oluşturur. Bu uygulamada dikkat edilecek olan nokta jelin diş etlerine ulaşmasını önlemektir. Diş etlerinin tahriş olmaması için dışarı taşan jeller pamuk yardımıyla silinebilir.Office Bleaching: En kolay ve en kısa süreli uygulamadır. Çünkü uygulama toplamda 50 dakika kadar sürer ve uzman hekimler tarafından gerçekleştirilir. Bu işlemde beyazlatıcı jel doktor tarafından kişinin dişlerine uygulanır. Kısa sürede sonuç veren bir beyazlatma işlemidir.

Diş Beyazlatma İçin Öneriler İletişim

Diş beyazlatma için öneriler konusunda kişinin yapması gereken uygulamalar da vardır. Günlük olarak diş fırçalama işlemi en az iki defa olmak üzere yapılmalıdır. Gereğinden fazla çay, kahve ve sigara tüketilmemeli ve bunları tükettikten sonra da ağız iyice su ile çalkalanmalıdır. İçecek kalıntıları dişlerde iz bırakmayacak şekilde tamamen arındırılmalıdır. Doğal ve kaliteli diş macunları kullanılarak dişlerin düzenli bakım sonrası beyazlaması sağlanabilir. Tüm bu çabalara rağmen dişlerinizin renginde düzelme olmuyorsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Confident Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak verdiğimiz profesyonel hizmetlerde hekimlerimiz tarafından diş estetiği uygulamaları içerisinde gerçekleştirilen tedavi işlemlerinden birisi de diş beyazlatma olarak uygulanmaktadır. Diş beyazlatma işlemi, uzun yıllar boyunca dişte oluşan lekelerin ve dişin rengini değiştiren etmenlerin uzaklaştırılması ve dişin tekrar süt beyaz ve temiz bir görünüme kavuşturulmasıdır. Bu noktada diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır sorusu için öncelikle diş üzerindeki lekeler çıkarılır daha sonrasında yeni lekelerin oluşmaması için koruma sağlanır. Her iki aşama da profesyonel ekiplerimiz tarafından özel sistemler ve malzemeler ile sağlanmaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır Ve Neler Kullanılır?

Dişin dış olarak görünen bölgesinde yani üst katmanlarında gözle görülür noktadaki lekelerin uzaklaştırılması için öncelikle aşındırma yöntemi uygulanır ve kimyasallarla leke parçalama işlemi sağlanarak lekeler çözülür. Bu sayede dişler tekrar parlak ve beyaz bir görünüme sahip olurken, bu işlemin gerçekleştirilmesi için ancak profesyonel şekilde uygulanabilecek bazı ilaçlar kullanılır. Bu nedenle diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır sorusu için merkezimizde uygulanan işlemlerde doktorlarımız en kaliteli sonuçları oluşturacak güçlü ve sağlıklı ilaçlar tercih etmektedir.

Diş Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır Ve Tedavi Sonrası Aşamalar?

Profesyonel bir merkezde diş beyazlatma işlemi nasıl yapılır sorusundan çok beyazlatma işleminin sağlanmasından sonra dikkat edilmesi gereken aşamalar ve uyulması gereken kurallar daha önemli bir noktada bulunmaktadır. Örneğin, merkezimizde hizmet aldıktan sonra diş beyazlatma işlemi sağlandığında doktorunuzun önerdiği noktalara dikkat ederek, beslenme sisteminizi düzenlemeli, çay, kahve ve sigara gibi ürünleri tükettikten sonra dişlerinizi iyi bir şekilde temizlemeli ve mutlak olarak her gün diş fırçalama işlemlerini sağlamalısınız. Aksi takdirde bir süre sonra tekrar dişlerinizde istemeyen bir renk ve görünüm oluşabilir.

Diş Beyazlatma Acıtır Mı?

Diş beyazlatma acıtır mı? Diye düşünen ve bu düşünceden ötürü diş beyazlatmak için doktora gidemeyen pek çok birey mevcuttur. Elbette herkes bembeyaz ve parlayan dişlere sahip olmak ister. Gülücüklerini saklamamak ve parlayan dişleri ile gülümsemek elbette herkesin hakkı ve en büyük isteği olarak bilinir. Sizler de, diş bakımınızı düzenli olarak yapmanıza rağmen, beyaz dişlere, parlayan dişlere ve temiz dişlere sahip olmadığınızı mı düşünüyorsunuz? O halde hiç korkmadan bir an önce uzmanınıza başvurarak diş beyazlatma işlemini yaptırabilirsiniz. Dişler, yapısı gereği her ne kadar sık ve düzenli olarak fırçalansa da, istenilen sonuç elde edilemeyebilir ve bembeyaz dişlere sahip olunamayabilir. Dişleri altında yer alan sarı yapı zamanla daha fazla ortaya çıkar ve beyaz dişlerden eser kalmayabilir.

Diş Beyazlatma Oldukça Kısa Süren Bir İşlemdir

Diş beyazlatma acıtır mı? Diye daha fazla düşünmeden derhal uzmanına başvuru yapabilirsiniz. Beyaz dişlere sahip olmak için elinizden geleni yapıyor olmanıza rağmen bir sonuç elde edemiyorsanız, en güzel ve mantıklı işlem uzmanından bu işlemi almak olacaktır. Dişleri beyazlatmak için kullanılan özel bir cihaz, cihazın ucunda özel bir diş fırçası ve kullanılan macun kıvamlı bir madde mevcuttur. Öncelikle dişlerin ön ve arka yüzeylerinde bulunan lekeler, taşlar ve tartarlar temizlenerek dişlerden alınır. Sonrasında ise dişleri beyazlatma işlemine geçilir ve oldukça acısız, kolay ve kısa süre içerisinde uygulanan bir durumdur.

Diş Beyazlatma Acıtmayan Bir İşlemdir

Diş beyazlatma acıtır mı? Diye araştıranlara verilebilecek en uygun cevap elbette hayırdır. Diş beyazlatma işlemi, dişleri acıtmayan bir durumdur. Aksine dişlere ve ağza ferahlık sağlar. Dişlerin beyaz ve parlak bir hale gelmesine olanak sunar. Ağız kokusunu önler. Kullanılan malzemeler ve cihazlar sayesinde profesyonel bir şekilde ağız temizlenmiş olur ve dişler istediğiniz tona kadar açılarak beyaz bir hale gelir. Bu nedenle doğal ya da yapay olan ancak işe yaramayan ürünler kullanarak dişlerinizi beyazlatmak için uğraşmak yerine, uzmanınıza başvurarak profesyonel bir şekilde dişlerinizi beyazlatabilir ve parlatabilirsiniz.

Ağrısız Ve Acısız Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri hakkında yeterli düzeyde bilgi edinerek uygulamaya geçebilirsiniz. Televizyonda ve sosyal medyada karşımıza çıkan beyaz dişlere ve estetik gülüşlere sahip olabilirsiniz. Diş beyazlatma yöntemlerinin ikiye ayrıldığı görülmektedir. Bunlar ev tipi beyazlatma yöntemleri ve hekimler tarafından tercih edilen beyazlatma yöntemleridir. Özgürce gülebilmek ve rahatça yiyebilmek için dişlerinizin rahatsız edici görünümlerinden kurtulabilirsiniz. En çok şikayet edilen diş ve diş eti hastalıklarının yanı sıra asimetrik diş, sararmalar ve çürükler gibi birçok sebepten ötürü özgürlüğünüz kısıtlanabilmektedir.

En Çok Uygulanan Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş BeyazlatmaDiş beyazlatma yöntemleri uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Bu sayede güvenli bir şekilde dişlerinizin rengini daha açık tonlara ulaştırabilirsiniz. Dişlerinizin rengi de tıpkı cildinizin yahut saçlarınızın rengi gibi sabittir. Bu sebepten ötürü dişlerinizin beyazlatılmasında da bu rengin çok ötesine gidilememektedir. Bir diğer nokta ise dişleriniz beyazlatıldıktan sonra yılda 1-2 defa daha tekrar aynı yönteme başvurarak beyazlatmanız gerekmektedir. Ancak uygun bir ortamda ve steril koşullarda uzman bir hekim tarafından yapılmış beyazlatma işlemleri sizin için en ideal olanı olacaktır Dişlerinizin beyazlatılmasından önce mutlaka diş ve diş eti hastalıklarının tedavi edilerek kontrol altına alınması gerekmektedir. Beyaz dişler daima sağlıklı dişlerin göstergesidir. Bu sebepten ötürü dişlerinizin sağlığı öncelik olarak belirlenmelidir. Estetik diş hekimliği ile popülerlik kazanan bu uygulama tıbbi bir uygulamadan çok kozmetik bir uygulamadır. Renk sararmaları genel olarak sigara, kahve, asitli içecek tüketen kişilerde görülmektedir. Bununla birlikte diş ve diş eti bakımının yapılmaması yahut düzensiz yapılması, yanlış diş fırçası ve diş macunu seçilmesi, yanlış fırçalama tekniği ve daha birçok sebep yüzünden dişler zamanla sararak doğal rengini kaybetmektedir.

Kliniklerde Uygulanan Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri klinik bir tedaviden çok kozmetik bir uygulama olduğundan ötürü belirli aralıklar ile yapılması gerekebilir. Uzman hekimin dişlerinizi kontrol etmesinin ardından dişlerinize süreceği bir solüsyon ve ışık teknolojisi ile aktif hale gelen tedavi 20 dakikalık bir işlemdir. Bu işlem sırasında herhangi bir acı hissi yaşanmamaktadır. Ancak bazı kişilerde kamaşma ve hassasiyet uygulama esnasında yaşanabilmektedir. Dişlerinizin hassasiyet noktası ve bünyeniz ile doğru orantılı olmaktadır.

Ağrısız Diş Beyazlatma Yöntemleri

Dişler, her yaştan ve cinsiyetten kişi için fiziki görünümün en önemli parçalarından birisidir. Üstelik dişlerin yapısı kişinin psikolojisi üzerinde de olumlu veya olumsuz tesir edebilir. Dişlerin görselliği ile ilgili en çok rastlanan şikayetler diş çarpıklıkları ve diş rengidir. Diş rengi normalde beyaz olması gerekirken kimi genetik nedenlerle veya beslenme alışkanlıkları neticesinde zamanla daha sarı ve koyu hale dönüşebilir. Bu durum kişileri rahatsız eder ve çoğu zaman diş beyazlatmaya teşvik eder. Diş beyazlatma uygulamalarında genel olarak iki yol vardır. Bunlardan birisi ev tipi dediğimiz yöntem, ikincisi ise klinikte doktor tarafından uygulanan yöntemdir. Ağrısız diş beyazlatma yöntemleri her zaman kişilerin ilk tercihidir.

Ağrısız Diş Beyazlatma Yöntemleri ve Klinik Uygulamaları

Kliniğimizde ağrısız diş beyazlatma yöntemleri uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Bu sayede kısa sürede dişleriniz daha açık, daha beyaz bir hale gelecek ve özgüvenle gülüşünüzü etrafına gösterebileceksiniz. Fakat şunu unutmamak gerekir ki herkesin bir diş rengi vardır ve diş beyazlatma uygulamalarında dahi bu rengin çok ötesine gidilememektedir. Aksi bir uygulama dişlerinizin sağlığına zarar verecek niteliktedir ki bu yanlış uygulamaya pek çok kez şahit olabilmekteyiz. O yüzden de diş beyazlatma işlemlerinde uzman bir hekim tercih etmeli, her şeyden önce dişlerinizin sağlığını ön planda tutmalısınız.

Ağrısız Diş Beyazlatma Yöntemlerinin Dikkat Edilmesi Gereken Ayrıntıları

Ağrısız diş beyazlatma yöntemleri kapsamında kliniğimizde yaklaşık 20 dakikalık bir işlem yapılmakta ve dişleriniz uygun beyazlığa ulaşmaktadır. Bu esnada hiçbir ağrı sızı hissetmezsiniz. Sadece bazı bünyelere özel kamaşmalar yaşanabilmektedir. Diş beyazlatma işlemleri bir noktada kozmetik bir uygulamadır. O yüzden zaman içinde tekrarlanması gerekir. Beslenme alışkanlıkları ve diş bakımı alışkanlıklarına göre bu süre değişebilir.

Hamilelikte Diş Beyazlatma

Hamilelikte diş beyazlatma; gerek anne gerek bebek için bir risk taşıyıp taşımadığı hakkında ne olumlu ne de olumsuz bir bilgi olmamakla beraber; her türlü açıdan risk altına girmemek için bu işlemin hamilelik sonrasına ertelenmesinin en doğru karar olacağı düşüncesi de hakimdir. Diş beyazlatma için kullanılan peroksit bir oksidasyon süreci yarattığından ve bunun da bebeğin hücreleri ya da dokularına zarar vereceği açısından hamilelikte güven payı azdır.

Diş Beyazlatma Nasıl Bir İşlemdir?

Hamilelikte diş beyazlatma ya da genel anlamıyla diş beyazlatma dişlerin çok daha parlak ve ışıltılı görünmesi için yapılan teknik olarak tanımlanabilir. Kullanılan etkin madde peroksittir. Bu maddenin kullanılma süresi önem taşıdığından bir diş hekimi eşliğinde olması her zaman önerilendir. Zira uzun süre kullanım halinde dişlerde hassasiyet yaratabilmektedir.

Diş Beyazlatma Yararlı mı Zararlı mı?

Hamilelikte diş beyazlatma kullanılan madde sebebiyle her şeyden önce güvenli değildir. Hamilelik dönemi hem anne hem de bebek için hassas ve özel bir durum olduğundan her türlü riske karşı önlem alınması esas olandır. Ve bu sebeple de riskli olan her şeyden uzak durulmalıdır.Dişlerin sağlıklı olması kuşkusuz en önemli detaydır. Özellikle insanlarda olan gülümsemek eylemi ağız ve diş ikilisiyle söz konusu olduğundan gerek sağlığı gerekse güzel görünmesi istenilen bir noktadır. Ancak bu işlemlerin insan hayatı içerisinde yapılması gerekli bazı dönemleri vardır. Hamilelikte özel bir dönem olduğundan bu işlem için beklemenin en doğru karar olduğu aşikardır.Diş hekimleri olsun ya da kadın doğum doktorları olsun diş beyazlatma işlemlerinin hamilelik dönemi içerisinde yaptırılmadan önce bir kere hatta çok kere düşünülmesinin üzerinde durmaktadırlar. Çünkü bu tür işlemlerde yapılan uygulamaların ne kadar güvenli olduğu maalesef bilinememektedir. Bu dönem aynı zamanda annede hormonal değişikliklerin olması sebebi ile de özellikle diş etlerinde hassaslık artı kanama faktörü çok daha ileri seviyelerdedir. Bu işlem sonuçta estetik bir işlem olduğundan ve bir aciliyet gerektirmediğinden doğum sonrasına ertelemek hem anne hem bebek için en doğru karar olacaktır.

Kliniklerde Uygulanan Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri Diş beyazlatma yöntemleri hakkında yeterli düzeyde bilgi edinerek uygulamaya geçebilirsiniz. Televizyonda ve sosyal medyada karşımıza çıkan beyaz dişlere ve estetik gülüşlere sahip olabilirsiniz. Diş beyazlatma yöntemlerinin ikiye ayrıldığı görülmektedir. Bunlar ev tipi beyazlatma yöntemleri ve hekimler tarafından tercih edilen beyazlatma yöntemleridir. Özgürce gülebilmek ve rahatça yiyebilmek için dişlerinizin rahatsız edici görünümlerinden kurtulabilirsiniz. En çok şikayet edilen diş ve diş eti hastalıklarının yanı sıra asimetrik diş, sararmalar ve çürükler gibi birçok sebepten ötürü özgürlüğünüz kısıtlanabilmektedir.

En Çok Uygulanan Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri uzman hekimler tarafından yapılmaktadır. Bu sayede güvenli bir şekilde dişlerinizin rengini daha açık tonlara ulaştırabilirsiniz. Dişlerinizin rengi de tıpkı cildinizin yahut saçlarınızın rengi gibi sabittir. Bu sebepten ötürü dişlerinizin beyazlatılmasında da bu rengin çok ötesine gidilememektedir. Bir diğer nokta ise dişleriniz beyazlatıldıktan sonra yılda 1-2 defa daha tekrar aynı yönteme başvurarak beyazlatmanız gerekmektedir. Ancak uygun bir ortamda ve steril koşullarda uzman bir hekim tarafından yapılmış beyazlatma işlemleri sizin için en ideal olanı olacaktır Dişlerinizin beyazlatılmasından önce mutlaka diş ve diş eti hastalıklarının tedavi edilerek kontrol altına alınması gerekmektedir. Beyaz dişler daima sağlıklı dişlerin göstergesidir. Bu sebepten ötürü dişlerinizin sağlığı öncelik olarak belirlenmelidir. Estetik diş hekimliği ile popülerlik kazanan bu uygulama tıbbi bir uygulamadan çok kozmetik bir uygulamadır. Renk sararmaları genel olarak sigara, kahve, asitli içecek tüketen kişilerde görülmektedir. Bununla birlikte diş ve diş eti bakımının yapılmaması yahut düzensiz yapılması, yanlış diş fırçası ve diş macunu seçilmesi, yanlış fırçalama tekniği ve daha birçok sebep yüzünden dişler zamanla sararak doğal rengini kaybetmektedir.

Kliniklerde Uygulanan Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlatma yöntemleri klinik bir tedaviden çok kozmetik bir uygulama olduğundan ötürü belirli aralıklar ile yapılması gerekebilir. Uzman hekimin dişlerinizi kontrol etmesinin ardından dişlerinize süreceği bir solüsyon ve ışık teknolojisi ile aktif hale gelen tedavi 20 dakikalık bir işlemdir. Bu işlem sırasında herhangi bir acı hissi yaşanmamaktadır. Ancak bazı kişilerde kamaşma ve hassasiyet uygulama esnasında yaşanabilmektedir. Dişlerinizin hassasiyet noktası ve bünyeniz ile doğru orantılı olmaktadır.

HANGİ ALIŞKANLIKLAR DİŞE ZARAR VERİYOR?

Dişe zarar veren şeyler çok çeşitli. Hangi alışkanlıklar dişime zarar verir diye merak edenlere işte cevaplar. Günlük yaşamımızda çok da fark etmeden dişimizi aşındıracak, çatlatacak, çürütecek bir sürü şey yapıyoruz. Hâlbuki diş sağlığımızı korumak küçük şeylerle bile mümkün. Dişi yıpratan alışkanlıkların neler olduğuna bakalım.BUZ Hem doğal hem de şekersiz. Pek zararsız görünebilir. Aldanmayın. Buz küplerini ısırmak dişinize çok zarar veriyor. Dişin hassas dokusuna zarar verirseniz ağrıması kaçınılmaz. Çok sıcak (ya da çok soğuk) yiyeceklerin ve içeceklerin mine tabakasına olan zararını unutmayın.BİBERON Sizin için çok geç olabilir ama bebeğiniz için değil. Gece yatarken ağzına biberon vermek dişlerini çürütüyor. Ağzında biberonla uyuyakalıyor. Süt, meyve suyu ya da mama dişlere iyice yapışıyor. İçlerindeki şeker de dişleri bir güzel çürütüyor.PİERCİNG Diline piercing yaptırmayı düşünenler. Tekrar düşünün. O küçük güzel şey dişinizi çatlatabilir. Dudağınıza yaptıracağınız piercing de aynı riski taşıyor. Bir de metal diş etlerine sürtündükçe diş eti sorunlarına davetiye çıkartıyor. Piercing bakteri yuvası ağzınızda enfeksiyon riskini arttırıyor.GICIRDATMAK Hiçbirimiz dişlerimizi isteyerek gıcırdatmayız. Ama dişleri gıcırdatmak onları zamanla aşındırıyor. Diş gıcırdatmanın nedenleri uyku alışkanlıkları ve stres. Yani kontrolsüz bir aktivite. Uyurken gıcırdatmayı önlemenin bir yolu var: Özel bir dişlik kullanmak.PASTİL İlaç olarak satılan bir şeyin sağlıklı olması şart değil. Boğaz pastilleri de bunlardan. Çünkü içleri şeker dolu. Bu yüzden pastil kullandıktan sonra dişleriniz fırçalamanız öneriliyor. Çünkü şeker zamanla dişlerde plaklara neden oluyor.YUMUŞAK ŞEKERLEME Tüm şekerler dişe zararlı ama bazıları daha fazla. Yumuşak şekerlemeler de bunlardan. Renkli renkli ayıcık şekerlere kimse hayır diyemez. Ama içerisindeki şeker ve asit mine tabakasına zarar veriyor. Yemeden duramam diyenlere öneri: yemek aralarında yiyin. Daha çok tükürük salgılayacağınız için asidin zararı daha az olacak.ASİTLİ İÇECEKLER Tek suçlu şekerler değil. Asit de onun kadar tehlikeli. Asitli içeceklerin içinde 11 çay kaşığından fazla şeker var. Fosforik asit içerdiği için de diş minenizi yiyip bitiriyor. Light olanları da şekersiz olduğu için zararsız gibi gelmesin. Şekeri dengelemesi için daha fazla asit kullanılıyor.DİŞİNİZLE BİR ŞEYLER AÇMAK Hepimiz fark etmeden yapıyoruz. Günlük hayatımızda karşımıza çıkan bir sürü paketi dişlerimizle açıyor, bir şeyleri dişlerimizle kesiyoruz. Ama bunlar da dişinizin çatlamasına hatta kırılmasına yol açabiliyor. MEYVE SUYU Vitamin ve antioksidanlarla dolu oldukları biliniyor. Ama bilinmeyen bir şey de bir o kadar da şekerli oldukları. Meyveler zaten şekerli. Onların suyunu içmekse dişlere zararlı. İçerisine biraz su katarak içebilirsiniz.CİPS Karbonhidratlı yiyecekler de plak oluşumunu arttırıyor. İçerisindeki asit 20 dakika içinde dişlere saldırıyor. Koca bir paket cipsi bitirirken tekrar düşünmekte fayda var.ATIŞTIRMALIKLAR Çekirdek, kuru yemiş. Bu atıştırmalıklar çok fazla tükürük salgılamanıza neden olup kalıntıları dişlere yapıştırıyor. Bunlardan kaçınıp daha sağlıklı atıştırmalıklar deneyebilirsiniz. Örneğin havuç.KAHVE Kahvenin dişleri sararttığını hepimiz biliyoruz. Ama yine de diğerlerinden daha sağlıklı. Çünkü diş beyazlatmanın yolları var.SİGARA Uzun süre sigara içmenin kaçınılmaz sonucu: dişlerde lekeler, diş eti çekilmesi. Hatta ağız kanserlerine bile neden olabiliyor. Sigarayı bırakmak için bunlar yeterli değil diyorsanız bir nedeniniz daha var: güzel gülüşünüzü bozmasına izin vermeyin. ŞARAP Kırmızı şarabın içinde bulunan kromogen ve tanin, boyanın dişinize yapışmasına neden oluyor ve şarabın rengi dişlerinizde kalıyor. Kırmızı hatta beyaz şarap sonrası dişleri fırçalamak hatta ağzı çalkalamak bile dişlerinizi korur.KALEM ARKASI ÇİĞNEMEK Çocukluğunuzda kalem arkası çiğnemeyeniniz var mı? Kurşun kalemlerin ısırılarak kopan silgileri, silginin taşıyıcısı metalin üzerinde kalan diş izleri ile kurşun kalem üzerinde yaptığımız ısırık desenleri. Hepsi bize diş çatlakları olarak geri dönüyor. Hala yapıyorsanız bu alışkanlığı hemen bırakın. Çocuğunuzu da bu konuda uyarın. Mutlaka bir şey çiğnemek istiyorsanız şekersiz sakızlar bunun için en uygunu.

Diş Beyazlatma Diş Minesine Zarar Verir Mi?

Diş beyazlatma diş minesine zarar verir mi? Her insan beyaz ve aynı zamanda dikkat çeken dişlere sahip olmak için diş beyazlatma işlemi yapabilir. Fakat diş beyazlatmak isterken diş ve ağız sağlığınızdan olmamak için birtakım noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Diş  estetiğinin püf noktalarında biri de diş minesinin rengidir. Dişteki beyazlığın kaybolmasının birçok nedeni olabilir. Özellikle çay, kahve ve daha çok gazlı içecekler dişlerinizin renginin solmasına neden olabilir. Ana olarak diş renginiz ten renginiz gibi kalıtsaldır. Bu sebeple diş renginiz koyu bir renge de sahip olabilir. Nedeni hangi sebep olursa olsun daha beyaz ve estetik dişlere sahip olabilirsiniz.

 Diş Beyazlatıcı Macunlarına Kullanırken Çok Dikkatli Olun

Diş beyazlatma diş minesine zarar verir mi? Dişlerin renk tonunda sorun olduğunu düşünen birçok insan diş beyazlatma işlemi yaptırmaktadır. Fakat dişlerinizi daha beyaz bir hale getirmenin birçok yolu var. Bunlardan biri de diş beyazlatmak için özel olarak üretilmiş diş macunlarıdır. Birçok insan dişlerini beyazlatmak için bu macunlarını kullanmaktadır. Fakat bu macunları kullanırken dikkatli olmak gerekmektedir. Bu tip diş macunlarının içerisine bulunan bazı maddeler dişlerinizde tahribata neden olabilir. Bu sebeple diş mineniz zarar görebilir. Bu sebeple diş beyazlatmak için özel olarak üretilmiş olan macunları normal diş macunlarıyla dönüşümlü olarak kullanmak dişlerinize verilen hasarı minimize edecektir.

Diş Beyazlatmak İçin Özel Olarak Üretilmiş Tozların Dişlerinize Zararı Olabilir

Eczanelerde satılan diş beyazlatma tozları dişlerinizin üst yapısında tahribata neden olur. Diş beyazlatma tozlarını kullanan insanlarda ilk kullanımlarda dişin çok etkili bir şekilde beyazladığı görülür. Fakat bu durum kesinlikle kalıcı değildir. Diş beyazladıktan belirli bir süre sonra dişte anormal derece ton kayıpları meydana gelir. Dişlerinizde çabuk kirlenme problemi ortaya çıkar.

Beyaz Dişler Özgüven Sahibi Olmanıza Yardımcı Olur

Diş beyazlatma diş minesine zarar verir mi? Birçok insan diş renginin tonundan dolayı dilediği gibi gülemez. Sürekli olarak dişlerini saklamak zorunda hissederler. Bu insanda özgüven kaybına neden olur. Dişlerinize verdiğiniz önem sayesinde özgüveninizi tekrar kazanabilir ve toplum içerisinde dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz. Dişlerinizin bakımını günlük olarak yapın ve her altı ayda bir doktorunuza muayene olmayı unutmayın.

Dişlerimizin Beyaz Kalması İçin Neler Yapılmalı?

Diş beyazlatma bitkisel çözüm en kolay ve faydalı olan yöntemlerden biridir.Her gün yemeklerden sonra dişlerimizin diş macunu ile fırçalanması, asitli ve dişlerimizde leke bırakan yiyecek ve içeceklerden sonra diş temizliği yapılmalıdır. Sigara, kahve, çay ve dişlerde uzun süre kalıcı içecekleri fazla tüketmemek gerekir. Diş beyazlatma bitkisel çözüm yollarını uygulayarak daha parlak görünümlü dişlere sahip olabilirsiniz. C vitamini içeren gıdalar tüketmekte dişlerimizin beyaz kalmasını sağlar. Domates, portakal, limon, çilek diş beyazlatıcı gıdalardır.Diş beyazlatma bitkisel çözüm konusunda fesleğen, iyi bir bitkidir. Fesleğen yaprakları kurutularak toz haline getirilir ve fırçaya sürülerek diş temizliği ve beyazlatmada kullanılır. Misvak ağacı, akasya ağacı, babul ağacı, banyan ağacı diş macunlarının ana maddesini oluşturmaktadırlar. Bu ağaçlardan da faydalanarak dişlerinizin beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz. Diş beyazlatmada karbonat ve limon kullanımında diş etlerine temasından kaçınınız ve haftada bir kez uygulamanız daha doğru olacaktır. En doğal faydalı yöntemler bitkisel çözümlerdir.

Diş Beyazlatma Cihazı

Estetik bir gülüşün anahtarı düzgün, temiz ve sağlıklı dişlerden geçmektedir. Dişlerinizin sağlığına dikkat ediyor, düzenli bir şekilde fırçalayarak temiz tutuyor olabilirsiniz. Bununla birlikte dişlerinizin rengi elinizde olmayan sebeplerden dolayı değişmiş olabilir. Bu durumda yapmanız gereken gülüşünüzden vazgeçmek değil diş beyazlatma cihazı kullanarak dişlerinizde beyazlatma işlemi yapmak olmalıdır. Kliniğimizde hekim kontrolünde beyazlatma işlemleri güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Diş Beyazlatma Cihazı Nedir?

Diş beyazlatma cihazı USB girişi olan bir cihaz, tablet veya telefona bir kablo vasıtasıyla bağlandıktan sonra çalışır duruma gelen ve dişlerinizin daha beyaz hale gelmesi için üretilmiş olan bir cihazdır. Cihazı çalışır duruma getirdikten sonra diş beyazlatma işleminde kullanılmak üzere satılan jellerden sürerek ardından cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Dişlerinize yerleştireceğiniz aparat lazer ışını verecek ve beyazlatma işlemini gerçekleştirecektir. Bunun için 10 dakika beklemeniz yeterlidir. Diş beyazlatma jeli, hidrojen peroksit içermemesi ve doğal yapılı bileşenlerden meydana gelmiş olması halinde insan sağlığı üzerinde herhangi bir olumsuz etkiye neden olmamaktadır.

Diş Beyazlatma Cihazı ve Hekim Kontrolünde Uygulama

Diş beyazlatma cihazı evde kendi olanaklarınızla beyazlatma işlemi gerçekleştirmeniz için üretilmiş olan bir cihazdır. Hekim kontrolünde kliniğimizde yapılan uygulama da dişlere jel uygulandıktan sonra ışık kaynağı ile jeli aktifleştirmek üzerine kurulan bir sistemi içermektedir. Bu yönüyle hekim uygulamaları ile lazer ışık veren diş beyazlatma cihazlarının mantığının aynı olduğunu söylemek mümkündür. Bununla birlikte uygulama için kullanılan jellerin diş yüzeyi dışındaki noktalara temasında sakıncalar bulunmaktadır. Bu nedenle evde kolaylıkla beyazlatma işlemi yapmak isterken olumsuz bir durumla karşılaşmamak adına hekim kontrolünde bu uygulamayı yaptırmanız yararlı olacaktır. Hekim tarafından uygulama yapılırken dişetlerini ve çevre dokuları korumak amacıyla silikon madde kullanılmaktadır.

Diş Beyazlatma Sonrası

Işıltılı bir gülüş için ihtiyaç duyulan beyaz işler kurumumuzdaki hizmet portföyünde yer alan diş beyazlatma çözümleriyle sunulabilmektedir. Pek çok kişi yanlış bakım, hijyen standartlarına dikkat etmeme, doğru fırçalamama veya genetik sebeplerle dişlerini arzulanmış olduğu beyaz seviyede görememektedir. Ayrıca sigara, alkol gibi pek çok unsur sebebiyle de dişler beyazlığını zaman içerisinde kaybetmektedir. Bu gibi durumlarda diş beyazlatma yöntemlerimizle beraber pek çok hastamıza destek sunmaktayız. Ayrıca diş beyazlatma sonrası kurumunuzun sormuş olduğu hizmetler devam etmekte, periyodik bakımlarla beraber diş kontrolü yerine getirilmektedir.

Diş Beyazlatma Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş beyazlatma operasyonlarından sonra genellikle 6 ayda bir kontrole gelmekte fayda bulunmaktadır. Ayrıca diş beyazlatma sonrası en çok dikkat edilmesi gereken nokta sigara ve çay gibi dişte leke bırakacak olan gıdaların ya tüketilmemesi veya az tüketilmesidir. Kahve gibi yoğun miktarda tüketildiğinde dişin beyazlığını bozacak olan ürünlerden sonra fırçalamanın da doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bütün diş beyazlatma çözümleri uzun vadeli olmasına rağmen gerekli olan bakım yapılmazsa hepsinde bir süre sonra tekrar sararma meydana gelebilmektedir. Bu sebeple özellikle diş fırçalaması bakımından büyük bir hassasiyet gösterilmelidir. Dişler günde en az iki sefer tercihen üç sefer doğru bir şekilde fırçalanmalıdır. Bu noktada diş fırçalaması ile ilgili problemler konusunda rehberlik kurumumuz tarafından bütün hastalarımıza sunulmaktadır.

Diş Beyazlatma Sonrası Yapılmaması Gerekenler?

Diş beyazlatma operasyonları kurumunuz tarafından son derece modern bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bütün operasyonlardan sonra gerekli olan talimat hastalara verilmektedir. Diş beyazlatma sonrası yapılmaması gereken unsurların başında sert olan kabuklu yiyeceklerin ve yemişlerin dişle kırılmaması da gelmektedir. Aynı zamanda dişin doğal macunlarla fırçalanması da çok önemlidir. Böylece diş beyazlığı daha uzun süre kalıcı olarak kullanılabilmektedir.

Diş Beyazlatma Ürünleri

Dişler, insan metabolizmasının birçok farklı işlevi gerçekleştirmesi için en önemli yapılardır. Diş kullanımı ile birlikte konuşma, çiğneme, nefes alma ve gülümseme gibi birçok farklı aktivite gerçekleştirirken gündelik hayatın normal bir şekilde sürdürülmesi sağlanmaktadır. Bu nedenle dişlerin sağlam olduğu kadar beyaz ve temiz olması da önemli bir noktadadır. Beyaz ve estetik bir görünüme sahip olan dişler için merkezimiz bünyesinde yapılan tedaviler gibi doktor tavsiyesiyle kullanabileceğiniz diş beyazlatma ürünleri bulunmaktadır. Hekimlerimiz tarafından ev ortamında önerilen şekilde kullanabileceğiniz bu ürünler sayesinde ağrısız ve ilaçsız bir şekilde diş beyazlatma imkanına sahip olabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Ürünleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Merkezimiz tarafından sunulan diş beyazlatma ürünleri arasında ilk sırada bulunan ürün ağartıcı jel olmaktadır. Bu işlemin hekimlerimiz tarafından yapılması daha sağlıklı ve etkili bir sonuç ortaya koyarken doktorumuzun vermiş olduğu öneriye göre siz kendi imkanlarınızla da bu jeli kullanarak diş beyazlatma işlemi yapabilirsiniz. Bu jel sadece dişlerinize temas etmeli, dudak ve diş etlerinize değmemelidir. Bu noktada uygulamanın hekim tarafından yapılması daha avantajlı ve güvenli bir sonuç doğuracaktır.

Evde Uygulama İçin Diş Beyazlatma Ürünleri

Normal koşullarda diş beyazlatma işleminin yapılması için iki farklı yöntem vardır. Bunlardan birisi merkezimiz bünyesinde diş hekimleri tarafından yapılan uygulama olmakla birlikte diğeri evde uygulayabileceğiniz diş ağartma yöntemidir. Piyasada satın alabileceğiniz onlarca farklı marka diş beyazlatma ürünleri ile birlikte evinizde işlem gerçekleştirerek uzun bir süreçte belirli bir etki oluşturabilirsiniz. Bu ürünler, doktorunuz tarafından önerildiği sürece evde rahatlıkla kullanılabilir ve sağlıklı riskleri yaşanmadan işlem yapılabilir. Fakat en etkili sonucun elde edilmesi ve tüm risklerin ortadan kaldırılması için en doğru tercih, diş hekimi kontrolünde beyazlatma yapılmasıdır.

Diş Beyazlatma Fiyatı

Dişlerin estetik bir görüntüye sahip olabilmesi için yapılacak ilk işlemlerden birisi diş beyazlatma işlemidir. Diş beyazlatma işlemi hekim kontrolünde uygulanan jel ve ilaçlar ile birlikte birkaç seans süresince gerçekleştirilen etkili ve sağlıklı bir tedavidir. Lakin istenilen etkinin oluşması için diş beyazlatma işlemi profesyonel hekimler tarafından merkezimiz gibi kapsamlı hizmetler veren kurumlarda yapılmalıdır. Merkezimiz bünyesinde talep edilen diş beyazlatma fiyatı karşılığında istediğiniz şekilde bembeyaz ve estetik bir sonuç elde ederken aynı zamanda sağlıklı bir uygulama ile güven hissedebilirsiniz.

Ağrısız Ve Hızlı Diş Beyazlatma Fiyatı

Sosyal hayatta ve iş hayatında insanların dış ortama karşı psikolojisi üzerinde önemli bir etkisi bulunan diş estetiği ve diş rengi, üzerinde durulması gereken bir konudur. Yanlış beslenme şekilleri ve düzenli bir şekilde diş fırçalanmaması gibi nedenlerden dolayı dişlerde oluşan koyu ve sarı görüntünün ortadan kaldırılması için yapılan işlem diş beyazlatma olarak bilinmektedir. Bu işlemin hızlı ve pratik bir şekilde yapılması ile birlikte ağrısız diş beyazlatma fiyatı talep edilen merkezimizde güvenli ve sadece 20 dakikalık bir işlemle dişlerinizde istenen beyazlığı elde edebilirsiniz.

Diş Beyazlatma Fiyatı Nasıl Değişiklik Gösterir?

Diş beyazlatma işlemi için uygulanacak olan yöntemin kozmetik özelliklerine, kaç defa tekrarlanacağına, dişinizin görünümünün hangi boyutta olduğuna göre diş beyazlatma fiyatı değişiklik gösterebilir. Bu nedenle diş beyazlatma hizmeti almadan önce merkezimiz bünyesinde diş hekiminize muayene olduktan sonra beyazlatma işleminin kaç seansta ve ne kadar sürede gerçekleştirileceği ve kullanacak kozmetik malzemeler ile bu ürünlerin miktarları belirlenmelidir. Daha sonrasında hekiminiz tarafından hazırlanan programa uygun bir şekilde diş beyazlatma işlemi yapılarak ödediğiniz uygun fiyat karşılığında estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Dişleri Beyazlatma Yöntemleri

dis-beyazlatma--Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma için iki farklı yöntem bulunmaktadır.

Evde kendinizin uygulayabileceği yada Dişhekimi kliniğinde doktorunuz tarafından uygulanabilecek diş ağartma yöntemleridir.Diş Ağartma için kullanılan ağartıcı jelin sadece diş yüzeylerine temas etmesi, dudak ve dişetine temasından kaçınılması gerektiğinden bu yöntemlerden Dişhekimi kontrolunde olanının tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır.Bu sistemde  kullanılan ağartıcı jelin içeriği hemen hemen tüm sistemlerde aynıdır.Kullanılan ışık kaynağı ise jeli biraz daha aktif duruma getirmek içindir.Diş beyazlatma işleminde doktorunuz once dişetlerinizi ve çevre dokuları koruyucu silikon bir madde ile izole eder.Daha sonra ağartma jelini dişlerinizin yüzeyine yayıp jeli daha aktif hale getirmek için uygun bir ışık kaynağını kullanır.Bu tedavi işlemi zaman olarak az farklılıklar gösterebilirken genellikle 15-20 dakikalık seanslar olarak tedavi süresi belirlenmektedir.Beyazlatma işlemi sırasında çok az hassasiyet hissetmeniz normaldir.Hassasiyetin derecesine gore doktorunuz işleme devam edip etmeyeceğine karar verir.Tedavi işlemi sonrasında bazı besin ve içeceklerden uzak durmanız gerekecektir.Özellikle sigara,kahve,çay,alkol ve doktorunuzun belirteceği içecek ve besinleri kısa bir süreliğine tüketmemeniz beyazlatmanın başarısı için çok önemlidir.Beyazlatma sonrası edindiğiniz daha beyaz diş renginiz yine sizin ağız bakımı ve beslenme şeklinize gore belirli bir zaman sonra eski rengine dönmeye başlayacaktır.Diş Rengini açma işlemi Kozmetik bir uygulama olduğu unutulmamalıdır.Yılda doktorunuzun önerisi ile bir kaç kez tekrarlayabilirsiniz.Genellikle diş beyazlatma sonrası devamlılık bir yıla yakın sure olmaktadır.Burada önemli olan Dişhekiminizin kararı ve etkinliğidir.Dişlerin renginin açılması işlemi 20 yılı aşkın zamandır Yaygın olarak kullanılmaktadır.Diş beyazlatma işlemine uygun olup olmadığınıza karar verilmesi için dişlerinizin yapısı detaylı olarak muayene edilmeli,beyazlatma işlemi öncesinde diş taşı temizliği ve lekeler giderilmelidir.Dişeti hastalığı olan kişilerde dişeti uzmanı yada dişhekimi tarafından gerekli tedaviler yapıldıktan sonra Ağartma işleminin yapılması gerektiği unutulmamalıdır.Tüm sağlık tedavi sistemlerinde olduğu gibi dişhekimliğinde de doktorların ortak konsulatsyon sonrası tedavi şeklini belirlemesi tedavinin kalşitesini ve başarısını artırabilir.

Diş Beyazlatma Yöntemi Kimlere Uygulanır?

Sararan dişlerden kurtulmak ve bembeyaz bir dişe sahip olmak isteyenler için uygulanan tedavi yöntemleri arasında dişleri beyazlatma yöntemi bulunuyor. Dişlerini beyazlatmak isteyen kişiler sürekli araştırma yapmakta ve dişlerini beyazlatmak için en ideal tedavi yöntemlerini tercih ediyorlar. Sağlıklı dişlere sahip olmak isteyenler, uygulanan tedavi yöntemlerini tercih ederek ağarmış dişlerden kurtuluyorlar.  Özellikle diş hekimleri tarafında uygulanan özel tedavi yöntemleri sayesinde dişlerinizi en güzel şekilde beyazlatabilir ve sahip olmak istediğiniz bir diş görünümüne sahip olabilirsiniz. Uzman hekimlerimiz ile en iyi kliniklerde sizlere diş beyazlatma konusunda en kaliteli hizmeti sunarak en iyi tedavi yöntemlerini kullanarak diş beyazlatma konusuna çözüm üretmeye devam ediyoruz.

Diş Beyazlatma Yöntemi Nasıl Yapılır?

İnsanlar dişlerini beyazlatmak için dişleri beyazlatma yöntemi hakkında bilgi almak ve bu yöntemlerin nasıl yapıldığına dair araştırmalar yapıyorlar. Bu sayede insanlar en kaliteli kliniklerde en iyi tedavileri uygulayarak bembeyaz dişlere sahip oluyorlar. Dişleri beyazlatma yöntemi, ağrısız sızısız olduğundan dolayı rahatlıkla uygulanabilir bir tedavidir. Özel jel tedavisi sayesinde diş yüzeylerine hiçbir şekilde zarar vermeden tedavi gerçekleşiyor. Böylece jelin kullanılması ile ışık kaynağı dişlerinizi beyazlatma sürecini başlatıyor. Kısa sürede beyazlatma hizmeti sunan bu jel ile en iyi sonuçları elde edeceksiniz. Diş beyazlatma hakkında detaylı bilgileri almak istiyorsanız kliniğimize uğrayarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Tedavisi

Dişlerin sararması veya ağarmasından bıkanlar, diş beyazlatma tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için araştırma yapıyorlar. Yapılan araştırmalar sonucu insanlar, en kaliteli kliniklere giderek tedavilerini oluyorlar. Gelişen teknoloji sayesinde diş sorunlarından kurtulanlar, en ideal sonuçları elde ederek bembeyaz dişlere sahip oluyorlar. Böylece uzaktan bakan birine güldüğünüz zaman artık utanmadan rahat bir şekilde güleceksiniz. Diş beyazlatma tedavisi sayesinde insanlar ağrısız bir şekilde en kaliteli kliniklerden tedavilerini oluyorlar. Özellikle genetikten gelme veya beslenme alışkanlığından dolayı meydana gelen diş sararması, en iyi tedaviler sonucu bembeyaz hale geliyor.  Bu nedenle diş beyazlatma tedavisinde sizlere en iyi çözümleri sunuyor ve dişlerinizdeki sararmaları uyguladığımız tedaviler sonucu kısa sürede yok ediyoruz.

Diş Beyazlatma Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

Çay, kahve ve daha birçok nedenden dolayı bir süre sonra insanların dişlerinde sararma meydana geliyor. Oluşan bu sararma da insanları rahatsız ediyor. Bu nedenle insanlar en kaliteli kliniklerde diş beyazlatma tedavisi hakkında genel bilgileri alarak tedavi olmaya başlıyorlar. Böylece estetik özelliğini kaybeden dişlerinize yeniden sahip olacaksınız. Merkezimizde uygulanan tedavi yöntemleri sayesinde en kısa sürede sizlere olumlu sonuçlar veriyoruz. Tedavi süreçlerimizi kısa sürede tamamlandığından dolayı, dişlerinizin beyazlaması için uzun süre bekleme derdinden kurtulacaksınız. Bu nedenle sizleri en kaliteli kliniklerde özel hekimlerimizi ile ağırlayarak en güvenilir tedavi yöntemlerini sizlere uyguluyoruz.

Diş Beyazlatma Tedavisi Fiyatları

Dişlerin sararmasına karşı gerekli önlemleri alarak dişlerini beyazlatmak isteyenleri, diş beyazlatma tedavisi fiyatları hakkında genel bilgileri almak için araştırma yapıyorlar. Yapılan araştırmalar sonucu insanlar net bir fiyat öğrenmek için en iyi kliniklerle iletişime geçerek detaylı bilgileri alıyorlar. Ekonomiklik açısında en ideal tedaviler arasında bulunan diş beyazlatma ile sizde gülüşünüzü saklamak zorunda kalmayacaksınız. Diş beyazlatma konusunda en avantajlı hizmeti sunan merkezler sayesinde sağlığınıza artı bir değer kazandırarak dişlerinizi koruyacaksınız. Uzman hekimlerimiz ile görüşerek muayene olabilir ve net bir fiyat aldıktan sonra isterseniz tedavi sürecine başlayabilirsiniz. En kaliteli hizmeti almak ve dişlerinizi beyazlatmak için merkezimizin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Aşamaları

Dişler, insan sağlığının ve dış görünüşünün en önemli göstergelerinden biridir. Sağlıklı ve hoş görünümlü olmaları insanların hem özgüvenlerini arttırır hem de daha sağlıklı olmasını sağlar. Diş beyazlatma da diş üzerinde sık yapılan uygulamalardan biridir. Çünkü genetik faktörler, dış etkenlerden dolayı beyaz dişlerde sararma görülebilir. Yaşın ilerlemesi, çay kahve tüketiminin çok olması, düzensiz diş fırçalama ya da hiç fırçalamama diş sararmasına sebep olabilmektedir. Bu durumlarda bakımlarına önem veren kişiler diş beyazlatmaya başvurmaktadır. Uzman ve profesyonel diş hekimlerine başvurarak aşama aşama diş beyazlatma hizmetinden faydalanılabilir. Diş beyazlatma aşamaları mutlaka dikkat edilmesi gereken durumlardır. Hassas davranılması gereklidir.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma diş ağartma olarak da adlandırılan bir işlemdir. Tek seferde yapılabileceği gibi aşamalı aşamalı da gerçekleştirilebilir. Aşamalı yapıldığı takdirde daha etkili ve kalıcı olabilmektedir. Dişin yapısına göre seansların süresi de değişebilmektedir, kaç seans olacağı da farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak süresi 20 dakika olabilmektedir. Birçok aparat kullanılarak gerçekleştirilir. Bu işlemleri mutlaka uzman ve profesyonel diş hekiminin yapması gerekmektedir. Eğer tek seans olması istenirse de 1 saate yakın sürecek olan bir işlemdir.

Kullanılan Aparatlar Nelerdir?

Diş beyazlatma esnasında birçok aparat ve ürün kullanılmaktadır. Kullanılan jel ürün karbamid peroksit ve türevleridir. Bu ürünün diş etlerine değmemesi gerektiği için ağza bir cisim yerleştirilir. Dişler ortaya çıkarılır ve dudak içleri ile diş etleri korunur. Ardından ürün dişe uygulanır. Böylece oksijen açığa çıkarılır ve dişlerin beyazlaması sağlanmaktadır. Uygulama sonrasında hassasiyet oluşması kişilerin en büyük endişesidir. Ancak hiçbir şekilde hassasiyet oluşmaz. Sadece uygulama yapıldıktan sonra bir süre yemek yememek, aşırı sıcak veya aşırı soğuk içecekler içmemek önemli olacaktır.

Diş Beyazlatma İşleminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genelde 3-4 seans yapılan diş beyazlatma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Öncelikle diş hekimlerinin verdiği tarihlere uyum sağlayarak kliniğe gitmek ve uygulamaları yaptırmak gerekmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra ise çay, kahve tüketimine sınırlama yapmak gerekmektedir. Diş fırçalamaya da düzenli olarak dikkat etmek gerekir.

Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır? Evde yapılan diş beyazlatma işleminin ağız çevresine herhangi bir zararı var mıdır? Evde yapılanla diş doktoru tarafından yapılan diş beyazlatma işleminin bir farkı var mıdır? Vb. sorularınızın cevapları yazının içeriğinde bulunmaktadır. Zira denilebilir ki evde yapılanla doktorun yaptığı bu işlem arasındaki tek fark doktor tarafından yapılanın daha güvenli oluşudur.

Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır Sorunuza Yanıt Ağartıcı Jel!

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır sorusuna verilecek cevap çok kolay olacaktır. Öyle ki dişlerinizi beyazlatmanız dişlerinize, yalnız dişlerinize uygulayacağınız ağartıcı jel ile mümkün olacaktır. Zira bu jelin dudaklara ve hatta diş etlerine dahi değdirilmemesi şarttır. Aksi bir durum dudaklarınızın ve diş etlerinizin zarar görmesine sebebiyet verebilir. Bu açıdan bakıldığında diş beyazlatmanın diş doktoru tarafından yapılmasının daha sağlıklı ve daha güvenli olacağı kaçınılmaz olacaktır.

Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır Diyenler Bu İşlemin Diş Doktoruyla Daha Güvenli Olduğunu Bilmeli!

Diş beyazlatma evde nasıl yapılır diyenler cevabın ağartıcı jel olduğunu bildikleri gibi bu işlemin doktor tarafından yapılması halinde daha doğru olacağını da bilmeliler. Zira dişlerinizi beyazlatmak istediğinizde doktora giderseniz doktorunuz söz konusu jeli dişlerinize uygulamakta daha bilinçli olacaktır. Diş etleriniz ile dişlerinizi saran diğer dokuları kullanacağı silikon vasıtası ile izole eden sonrasında ise ağartıcı jeli dişlerinize uygulayan doktor dişlerinizi beyazlatırken ortaya çıkabilecek muhtemel problemleri ortadan kaldırabilecektir. Tabi sizler de ağartıcı jel ile birlikte bu işlem için gerekli olan silikonu alıp dişlerinizi evde kendiniz beyazlatabilirsiniz. Ancak denildiği gibi diş doktoru bu noktada daha güvenli olacaktır. Ayrıca 15 ile 20 dakikadan oluşan seansların diş beyazlatmada söz konusu olan tedavi süreleri olduğunu da bilmelisiniz.
Dr. Ahmet KİĞILI

Dr. Ahmet KİĞILI

Dişhekimi / Prostodonti ve Estetik Diş Hekimliği

1986 yılında başladığı Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu.
Profile Git
WhatsApp
Randevunu Planla
Confident