Diş Beyazlatma Tedavisi Yöntemleri

Diş Beyazlatma Tedavisi Yöntemleri

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma tedavisi (Bleaching); diş ağartmak olarak da adlandırılan bu sistem mevcut dişlerin renginin daha beyaz renge dönüştürülme işlemidir.Dişlerin rengi genetik olarak veya beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak daha sarı yada zaman içinde daha koyu renge dönebilir.

Düzenli ve sık fırçalama alışkanlığına sahip olmanıza ragmen dişlerinizin rengi beyazlaşmayabilir.Bu renk sizin ten renginiz gibi sabittir.Estetik bir gülümseme için dişlerinizin formu ve muntazamlığı ile birlikte beyaz, canlı bir renk tonunda olmasıda gerekir. Beyaz ve canlı bir diş rengi yüzyıllardır estetik gülümseme dizaynında aranan özelliklerin başında sıralanmıştır.

Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır ve Dişlere Zarar Verir Mi?

Diş beyazlatma işlemi sağlıklı olan tüm dişlere uygulanabilir.Dişlerinize yapılacak diş ağartma işlemi için en doğru kararı dişhekiminiz verecektir.Dişhekimi muayenesi ile beyazlatma için dişlerinizin uygun olup olmadığına karar verilebilir ve yaklaşık olarak hangi beyazlığa gelebileceği size örneklenerek gösterilebilir.

Bu estetik tedavi şekli oldukça basit ve hızlı bir uygulamadır. Dişhekimi kliniğinde yapılacak 15-20 dakikalık beyazlatma uygulaması ile çok rahatlıkla daha beyaz renkli dişlere sahip olabilirisiniz

Diş beyazlatma

Diş beyazlatma Yöntemleri

Evde kendinizin uygulayabileceği yada Dişhekimi kliniğinde doktorunuz tarafından uygulanabilecek diş ağartma yöntemleridir.

Diş Ağartma için kullanılan ağartıcı jelin sadece diş yüzeylerine temas etmesi, dudak ve dişetine temasından kaçınılması gerektiğinden bu yöntemlerden Dişhekimi kontrolunde olanının tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır.Bu sistemde  kullanılan ağartıcı jelin içeriği hemen hemen tüm sistemlerde aynıdır.Kullanılan ışık kaynağı ise jeli biraz daha aktif duruma getirmek içindir.

Diş beyazlatma işleminde doktorunuz once dişetlerinizi ve çevre dokuları koruyucu silikon bir madde ile izole eder.Daha sonra ağartma jelini dişlerinizin yüzeyine yayıp jeli daha aktif hale getirmek için uygun bir ışık kaynağını kullanır.Bu tedavi işlemi zaman olarak az farklılıklar gösterebilirken genellikle 15-20 dakikalık seanslar olarak tedavi süresi belirlenmektedir.

Beyazlatma işlemi sırasında çok az hassasiyet hissetmeniz normaldir.Hassasiyetin derecesine gore doktorunuz işleme devam edip etmeyeceğine karar verir.

Tedavi işlemi sonrasında bazı besin ve içeceklerden uzak durmanız gerekecektir.Özellikle sigara,kahve,çay,alkol ve doktorunuzun belirteceği içecek ve besinleri kısa bir süreliğine tüketmemeniz beyazlatmanın başarısı için çok önemlidir.

Beyazlatma sonrası edindiğiniz daha beyaz diş renginiz yine sizin ağız bakımı ve beslenme şeklinize gore belirli bir zaman sonra eski rengine dönmeye başlayacaktır.

Diş Rengini açma işlemi Kozmetik bir uygulama olduğu unutulmamalıdır.Yılda doktorunuzun önerisi ile bir kaç kez tekrarlayabilirsiniz.Genellikle diş beyazlatma sonrası devamlılık bir yıla yakın sure olmaktadır.

Burada önemli olan Dişhekiminizin kararı ve etkinliğidir.Dişlerin renginin açılması işlemi 20 yılı aşkın zamandır Yaygın olarak kullanılmaktadır.

Diş beyazlatma işlemine uygun olup olmadığınıza karar verilmesi için dişlerinizin yapısı detaylı olarak muayene edilmeli,beyazlatma işlemi öncesinde diş taşı temizliği ve lekeler giderilmelidir.

Dişeti hastalığı olan kişilerde dişeti uzmanı yada dişhekimi tarafından gerekli tedaviler yapıldıktan sonra Ağartma işleminin yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Tüm sağlık tedavi sistemlerinde olduğu gibi dişhekimliğinde de doktorların ortak konsulatsyon sonrası tedavi şeklini belirlemesi tedavinin kalşitesini ve başarısını artırabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları için 444 88 70 arayabilirsiniz.

Pembe Estetik Nedir?

Kendine güven duygusunun ilk anahtarı, pozitif enerjinin başlangıcı, sözcüklerin duygu ile birleşmesi, benliğin yansıması, mutluluğun insana ait olan ifade yeteneğinin mükemmel büyüsü gülümseme ile başlar.

Gülümseme dizaynı Estetik Dişhekimliğinin öncelikli ilgi alanıdır.Estetik Dişhekimliği sizin kişisel beklentilerinizi fonksiyonellik ve doğallığı biraraya getirerek gerçekleştirmeyi hedef edinmiştir.

Aşağıdaki sorunları yaşıyorsanız sizin de Estetik Dişhekimliğine ve gülümseme dizaynına ihtiyacınız olacaktır.Fotoğraf çektirirken gülümsemenizi saklıyormusunuz?
Gülerken elinizle ağzınızı kapattığınız oluyor mu?

Ön dişlerinizde dolgular ve çürükler mevcut mu?

Dişlerinizin rengi istediğiniz kadar beyaz değil mi?

Ön dişlerinizin aralarında boşluklar var mı?

Dişlerinizin büyüklükleri sizi rahatsız ediyor mu?

Gülümsediğinizde dişetleriniz çok gözüküyor ve dudağınız dişetlerinizi yeterince kapatamıyor mu?

Dişlerinizde çapraşıklıklar ve düzensiz sıralanmalar var mı?

Başka birinin gülümsemesine sizde sahip olmak istermiydiniz?

Yıllar önceki dişlerinizin renklerini ve formlarını özlüyormusunuz?

 İşte bu sorunların çözümü için gelen hastalara sunulacak tedavilerin başında Diş beyazlatma ve ışık geçirgenliği doğal olan saf seramiklerin (porselen) yada güçlendirilmiş seramiklerin (porselen) kullanımı geliyor.Zirkonyum,Empress,Lamina uygulamalar hastalara sunulan ilk tercihlerdir.Estetik beklentiyi karşılamak için 

Confident kliniklerinde kullanılan seramiklerin doku uyumunun yüksek olması şartı aranmaktadır.

Diş Beyazlatma ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

Renk değiştiren dişler kimyasal maddelerle beyazlatılabilir. Dişlerin renklenme nedeni ve beyazlatmanın uygulama süresine göre değişen oranlarda beyazlatma yapılabilmektedir.

Bazı yerlerde orijinal adı olan bleaching şeklinde geçen diş beyazlatma tedavileri hakkında ilk merak edilen şey diş beyazlatma nedir nasıl yapılır sorusu oluyor. Dişlerin ağartılması anlamına da gelen söz konusu tedavi yöntemi dişlerin beyazdan uzaklaşan renklerinin tekrar beyaza döndürülmesi oluyor. Bizler kurum olarak genetik sebeplerle ya da bazı beslenme alışkanlıklarına bağlı olarak yaşama ihtimaliniz bulunan sararma ve benzeri sorunlara karşı beyazlatma tedavisi ile çözüm üretiyoruz.

Pek çok kişi düzenli diş fırçalama ve diş bakımı yapma ile birlikte dişlerin beyazlığını koruyacağını düşünmektedir. Oysa bu durum genetik ve beslenme alışkanlıklarına ait bazı sebepler nedeniyle mümkün olmayabiliyor. Bu noktada diş beyazlatma nedir nasıl yapılır ardından kimlere bu tedavinin yapılabilir olduğu merak ediliyor. Sağlıklı dişlere sahip herkese yapılabilen bu işlem dişlerin ağartılmasını sağlamada en etkili yöntem oluyor. Diş hekimi tarafından dişlerin beyazlatılmasına yönelik bir işlem görmesi onaylandıktan sonra mutlaka beyazlatma aşamasına geçmek gerekiyor. Beyazlatma işleminin yapılmasından önce sizlerden onay alarak dişlerinizin kavuşacağı beyazlığı da göstererek tedaviye başlıyoruz.

Kişiler dişlerini beyazlatmak istediklerinde diş beyazlatma nedir nasıl yapılır bunun için hangi yöntemler kullanılır merak ediyor. Diş ağartması sırasında kullanılan ağartıcı niteliğe sahip olan jelin tedavi sırasında diş yüzeylerine hiçbir şekilde temas etmemiş olmasına dikkat ederek çok özenli bir şekilde tedavinizin gerçekleşmesini sağlıyoruz. Jeli daha aktif bir hale getiren ışık kaynağı ile beyazlatma sürecini destekleyerek daha kısa sürede sonuç almanızı sağlayacak olan tedavileri gerçekleştiriyoruz. Tedavinin ardından beslenme alışkanlıklarınıza yönelik dikkat etmeniz gereken bazı şeyler hakkında bilgi vererek tedavinizi sonlandırıyoruz.

Diş beyazlatma ne kadar sürer, ya da diş beyazlatma fiyatları nedir,  diş sağlığı açısında büyük önem arz etmektedir. Diş beyazlatma işlemi diş hekimlerinin en çok başvurduğu yöntemlerden biridir.  Doğru yapıldığı sürece dişlere hiçbir zarar vermeyen diş beyazlatma işlemi, dişlerde temiz pak ve estetik bir gülüşe sahip olmanızı sağlar. Bunun dışında doğal dişlerinizin yapısını ve dokusunu tamamen korumaktadır. Diş beyazlatma süresi ve fiyatları kullanacak yöntem ve uygulamalar göre değişmektedir. 

Merak ettiğiniz konulardan biri de Diş beyazlatma ne kadar sürer konusudur. Eğer dişlerinizi beyazlatma için lazer ile diş beyazlatma yöntemini kullanacaksanız, lazerle diş beyazlatma yönteminde, diş beyazlatma süresi diş yapınıza göre 1 ya da 3 seans sürebilmektedir ve seanslar en az 3. dakika sürmektedir.   Bunu dışında evde yapılan diş beyazlatma yöntemler vardır. Ancak bu yöntemler klinik ortamlarda yapılan diş beyazlatma uygulamasını pekiştirmek içindir. Dişlerde kalıcılığı sağlamada etkisi büyüktür. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus,  evde diş beyazlatma yöntemlerini kulaktan dolma bilgilerle ve gelişi güzel ürünler kullanarak yapılmamasıdır. Bu durum diş eti ve diş sağlığınızı olumsuz yönden etkilemektedir. Diş beyazlatma yöntemleri ve beyazlatma işlemi için diş sağlığımızı tercih ederek konu ile ilgili gerekli bilgileri diş sağlığı personellerimizden alabilirsiniz.

 Diş beyazlatma ne kadar, konuyu fiyata bağlayacaksanız eğer, beyazlatma ücretleri, uygulamayı yapacak kuruluşa ve dişçiye göre değişmektedir.  Hepiniz biliyorsunuzdur aslında, bir diş kliniği ya da diş hekimi ne kadar çok tercih ediliyorsa,   muayene ve tedavi fiyatları da o kadar yüksekli olmaktadır.  Eğer tercih edeceğiniz diş hekimi modern teknikler ile dik beyazlatma işlemi yapıyorsa,  ücretinizde de doğal hali ile biraz daha pahalı olacaktır.  Diş beyazlatma ücretleri,  evde kullanılan ürüne ya da klinik ortamı operasyonlara göre farklılık göstermektedir. Özellikle son zamanlarda en çok tercih edilen lazerle dil beyazlatma yöntemi,   evde diş beyazlatma yöntemine göre daha çabuk ve etkili sonuç verdiğinden dolayı fiyat da biraz daha pahalı olmaktadır. Diş beyazlatma fiyatlarını kliniğimiz ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Diş beyazlatma hakkında bilgi sindirim ve dış görünüş açısından önemlidir. Sindirim sistemimizin başlangıcı olan ağız ve dişlerimiz, yediğimiz besinlerin öğütülmesi ve küçük parçalara ayrılarak mideye doğru gitmesine yardımcı olan dişlerdir. Dişlerimiz sadece besinlerin öğütülmesinde değil gülerken de dış görünüş açısından göze hitap eden bir ayrıntıdır. Konuşmamızın düzgünlüğü de dişlere bağlıdır. Hem görünüş hem de sağlık açısından dişlerimiz temiz ve bakımlı olmalıdır. Dişlerimizi yemeklerden sonra düzenli olarak fırçalayarak temiz kalmasını sağlayabiliriz. Dişlerimizin beyaz ve bakımlı olması için diş beyazlatma yöntemleri de bulunmaktadır.

Diş beyazlatmada en çok kullanılan, diş macunları kolay kullanımı ile yaygın olan bir yöntemdir. Her yemekten sonra düzenli olarak diş macunu kullanımı dişlerimizin temiz kalmasını ve daha parlak bir görünüm vererek parıltılı ve gülümseyince güzel görünümler sağlamaktadır. Günde en çok 3 kez diş fırçalamamız yeterli olacaktır.  

Diş beyazlatma hakkında bilgi, konusunda bir diş hekiminden tedavi alabilirsiniz. Diş hekimleri sizin dişinize zarar vermeden en uygun teknikle gerekli beyazlatma işlemini yapacaktır. Diş hekimi tarafından diş üzerine bırakılan jel ışığa tutularak dişlerin beyazlatılması sağlanmış olmaktadır. Bu iş yaklaşık 45 dakika sürmektedir, kalıcı süresi ise yaklaşık bir ay daha parlak bir dişe sahipsiniz demektir. En doğru yöntemler hekim tarafından yapılanlardır.

Diş beyazlatma hakkında bilgi, yöntemlerinden evde kendimizin yapabileceği teknikler vardır. En kolay yöntem limon ve karbonattır, diş macunlarında kullanılan karbonattır. Kullanım şekli ise diş etlerine temas etmeden sadece dişlerimize karbonat ve limon sürerek diş beyazlatma işlemini yapabiliriz. Bu konuda dikkat etmemiz gereken, limon ve karbonat kullanırken hafta da bir kere bu işlemi yapmamız gerekir, fazlası dişlere zararlı olacağından önerilmemektedir. Diş beyazlatma yöntemlerinden biride, tuzlu suya zeytin koyarak o suyla ağzınızı gargara yaparak beyazlatabilirsiniz. Yediğimiz besinlerden olan salatalık, havuç ve brokoli yiyerek doğal diş beyazlatma işlemi yapılmış olacaktır. Muz içerdiği potasyum maddesinden dolayı dişlere sürüldüğü zaman diş üzerindeki lekeleri çıkartmada etkilidir fakat diş beyazlatma konusunda bir fayda sağlamamaktadır.

Diş beyazlatma, uzun yıllar boyunca kahve, çay, sigara ve yemek artıkları nedeniyle kirlenmiş ve estetik özelliğini kaybetmiş dişlerin yeniden eski beyazlığına ve temizliğine kavuşturulması için sağlanan bir tedavidir. Genellikle merkezimizde hekimlerimizin sağladığı uygulamalar ile birlikte oluşturulan bu sonuç, ev ortamında farklı maddelerin kullanılması ile da sağlanabilir. Fakat merkezimizde hekimlerimizin sağladığı diş beyazlatma işlemleri çok daha geçerli ve uzun süreli bir sonuç oluşturmaktadır. Bu nedenle nitelikli ve tıbbi bir diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer sorusu hastalarımızın en çok merak ettiği sorulardan biridir.

Merkezimizde uzman hekimlerimiz tarafından sağlanan diş beyazlatma işlemleri sonrasında uzunca bir süre dişlerinizin tertemiz ve sağlıklı kalması mümkün olmaktadır. Estetik bir gülümsemeye sahip olabilmek ve güvenli bir iletişim kurabilmek için bembeyaz dişlerle toplum içerisinde bulunmanız amacıyla diş beyazlatma işlemini tercih edebilirsiniz. Bu noktada diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer sorusundan çok ne kadar süre etkili olacağı da merak edilmektedir. Yapılan beyazlatma işlemi sonrasında diş bakımınıza ve ağız bakımına dikkat ettiğiniz sürece işlem sonucu çok uzun ömürlü olacaktır.

Diş beyazlatma işlemi, estetik diş çalışmaları içerisinde yer alan bir durum olduğundan dolayı sağlanan işlemlerde her kişinin diş rengine ve ağız yapısına göre farklı bir işlem aralığı ve yöntemi kullanılmaktadır. Bu nedenle hekimlerimiz tarafından uygulanan sistemlerde diş beyazlatma için bütçe planlaması ilk muayene sonrasında belli olmaktadır. Eğer, diş beyazlatma işlemi ne kadar sürer sorusu gibi ekonomik olup olmadığını merak ediyorsanız, net bir fiyat öğrenebilmek için merkezimizde hekimlerimiz ile görüşerek muayene olabilirsiniz.

Siz de diş beyazlatma etkisi ne kadar sürer ve diş beyazlatmanın ne kadar etkili olduğunu merak ediyorsanız, bu konuda uzman hekimlerden detaylı bilgi alabilirsiniz. Diş rengi eğer hoşunuza gitmiyorsa, siz de modern teknolojinin sunmuş olduğu diş beyazlatma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Dişlerinizin rengine olumsuz etki eden faktörler göz önüne getirildiğinde sigara, alkol, çay, kola ve düzenli olarak dişlerin fırçalanmaması dişlerinizin sararmasına neden olduğunu görmekteyiz. Dişlerde oluşan bu lekelenmelerden kurtulmak için düzenli olarak dişleri fırçalamak oldukça önemlidir. Günümüzde lazerli diş beyazlatma tekniği ile sararan dişlerin tekrar beyazlatılması oldukça kolaydır. Peki, dişlerin hızlı ve kolay bir şekilde beyazlamasına etki eden bu tedavi ne kadar süre etkisini sürdürmektedir?

Dişlerinizin beyazlaması için bir iki seans yaptırmanız yeterli olup, diş beyazlatma etkisi ne kadar sürer diye araştırma yaparak dişlerinizin uzun süre beyaz kalmasını sağlayabilirsiniz. Diş yapısına göre bir ya da iki üç seans ile siz de dişlerinizin beyaz ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Diş beyazlatma operasyonu sonrasında diş hekimi tarafından bazı diyet programına tabi tutulabilirsiniz. Asitli yiyeceklerden tutunda alkol, sigara ve kahvenin dişleriniz ile temas edilmesini doktorunuz sizden isteyebilir. Evde ya da uzman kişi tarafından uygulanan beyazlatma teknikleri farklı kalite ve sürelerle dişlerinizin beyaz kalmasını sağlayacaktır. Siz de dişlerinizi beyazlatmak için uzman diş hekiminden bu konuda destek alabilirsiniz.

Diş beyazlatma etkisi ne kadar sürer ve bu süreç esnasında nelerle karşılaşacağını merak eden hastalar diş hekim merkezlerine giderek araştırma yapmaktadır. Dişlerinizin dış etkenlerden dolayı sararması ve lekelenmesi nedeni ile dişlerinizin görünümünü beğenmiyor musunuz? Eğer siz de dişlerinizi beyazlatmaya karar vermişseniz öncelikle 18 yaşını tamamlamanız gerekir. Dişlerinizin ne kadar beyaz kalacağı tedavi sürecinde kullanılan tekniğe ve tedavisi sonrasında uzman doktorun diyetine ne kadar dikkat ettiğine göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama düzenli bakım ve uzman tavsiyelerine uyulması halinde dişlerinizin beyaz kalmasını iki üç yıl sağlayabilirsiniz.

Diş sağlığını önemseyenler diş beyazlatma ne kadar sürer fiyatı nedir gibi soruların yanıtını bulmak için uzman hekimlerine giderek yanıt aramaktadır. Günümüzde diş sağlığının önemi giderek artmıştır. Dişlerin sağlıklı olması tüketilen besinlerden tutunda bakıma kadar birçok ayrıntıya dikkat ederek mümkündür. Dişlerinizin lekelenmesi ve sararması nedeni ile sizde dişlerinizin görünümünü beğenmiyorsanız, diş beyazlatma tekniğinden yararlanarak dişlerinizin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu konuda özellikle son yıllarda birçok kişinin profesyonel destek alarak dişlerini beyazlattığını görüyoruz. Dişlerin beyazlamasını sağlamak istediğinizde tek yapmanız gereken bu konuda deneyimli ve güvenilir diş hekim merkezlerine giderek destek alabilirsiniz.

Günümüzde diş beyazlatma ne kadar ve nasıl yapılır diye araştırma yapmak istediğinizde internetten yararlanabilir, fiyat araştırması yapmak için uzman diş sağlık merkezlerine giderek diş beyazlatma hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Diş hekim merkezlerinde dişlerinin görünümünü beğenmeyen kişiler bu konuda destek sunan diş hemim merkezlerinin sunmuş oldukları diş beyazlatma hizmeti ile dişlerini beyazlatmaktadır. Diş beyazlatma hizmeti günümüzde lazer yöntemi ile başarılı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Üstelik birkaç seansta sonuç alma imkanı sunan bu teknoloji diş renginden memnun olmayanlar için en ideal diş beyazlatma yöntemlerinden biri lazerle diş beyazlatma işlemi olarak kabul ediliyor. Farklı fiyat aralıklarında sunulan bu hizmetler diş hekimi kontrolü olmadan fiyatlara bakarak karar verilmesi yanıltabilir. Bu nedenle diş beyazlatma hizmeti için mutlaka diş hekim merkezlerine gitmekte fayda var.

Siz de diş beyazlatma ne kadar diye araştırma yapmaya karar vermişseniz, diş beyazlatma işleminin nasıl yapıldığına ve kaç seans süreceğine dair araştırma yapmanız gerekir. Günümüzde kişiden kişiye değişen diş beyazlatma işlemi farklı fiyat aralıklarında sunulmaktadır. Diş beyazlatma hizmetinden yararlanmak istediğinizde öncelikle diş hekiminizi titizlikle seçmeniz gerekir. Detaylı inceleme sonrasında başarılı diş beyazlatma tedavisi için siz de modern teknolojinin imkanlarından yararlanılarak sunulan diş beyazlatma hizmetlerinden siz de yararlanabilirsiniz. Kurumsal ve yenilikçi hizmet kalitesi ile bu hizmetler birçok uzman tarafından başarılı bir şekilde sunulmaktadır.

Dişler gündelik hayatta tüketilen çay, kahve, sigara, gıda maddeleri ve içecekler nedeniyle sarardığında diş beyazlatma zararlı mı sorusu akla her zaman gelen bir sorudur. Bu sorunun cevabı diş hekimleri tarafından; dişin hem canlı kısmına hem de sert dokusuna bir zarar vermediği yönünde olmaktadır. Lakin uzmanlar diş beyazlatma işlemi sonrasında dişin rengini etkileyen çay ve kahve gibi içecekler, renkli içecekler ve sigara tüketiminin mutlaka azaltılması gerektiğini belirtmektedir. Dişin beyaz rengini kaybetmesine çay, kahve ve sigara gibi maddelerin tüketilmesi yanında;

  • Dişin doğuştan gelen bir şekilde beyaz olmaması,
  • Çok uzun sürelerde tedaviler için antibiyotik kullanılması,
  • Aşırı derecede flor alımı,
  • Kanal tedavisi gibi tedaviler yaptırmış olmak,
  • Yaşlılık gibi etmenler de sebep olabilmektedir.

Tüm bu sebeplerden dolayı ülkemizde birçok insan diş beyazlatma işlemi yaptırmaktadır.

Diş beyazlatma işlemi her ne kadar hekim kontrolünde yapılması gereken bir işlem olsa da evde yapılan diş beyazlatma zararlı mı sorusuna verilecek cevap elbette zararsız olacaktır. Lakin kendi imkanlarınız ile uyguladığınız yöntemlerde de dikkatli olmanız gerekecektir.

Diş beyazlatma cihazı kullanımı günümüzde kişiler tarafından tercih edilerek kullanılıyor. Diş yapısına uygun olarak üretilen bu cihazlar etkili bir kullanım sağlamanıza yardımcı oluyor. Ancak dişlerinizin beyaz olmasını istiyorsanız düzenli olarak fırçalamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca diş ipini de ihmal etmeden düzenli bir kullanım oluşturmalısınız. Dişlerin beyaz olması gülüşünüzün de daha estetik olmasına yardımcı olur. Bundan dolayı buna önem vermeli ve sarımtırak dişlere sahip olanlar ise beyazlatma tedavisinden yararlanmalıdır. Diş beyazlatma cihaz yardımı ile de yapılabilmekte ancak kesin bir sonuç vermemektedir. Bunun için uzman hekim desteğinin alınması yararınıza olacaktır.

Diş beyazlatma cihazı kullanımı sonrası dişleriniz beyaz bir hal alır. Bunun için belirli seanslar uygulamanız gerekiyor. Ancak etkili bir beyazlatma isteniyor ise mutlaka uzman hekim desteğinin alınması gerekir. Beyazlatma ve diş taşı tedavisi bir arada yapılarak daha sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz. Diş beyazlatma sonrası dişlerinizin yapısından herhangi bir sorun olmayacaktır. Normal bir şekilde yeme ve içmeye devam edebilirsiniz. Diş beyazlatma cihazları fiyatları ekonomik olarak karşınıza çıkıyor. Sizde evde kullanmak isterseniz tercih edebilirsiniz. Nasıl kullanıldığı konusunda bilgi sahibi olmak ve kaç seans sonrası dişlerinizin beyaz olduğunu bilmek size etkili bir kullanım sağlayacaktır. Diş beyazlatmada kullanılan jellerin herhangi bir yan etkisi de bulunmuyor. Bunun için güven içerisinde ilgili hizmet içeriğinden yararlanabilirsiniz.

Diş beyazlatma formülü konusunda bir etkili yöntemler bulunmakta olup en çok kullanılan yöntemlere bir bakalım. Doğal gıdalarla ve C vitamini içeren gıdaları tüketerek dişlerimizin daha beyaz ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Diş hekimi ve diş macunu kullanarak ta beyaz ve güçlü dişlere kavuşabilirsiniz. Dişlerimizi sarartan çay, kahve, sigara gibi içecekleri azaltarak daha beyaz kalmasını sağlayabiliriz.

Diş beyazlatma formülü hemen yakınınızda ve kolayca uygulayabileceğiniz bir formüldür. Beslenme alışkanlıklarınızda diş ve diş etlerine zararlı olan yiyecek ve içeceklerin az tüketilmesi, tüketilme işleminden sonra ağız ve dişlerimiz bol su ile çalkalanmalı ve diş macunu ile düzenli bir şekilde fırçalanmalıdır. Limon, ada çayı, portakal, karbonat, misvak ağacı, fesleğen gibi doğal bitkisel yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Gülümsediğimizde dişlerimizin parlaklığı ve beyazlığı etrafımızdaki insanlar tarafından hoş karşılanacak ve daha genç bir görünüme sahip olacaksınız.

Dr. Ahmet KİĞILI

Dr. Ahmet KİĞILI

Dişhekimi / Prostodonti ve Estetik Diş Hekimliği

1986 yılında başladığı Gazi Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesinden 1992 yılında mezun oldu.
Profile Git

Tedaviler İle İlgili Diğer Makalelerimiz


Kanal Tedavisi Nedir? Ne Zaman Yapılır?

Kanal Tedavisi Nedir? Ne Zaman Yapılır?

Sağlıklı dişin merkezinde sinir ve kan damarlarının geçtiği yumuşak doku yer alır. Bu sinirler diş köklerinden kök uçlarına kadar uzanır, mine ve dentin

Devamını oku
Kanal Tedavisi Hakkında Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Kanal Tedavisi Hakkında Bilinen Yanlışlar Nelerdir?

Son yıllarda kanal tedavisinin toksik olmasından, kansere neden olmasına ve hatta DNA’nın değişmesine kadar bir sürü sonucunun olduğunu iddia eden yazılar

Devamını oku
Siyah Dolgular Değiştirilmeli mi?

Siyah Dolgular Değiştirilmeli mi?

Amalgam dolgular etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış ve 100 yılı aşkın süredir kullanılan dolgulardır. Dayanıklıdırlar, yerleştirmeleri kolaydır ve doğal diş yapısıyla aynı fiziksel özelliklerin çoğuna

Devamını oku
Dolgu Sonrası Geçmeyen Hassasiyet Nedeni Nedir?

Dolgu Sonrası Geçmeyen Hassasiyet Nedeni Nedir?

Yeni yapılan dolgularda dişe yapılan işlem sırasında oluşan sıcaklık ve kullanılan kimyasallar nedeniyle bir süre hassasiyet hissi oluşabilir. Genellikle 2 haftaya yakın bir sürede giderek azalan soğuğa

Devamını oku
WhatsApp
Randevunu Planla
Confident