Kanal Tedavisi Nedir?

Birçok kişinin aşina olduğu diş hekimliği terimlerinden olan kanal tedavisi, aslında en çok korkulan tedavilerdendir de. Peki, aslında kanal tedavisi nedir?

Kanal tedavisi, kabaca dişte fazla ilerlemiş çürüklere müdahale olarak algılanabilir. Bazı çürükler zamanında tedavi edilmediğinde, diş boyunca ilerler ve diş kökünden çene kemiğine ulaşabilir. Bu çürükler iltihaplı olmakla birlikte artık çürük sinirlere temas ettiği için fazlaca ağrıya da sebep olurlar. Bazı durumlarda yüzde dışarıdan görülebilen küçük veya büyük şişlikler de oluşturabilirler. Eski yöntemler bu şişlik indikten sonra dişin çekilmesi gerektiği yönünde olsa da, kanal tedavisi bu dişleri çekmeden tekrar işlevsel hale getirebilmeyi amaçlar.

Kanal Tedavisi Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kanal tedavisi nedir sorusundan sonra en çok karşılaşılan sorulardan biri de bu tedavinin nasıl uygulanacağı. Kanal tedavisi elbette dikkat isteyen ayrıntılı bir iş ancak günümüzde bu tedavide başarı oranlarının %90’lara çıktığını unutmamak gerek. Uzman hekimlerimiz sayesinde biz de kurum olarak bu yüksek oranı gayet makul buluyoruz ve kanal tedavisini ihtiyaç duyan hastalarımıza profesyonelce uyguluyoruz.

Kaliteli Kanal Tedavisi Nedir, Nasıl Olmalıdır?

Kanal tedavisi her zaman için profesyonelce ve en kaliteli biçimde uygulanması gereken bir tedavidir. Ancak maalesef her zaman ağız ve diş tedavisinde bu yüksek standartlar sağlanamayabiliyor. Biz kurum olarak yılların verdiği tecrübe ile kaliteli kanal tedavisi nedir sorusuna yeterli profesyonellikte yanıt verebildiğimizi düşünüyoruz. Gerek yetenekli ve uzman hekimlerimiz gerek de son teknoloji cihazlarımız ile kanal tedavilerini siz hastalarımıza en acısız şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Ayrıca bu tedavileri olabildiğinde az seansta bitirmeye de gayret ediyoruz. Siz de dişlerinizle ilgili her türlü şikayetiniz için hekimlerimize danışabilir, randevu alarak bize rahatlıkla tedavi olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Diş Ağrısı İçin Ne Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.