Dr. Ahmet KİĞILI
Dr. Ahmet KİĞILI Dişhekimi / Prostodonti ve Estetik Diş Hekimliği
Hasta Değerlendirme Ortalaması:


Hakkında

1969 yılında Malatya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Malatya'da tamamladı. 1986 yılında başladığı Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu.1995-2000 yılları arasında TDB Malatya Dişhekimleri Odası Başkanlığını yaptı. Estetik ve prostetik Dişhekimliği için yurt dışında eğitim çalışmalarına devam etmekte.

Confident Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde serbest olarak çalışmaktadır.


YORUMLAR

Gülhan İmre

Yaklaşık 25 yıldır düzenli olarak diş hekimine gidiyorum. İnternetteki hasta yorumları üzerinden Confident ailesiyle tanıştım. İlk randevumu Ahmet Kiğilı Bey’e almıştım. Kendisinin yönlendirmesiyle tedavilerim başladı.Girişte resepsiyondaki bayan arkadaşların güler yüzle karşılaması ile confidente giriyorsunuz. Buradaki tüm çalışanlar güler yüzlü. Sırasıyla diştaşı temizliğim, dolgularım, implant tedavilerim başarıyla tamamlandı. Diş hekimi fobimi yenmemde bana sonsuz destek olan Ahmet Bey’e çok teşekkür ederim

Burçin Ünaldı

Kocaman gülmek kime yakışmaz kii:) Hele bir de içinden taşan bir mutluluk, kocaman bir coşku ise sebebi oh ne ala! Kocaman kocaman gülmeye kimi zaman en büyük engel dişler oluyor. Dişler konusunda ben şanslı sayılırım, alt sıradaki iki asi dışında düzgünce sıralanmış bu arkadaşlarla 32 diş ortada gülmeye bayılırım, hatta sırf bu sebepten nice nice “ay hiç cool değilsin” yorumları almışlığım da vardır, olsun:) Bu postun konusu benim dişlerimle ilgili tedavime başlayıp diş beyazlatmayla sonlandırmamla ilgili. Diş beyazlatma konusu çokça sorulduğundan, siz de merak ediyorsanız kendi deneyimimi anlatayım.
Öncelikle ne demişler her çocuk bir diş, gerçekten de doğum sonrası ve özellikle uzun emzirme süreci benim dişlerimi en hassas noktasından diş etlerimden vurmuştu. Bu annemin de zamanında yaşadığı bir problem olduğu için ben doğum sonrasında hemen hop diye diş hekimine de gitmiştim, ama o dönem lohusa atarım da olduğundan köprüyü geçemem anne amaaan deyip kendi hekimim yerine yakında bir kliniğe gitmeyi tercih etmiştim. Hem oradaki özensizlik hem benim ihmalim birleşince sorun sinsice ilerlemiş. Sonuç: tilkinin dönüp dolaştığı yer misali kendimi eskiden beri hatta sülale boyu gittiğimiz diş kliniğinde – Confident’de doktorum Ahmet Kiğılı’nın önünde buldum. Güzel haber: hiç çürüğüm olmaması, içimdeki çocuğun işaretidir dediğim 2 süt dişimin bile hala gıcır vaziyette bulunması; kötü haber: diş etlerinde tehlike çanlarının ciddi boyutta çalıyor olması. Bunun için canımın hiç acımadığı, çok titizlikle yapıldığı halde yine de sarsıcı olan bir diş eti tedavisine başladık ve başarıyla bitirdik.

confident diş bleaching

İşte bu sık gidiş gelişlerde bekleme kısmında (bekleme odalarında muhabbet açmak adetimdir:)) gülüş estetiği ve diş beyazlatma için o kadar çok ağzı kulaklarında, keyfi tavan yapmış insanla karşılaştım ki ben de kendimi sürekli aynaya bakar buldum. Diş hekimim Ahmet beye sorucam ama bi yandan da esas konudan sapmanın ve yine “güzellik” peşine düşmenin verdiği mahcubiyet var, sabrettim sabrettim tamam tedavi bitti denince hemencik sordum. Dişlerimi beyazlatalım mı, gülüş estetiği ne, Hollywood smile neymiş? Ahmet Bey bana önce bir dur dedi, diş etlerim bir kendine gelsinmiş, sonra gittim, kontrol etti ve gülüş estetiğine ihtiyacım olmadığını (biliyordum zaten:p ) ama diş beyazlatmanın beni oldukça memnun edeceğini söyledi ve işleme başladık. Çok hızlı ve kolay ama oldukça da titiz çalışma gerektiren bir işlem.
Diş nasıl beyazlıyor?
Aslında süreci snapchatimde paylaşmıştım ve doktorum baya da güzel anlatmıştı, diş beyazlatma kozmetik bir işlem yani kalıcı değil, bir yerden sonra biraz da sizin nasıl baktığınıza bağlı olarak diş yeniden doğal rengine dönüyor. Diş beyazlatma dişlere yapılsa da işin özünde illüzyon var, yani ışığı yansıtmakla ilgili. Teoride dişler bu yöntemle 2 ila 10 ton arası açılabiliyormuş. İşlemin başında önce bir “rengini öğrenme” kısmı var, benimki beyaz adamın diş rengi skalasındaki en iyi ikinci olan A2 çıktı, en beyazı A1 imiş bizde, benim için işlem sonucu hedefimiz dişleri A1 yapmak oldu. Tabii bu işlem öncesinde dişlerinizi iyice bir kontrol ediyorlar, sağlıklı ve uygun bulunan dişlere yapılıyor, diğerleri için farklı yöntemler gerekebilir.

confident ahmet kiğılı
Bir fotokimyasal işlem yaşayacağım için (yani işin içinde ışın var ve hatta işlem sırasında da ağzınızdan Jedi çıkıyor gibi oluyor:)) dişler harici yumuşak doku yani diş etlerinin ve dudakların iyi korunması gerekiyor, bunun için bu kısımları koruyucu bir silikon ile kaplıyor hekim ve sonra beyazlatıcı jel dişlerinize yayılıp uygun ışıkla aktive ediliyor. 15-20 dakikalık bir işlem. Ve ta taa fonda Emel Sayın’dan Gülmek Sana Yakışıyor:) Şaka tabii doktorcumda bir playlist var müthiş, insan diş hekimine flash bellek ile gider mi, müzik başlayınca direk 80lere ışınlanmaca (hazır ışın da var neden olmasın:o )
İşlemin en güzel tarafı acayip derecede sıkıcı olması, yani ööööyle uzanıyorsun başka da bişi yok, benim gibi hayatı hep koşturmakla geçen ve kafasında bi milyon iş olan biriyseniz yan gelip atmanın tadını çıkarın derim. Bana işlem sırasında biraz sızı olabilir demişlerdi, bende hiç olmadı ama tabi burada bi not benim acı eşiğim çok yüksektir. Sonrasında ise dedikleri gibi dişlerde böyle hafif bir kamaşma oldu 1-2 saat.
İşte böyle, aklınızın bir köşesinde varsa hiç durmayın derim, ben çok memnun kaldım.

Not: Ev tipi olan hiç bana göre olmadığı ve biraz da sabırsız olduğum için onu hiç sormadım.

http://www.styleboom.net/2016/04/07/confident-dis-beyazlatma-deneyimi/

Yusuf Arcan (1 Mart 2015)

Memnuniyetimi yazarak ne kadar ifade edebilirim bilmiyorum ama sanirim bir iki cümle yeterli olacaktir. Gidip muayene olun lütfen…iyi doktor aramakla vaktinizi harcamak yerine Confident’e gitmenizi ve Ahmet Bey ile tanismanizi tavsiye ederim…! Bu arada danismadaki arkadaslarin profesonelligi ise gözardi edemeyeceginiz bir nokta…bunun yaninda sizi doktorunuza götüren ve muayene süresince rahat etmeniz yardimci olan arkadaslara da tesekkürler. Ahmet Bey’e kurmus oldugu bu sistem icin de ayrica tesekkür ederim..! Für die Deutschen, die in Istanbul leben, ich würde den besten Arzt Herrn Ahmet Kigili vorschlagen. Brauchen Sie keine Zeit zu verlieren, um einen guten Arzt zu finden. Einfach zum Dr.Kigili gehen bitte, dann werden Sie mich besser verstehen, was ich meine. Sogar Confident ist ein sehr guter und professioneller Klinikum. Viel Spaß noch..!! Hi guys…no need to waste time to find a good doctor “just go to Dr.Kigili” and you will see what I mean..! About Confident…the best one with all team I have ever seen…!! Have a nice time there…

Ersin Duymazlar (19 Şubat 2015)

Diş doktorlarını sevmeme neden olan Ahmet Kığılı beye çok teşekkür ediyorum. Onun sayesinde yıllardan beri süregelen korkularımı aştım. Bir insan işine bu kadar hakim ve bilgili ve açıklayıcı olabilir. Artık Diş hekimine gitmek benim için bir eziyet değil. Bu bağlamda ailemin tüm bireyleri kendisiyle tanıştılar. Kendisine çok teşekkür ediyorum Ersin DUYMAZLAR

Aylin Demirci (17 Şubat 2015)

Sn Ahmet Kiğılı ile Confident sayesinde tanıştım.Uzun zamandır tedirgin olmadan güvenerek gittiğim diş hekimimdir. Anlayışlı,açıklayıcı,sabırlı tavırlarıyla tüm korkularımı kendisi sayesinde yendiğimden , bir kere daha teşekkür etmek isterim.. Aylin Demirci

Semra (23 Şubat 2015)

Ahmet beyi 14 sene önce hasta olarak gittim ve bütün ailemizin hekimi oldu.hastalarına olan hassasiyeti,yenilikleri takibi,hasta takibi mükemmel başarılı hekimimiz.Confident ekibine başarılarının devamını diliyorum.Semra Türkmen.