Diş Eti Kanaması Neden Olur? Tedavisi Var Mı?

Diş Eti Kanaması Neden Olur? Tedavisi Var Mı?

Diş Eti Kanaması Neden Olur? Tedavisi Var Mı?

Diş eti kanaması, dişeti hastalığının ilk ve en önemli belirtisidir. Hastalığın başlangıç döneminde yani; dişetindeki enfeksiyonun henüz dişlerin köklerini çevreleyen dokulara (özellikle kemik dokusu) yayılmadığı durumlarda dişeti kanaması miktar olarak çoktur. 

Diş Eti Kanaması Nasıl Önlenir?

Yemeklerden sonra diş ile dişetinin birleştiği bölgede bakteri plağı denilen bir yapı oluşur. Bu yapı isminden de anlaşılabileceği gibi binlerce bakteri içerir. Biz fırçalama ile ağzımızdaki gıda artıklarını değil, temel olarak bu bakteri plağını uzaklaştırmaya çalışırız. şayet bu bakteri plağı uzaklaştırılmaz ise, plak miktar olarak artar ve ilerleyen dönemlerde tükürük içindeki kalsiyum iyonlarının etkisiyle sertleşip diştaşına dönüşebilir. Diştaşı bakteri plağının tutunabilmesi için mükemmel bir ortam sağlar ve bu sayede oluşan kısır döngü nedeniyle diştaşı hem dişetinin içine hem de dişin üzerine doğru büyümeye başlar. Bu oluşumlar sırasında da dişeti enfeksiyonu oluşmaya başlar. İşte bu esnada vücut kendini bu etkenlere karşı savunabilmek için bağışıklık  sistemini aktive eder. Bu bağlamda dişeti yüzeyine yakın kan damarları genişleyerek savunma hücrelerinin dişetinin derin dokularına geçerek bakteriler ile savaşabilmesi için ortam hazırlarlar. Fakat bu prosedür aynı zamanda dişetinin ödemli ve kanamaya eğilimli bir hale gelmesine neden olur. işte bu nedenle dişeti hastalığında kanama sık görülen bir belirtidir.

Diş Eti Kanaması Tedavisi

Dişeti hastalığının tedavisinin ilk adımı ağızdaki diştaşları ve bakteri plağının uzaklaştırılmasına yönelik diş yüzeyi temizliğidir. Daha özelliklikli tedavilere geçmeden yapılan bu ilk adım bile kanama şikayetini oldukça geriletir.

Diş Eti Kanaması Çözümü

Diş eti kanaması, ağız ve diş sağlığı içerisinde en sık karşılaşılan problemlerden birisidir. diş eti kanaması belli bir dereceye kadar mühimsenmediği için zamanla ilerler ve tedavi süreci de değişiklik gösterir. Öncelikle diş eti, ağız ve diş sağlığı açısından hayati öneme sahiptir. Bu yüzden diş etlerinde oluşacak bir problem aksatılmadan tedavi gerektirir. Eğer diş etiniz sağlamsa hem ağız sağlığınız yerindedir hem diş sağlığınız. Diş etlerinizde bir sorun varsa da bu, çoğu zaman daha başka rahatsızlıklarınızın göstergesidir. Diş eti kanaması çözümü belirttiğimiz nedenlerden dolayı hemen uygulanması gereken bazı bakımları ve tedavileri kapsar.

Diş Eti Kanaması Çözümünde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diş etleri, dişlerin en temel parçalarından birisidir. Diş etlerinde görülen kanamanın nedenleri ise birden fazla olabilir. Bu yüzden diş eti kanaması çözümü ilk olarak kanamanın neden kaynaklandığı üzerinde yoğunlaşmayı gerektirir. En sık karşılaşılan nedenlerden birisi vitamin eksikliğidir. Diş ve diş etleri için gerekli vitaminler vücuda alınmadığı zaman diş etleri zayıflayarak kanama gösterebilir. Yine yoğun olarak sigara kullanımı diş eti kanamalarına neden olabilir. Elbette en doğru tespit bir hekim muayenesi ile ortaya çıkacaktır. Hekim tedavisi yanında diş eti kanaması çözümü noktasında şunlara dikkat edilmelidir:
  • Diş ve ağız hijyeninin sağlanması,
  • Ağız gargarası kullanımı,
  • Diş ipi kullanımı,
  • Her gün düzenli diş fırçalamak,
  • Ayda bir düzenli diş muayenesi olmak.

Güvenilir ve Etkili Diş Eti Kanaması Çözümü

Kliniğimiz ağız ve diş sağlığı problemlerinin tespiti ve tedavisi noktasında profesyonel hizmet vermektedir. Bu kapsamda diş eti kanaması çözümü ve tedavilerinde de rahatlıkla randevu alabilir, muayene olabilirsiniz. Uygulanacak doğru tedavi ile kısa sürede diş eti kanamalarınızı durdurabilir, daha sağlıklı diş etlerine kavuşabilirsiniz.

Diş Eti Kanaması Nelere Yol Açar, Tedavisi Var Mıdır?

dişeti kanamasıDiş eti kanamaları diş etlerinde problem olduğunu gösterir ve acil tedavi edilmesi gerekir. Diş eti sorunları dişin destek dokusunun kaybına yol açarak diş kaybına kadar yol açabilecek problemlere ve böbrekler, kalp gibi organları etkileyerek başka genel rahatsızlıklara yol açabilir. Diş eti hastalıkları uzmanları tarafından gerekli tedaviler yapılarak bu sorunlar giderilebilir.

Diş Eti Kanaması Neden Olur?

Yaygın Bir Sağlık Sorunu Olan Diş Eti Kanaması Neden Olur?Diş eti kanaması neden olur? Sorusu pek çok kişinin sorduğu bir sorudur. Diş eti kanaması oldukça yaygın bir rahatsızlıktır. Bundan dolayı çok sayıda kişi diş eti kanaması sorunu yaşamaktadır. Esasında diş eti kanamasının pek çok farklı nedeni bulunabilmektedir. Her ne kadar insanlar pek üzerinde durmasa da diş eti kanaması oldukça önemli bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş eti kanaması olarak tanımlanan rahatsızlık aslında diş etlerinin belirli bölgelerden kanama yapmasıyla oluşmaktadır. Bu noktada diş eti kanaması önemsenmesi gerekli olan bir sorun olmaktadır.

Diş Eti Kanamasına Neden Olan Faktörler

Diş eti kanaması neden olur Sorusu, diş eti kanamasının sebeplerinin ortaya konmasını gerektirmektedir. Bu noktada pek çok farklı nedenden ötürü diş eti kanamasının oluştuğu söylenebilmektedir. Özellikle vitamin eksikliği, ağız ve diş sağlığına dikkat etmemek ve sigara bağımlılığı gibi unsurlar diş eti kanamasını tetiklemektedir. Normalde sağlıklı bir diş kanamamalıdır. Sert meyveleri yerken gördüğümüz diş izlerinin arasındaki izler, diş eti kanamasının habercisi niteliğindedir. Mutlaka ama mutlaka tedavi edilmesi gerekli olan bir rahatsızlıktır. Diş eti kanaması tedavi edilmezse diş kayıplarının yaşanması oldukça muhtemel bir durumdur.

Diş Eti Kanamasının Tedavisi

Diş eti kanaması neden olur? Sorusunun ardından diş eti tedavisi nasıl olmalıdır? Sorusu gelmektedir. Diş eti tedavisi için öncelikle doktora başvurarak iyi bir muayene olmak gerekmektedir. Doktorun önereceği ilaçları kullanarak ve ağız sağlığına dikkat ederek diş eti kanaması rahatsızlığından kurtulmak söz konusu olmaktadır. Ayrıca dişleri düzenli olarak fırçalamak diş eti kanaması rahatsızlığının tekrar etmemesi açısından oldukça önemli bir faktördür. Esasında dişlerini düzenli olarak fırçalayarak ağız sağlığına dikkat eden bireyler diş eti kanaması rahatsızlığıyla pek karşılaşmamaktadır.

Diş Eti Kanaması Tedavisi İle Dişlerinizi Kurtarın!

Diş eti kanamasıDiş eti kanaması tedavisi ile dişlerinizin ağzınızdan kayıp gitmesinin önüne geçilebilir. Yani diş etinizdeki kanamalar sonucu eğer ki tedavi uygulanmazsa diş dokusunun ardından da dişlerin hepten zarar görmesi mümkün olabilmektedir. Bu nedenden ötürü diş eti kanamasını sıradan bir problem gibi görmemeniz gerekir. Fırçalama sırasında kanayan dişler ve bu durumun çoğu kez tekrarlanması diş eti kanamasında sizleri uyaran ve tedavi edilmesi için göz önüne çıkan önemli bir belirtidir. Sizler de bu önemli belirtiden şikâyetçi olan kişilerdenseniz tedavi için diş hekimine başvurmanız gecikmemesi gereken bir durum olacaktır.

Diş Eti Kanaması Tedavisi İle Dişlerinizi Kurtarın!

Diş eti kanaması tedavisi diş etlerinin hasta olduğunu gösteren durumun ardından öngörülen işlemler bütünüdür. Kemik dokusunu ele geçirmeyen diş eti rahatsızlığı döneminde diş eti kanamaları miktarının fazlalığından söz edilebilir. İşte bu dönemde diş eti kanaması ile başlayıp dişlerin tamamıyla çekilecek duruma gelmesinin önüne geçilecek tedaviye başlanması gerekir. Diş fırçalamak kadar basit bir olayı ne yazık ki uygulamaya üşenen kişiler dişlerinde ortaya çıkan bu sıkıntılı durumun fırça yardımı ile diş ve çevresinden gönderilemeyen plaklar nedeni ile başlarına geldiğini bilmelidirler. Zira yemek sonrası gönderilemeyen plakların giderek çoğalması artık sertleşmesi ve birçok kişide meydana gelen diş taşına dönüşmesi demek olacaktır. Bu durum ise oluşan bakteriler için artık bir ortamın varlığının göstergesidir.

Diş Eti Kanaması Tedavisi İle Yolu Kapanan Diş Eti Problemleri!

Diş eti kanaması tedavisi bakteriler, plaklar, diş taşları, zayıflayan bağışıklık sistemi ve en sonunda elveda denilen dişlerin yolunu kapatmaktadır. Öyleyse diş eti kanaması ile sizlere sinyal veren diş eti problemlerinin yolunu açmayın.

Diş Eti Kanaması Nasıl Geçer?

Diş eti kanaması nasıl geçer önlemenin ilk yolu ağız bakımının düzenli bir şekilde yapılması ve diş hijyenin sağlanmasıdır. Ağız gargarası kullanmak ise dişlerin kanamasını durduran bir diğer etkili yoldur.Yemek kalıntılarını ortadan kaldırmak için diş ipini kullanarak diş eti kanamalarını önleyebilirsiniz. Her gün dişleri düzenli olarak fırçalamak ve her ay düzenli olarak diş hekimine gidilmesiyle diş eti kanaması zamanla ortadan kaldırılabilir. Yemek yedikten sonra dişlerin fırçalanması şarttır. Eğer dişleri fırçalamak için ortam müsait değil ise diş ipini her daim yanınızda taşıyın. Yemek yedikten sonra diş kalıntıları temizlemek için diş ipi kulanın.

Diş Eti Kanaması Nasıl Olur?

Diş eti kanaması nasıl geçer yaygın olarak görülmesine rağmen pek dikkate alınmaz. Lakin dikkat edilmesi gereken bir konudur. Eğer dikkatli bakılmayan bu diş ve diş etine ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. Diş eti kanaması sağlam olan dişlerin çürümesine veya diş kaybına neden olur. Diş etinin kanamasındaki en büyük neden dişlerin düzenli fırçalanmamasıdır. Diş etinin kanamasının bir diğer nedeni ise sigarada sigara dişlere zarar verdiği gibi diş etini zedeleyerek diş eti kanamasına neden olur. Diş etinde kanama olmasının bir diğer nedeni ise vitamin eksikliği ve sigara tiryakiliğinden kaynaklanmaktadır.

 Diş Eti Kanaması Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Diş eti kanaması nasıl geçer tedavi edilmez ise birçok rahatsızlığa neden olur. Örneğin diş kaybına, ağız kokusuna, gingivitis gibi sağlık problemleri görülür. Gingivitis diye adlandırılan hastalık Türkçe tam karşılığı diş eti iltihaplanmasıdır. Bu yüzden her gün düzenli olarak diş sağılığınız için her şeyi yerine getirerek diş eti kanamasını önlersiniz. Aynı zaman da diş eti kanaması eğer halen devam ediyor ise acilen diş hekimine başvurunuz.

Diş Eti Kanaması Nasıl Önlenir?

Diş eti kanaması nasıl önlenir diye sorulduğunda birçok farklı cevap alınmaktadır. Bunun için öncelikli olarak diş eti kanamasının kaynağına inilmesi gerekmektedir. Diş eti kanamalarının neden olduğu iyice analiz edilmelidir. Diş etleri genel olarak fırçalama esnasında kanamaktadır. Ancak spontane olarak da kanamalar gerçekleşebilmektedir. Düzensiz yahut fırçalama esnasında yaşanmayan kanamalar, bir enflomasyonun yahut bir iltihabın habercisi olabilmektedir. Sürekli olarak yaşanan diş ve diş eti kanamaları ile karşılaşıldığında bu durum iyice analiz edilerek doğru şikayetler ile bir kliniğin yolu tutulmalıdır.

Fırçalama Esnasında Diş Eti Kanaması Nasıl Önlenir?

Peki diş eti kanaması nasıl önlenir? Bunun için geçerli olan sebepleri iyice araştırmanız gerekmektedir. Kanama ile karşılaşıldığından kanayan bölgeyi daha fazla tahrip edilmemelidir. Fırçalama esnasında yaşanan diş eti kanamaları genel olarak yanlış ve sert fırçalamaktan kaynaklanmaktadır. Sert ve yanlış fırça ile fırçaladığınızda diş etleriniz ciddi anlamda deformasyona uğrayabilmektedir. Bu sebepten ötürü doğru ve yumuşak kıllara sahip olan fırçalar ile dişlerinizi nazikçe fırçalamanız gerekmektedir.

Diş Eti Kanaması Nasıl Önlenir Ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Diş eti kanaması nasıl önlenir? Diş etleri kanama esnasında nasıl kontrol altına alınır? Diş eti oldukça önemlidir. Bu sebepten ötürü beklenmedik kanamalar olası risk taşıyabilmektedir. Bunun yanı sıra dişlerin doğru fırçalanmaması halinde dişlerinizdeki bakteri plakları zamanla birikerek diş eti hastalıklarına da sebebiyet vermektedir. Kanamaların önlenmesi için diş etlerinin tedavi edilmesi gerekmektedir. Bununla ilgili olarak öncelikle doğru fırçalama tekniklerinin öğrenilmesi ve uygulanması gerekmektedir. Fırçalama tekniklerinin yanı sıra uygun bir fırça da kullanılması önem taşır. Diş fırçalarının kılları fazla sert olmamalıdır. Ayrıca fırçalama esnasında diş etleri çok zorlanmamalı ve nazik hareketler yapılmalıdır. Ardından mutlaka bir uzman hekime danışmanız sizin için faydalı olur. Uzman hekim tedavi edilmesi gereken noktalar var ise tedavi altına alarak kontrolleri sağlar. Bu sayede olası diş eti hastalıklarının önüne geçebilirsiniz.

Diş Eti Kanamasının Tedavisi

Diş Eti KanamasıDiş eti kanamalarımızı dişlerimizi fırçaladıktan sonra veya diş ipi kullandıktan sonra bir miktar kan gördüğümüzde fark ederiz. Eğer ağrı yapmıyorsa çoğu zaman umursamayız. Fakat mesele bu kadar basit olmayabilir. Çünkü ağızda görülen bu kanama diş eti hastalıklarının belirtisidir. Peki diş eti kanaması tedavisi nasıl yapılmalıdır? Öncelikle diş eti kanaması çeşitli nedenlerden kaynaklanır ve bu nedenler farklı farklı olabilir. Tedavi uygulamalarında da ilke yoğunlaşılması gereken diş eti kanamasının nedenidir. Eğer erken tedavi edilirse diş eti kanamalarına neden olan etkenlerin hemen hepsi çözülebilir. Fakat geç kalınması durumunda dişlerin dökülmesine kadar süreç ilerleyebilir.

Diş Eti Kanaması Tedavisi Ve Cerrahi Müdahale

Diş etlerinde ortaya çıkan kanamaların bazıları beslenme alışkanlığını değiştirerek ve ağız temizliğini arttırarak durdurulabilir. Bazı diş eti kanamalarında ise cerrahi müdahale gerekir. Bunu belirleyecek olan diş hekimi muayenesidir. Bu noktada polikliniğimiz bütün ağız sağlığı bakım be tedavilerinde olduğu gibi diş eti kanaması tedavisi ve problemlerinde de yanınızdadır. Uzman hekimlerimiz gereken muayeneyi yapacak ve tedavi seçeneklerini değerlendirecektir. Kimi zaman vitamin eksikliğine bağlı olarak diş etlerinde kanama olabilir. Kimi zaman sigara, alkol kullanımı diş etlerinde kanama yapabilir. Kimi zaman yanlış diş fırçası kullanmak diş etlerini aşındırabilir. Bu durumda daha yumuşak bir diş fırçası çözüm olacaktır. Bazen kullanılan diş macunu vücut yapısına uygun olmayabilir ve farklı bir diş macunu kullanılarak çözüm üretilebilir.

Doğru Ağız Bakımı İle Diş Eti Kanaması Tedavisi

Hekim tedavisi dışında dişlerinizi her gün düzenli fırçalamak, diş fırçalarını en az 3 ayda bir değiştirmek, diş fırçalama esnasında nazik davranmak, düzenli olarak diş ipi kullanmak da diş eti kanaması tedavisi ve çözümleri arasında sayılabilir.

Diş Eti Hastalıklarının Belirtileri Nelerdir ve Diş Eti Kanaması Nasıl Geçer?

Diş eti hastalıklarının en önemli belirtilerinden olan diş eti kanaması, hastalığın başlangıç döneminde miktar olarak daha fazla olduğundan diş eti kanaması nasıl geçer sorusunun cevabı da tedavi sürecinin önemli bir parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Diş eti hastalıklarının diğer belirtileri olarak ise şu huşuların sayılması mümkündür:
  • Diş etlerinin hassas, şiş ve kırmızı olması
  • Dişetlerinin dişlerden ve dişlerin birbirinden uzaklaşması
  • Ağızda sürekli olarak kötü koku
  • Isırma sırasında dişler arasındaki uyumun bozulması
  • Ağızda iltihaplı akıntı

Diş Eti Kanaması Nasıl Geçer ve Hastalık Nasıl Önlenir?

Diş eti kanaması nasıl geçer sorusuna cevap aramak zorunda kalmamak için dikkat edilmesi gereken husus, diş eti hastalıklarına maruz kalmadan önce hastalığı önleme adına yapılması gerekenlerdir. Bu konuda kişisel özen ve temizlik önemli bir paya sahiptir. Çünkü dişlerin ve dişetlerinin sağlıklı halini devam ettirmek için en önemli nokta fırça ve diş ipi kullanarak ağızda bulunan bakteriyel plakların uzaklaştırılmasıdır. Düzenli olarak dişleri hekime kontrol ettirmek de erken teşhis ve tedavi sürecinin kolaylığı açısından önemlidir. Hekim kontrolü günlük bakım ile temizliği sağlanamayan bölgelerde oluşan plakların uzaklaştırılması açısından da ihmal edilmemesi gereken bir konudur.

Diş Eti Kanaması Nasıl Geçer ve Tedavi Nasıl Yapılır?

Diş eti kanaması nasıl geçer sorusuna verilecek ilk cevap günlük diş fırçalama alışkanlığı edinmenin kanamaları büyük ölçüde azaltacağıdır. Fırçalama diş eti hastalıklarının başlangıç döneminde dişler üzerindeki plak ve taşların uzaklaştırılması ve dişetlerinin güçlendirilmesini sağlamak için çoğunlukla yeterlidir. İleri safhalarda olan hastalık durumunda ise cerrahi çözümlere başvurmak gerekebilmektedir. Ancak cerrahi çözümlerden yararlanılarak hastalık tedavi edilse dahi sonrası için kişisel ağız bakımı ile tedavinin sürdürülmesi gerekmektedir.

Diş Eti Kanaması Nedenleri

Diş eti kanaması neden olur merak ediyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Diş eti kanamaları diş eti hastalıklarını belli etmektedir. Diş eti rahatsızlıkları yaşıyorsanız kanamalar olur ve bu kanamalar hastalık tedavi edilmediği sürece devam edebilir. 2 ya da 3 günden fazla süren diş eti kanamalarınız varsa vakit kaybetmeden bizimle iletişim kurabilirsiniz. Diş eti kanamalarını önlemek için hijyene gereken önemi mutlaka vermelisiniz. Dişlerin düzenli olarak doğru teknik ve fırça ile fırçalanması gerekmektedir. Arayüz fırçası ve diş ipi de diş sağlığı için büyük önem taşır. Ayrıca 6 ayda 1 diş hekimine gelerek kontrollerinizi yaptırmalısınız.

Diş Eti Kanaması Nedenleri

Diş eti kanaması neden olur yeterli temizleme yapılmadığında kanama görülmektedir. Ara  yüz temizliği, diş ipi kullanımı ve fırçalama teknikleri uygulanmadığında bakteriler diş etlerine tutunur ve zamanla zarar vermeye başlar. Diş plağı kanamalara sebep olmaktadır. Hamilelik, sigara, menopoz, adet dönemi, şeker hastalığı gibi süreçlerde de diş eti kanamaları görülmektedir. Hemofili, lösemi, ilaç kullanımı, hatalı diş fırçalama, kan hastalıkları gibi birçok neden diş eti kanamalarına etki etmektedir. Diş kanaması vitamin eksikliği, ağız temizliğine özen göstermemek, kötü beslenme, madde kullanımı gibi daha pek çok sebeplerle oluşmaktadır. Dişlerinizi kaybetme aşamasına gelmeden tedavinizi mutlaka olmalısınız.

Diş Eti Kanaması Tedavisi

Diş eti kanaması neden olur ve tedavisi nasıl olur diyorsanız vakit kaybetmeden bizimle irtibat kurabilirsiniz. Diş etki kanamaları birçok sebeple meydana gelir ve birçok kişi tarafından ciddiye alınmaz. Ancak müdahale edilmesi ve ciddiye alınması gereken bir hastalıktır. Tedavi edilmeyen ve ilerleyen diş eti kanamaları diş kayıplarına yol açabilmektedir. Dişlerin bakteri tutmaması için bakımınızı mutlaka düzenli olarak yapın.

Diş Eti Kanaması Tedavi Fiyatları

Dişlerimiz gün içerisinde  belki de en çok kullanmakta olduğumuz vücut bölümlerimizin başında gelmektedir. Her türlü yeme içme faaliyetlerimizde dişlerimiz faal olarak görev almaktadır. Dişlerimizin ağzımız içerisinde muntazam bir şekilde durabilmesini sağlayan yapıya diş eti ismi verilmektedir. Oldukça hassas bir yapı olan diş eti hijyeni ve sağlığı oldukça önemli bir ağız sağlığı meselesidir. Diş etinin sağlıklı olabilmesi için dişlerin hijyeninin düzenli olarak sağlanabilmesi gerekir. Aksi takdirde diş etlerimizde istenmeyen birtakım rahatsızlıklar meydana gelecektir. Bu rahatsızlıkların başında diş eti kanaması gelmektedir. Diş eti kanaması isminden de anlaşılabileceği gibi zayıflayan diş etlerinin herhangi bir müdahale karşısında kanlanması ya da kanaması durumuna verilen isimdir. Kliniklerimizde bulunan uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştirilen tedaviler diş eti kanaması tedavi fiyatları üzerinden müşterilerimiz ile buluşturulmakta olup, gerekli tüm tıbbi müdahalelerde bulunarak hastalarımızın diş etlerinin eski sağlığına kavuşması sağlanmaktadır.

Diş Eti Kanaması Tedavi Fiyatları Ve Belirtileri

Diş eti kanaması birçok farklı belirti gösterebilmektedir. Bu belirtilerin başında şüphesiz dişlerimizin fırçalanmasından sonra tükürülen suda bir miktar kan görülmesi olacaktır. Yine elma, armut gibi sert meyvelerin tüketilmesi esnasında ısırılan yüzeyde kan lekesinin görülmesi diş eti kanamasının bireyde meydana geldiğine işaret eden belirtilerin başında yer alır. Diş ipi ile temizlik gerçekleştirildikten sonra ipte bulunan kan lekeleri de bu rahatsızlığı işaret eder. Siz de bu belirtileri görüyor iseniz diş eti kanaması tedavi fiyatları için uzman kliniğimize başvurabilirsiniz.

Diş Eti Kanaması Tedavi Fiyatları Ve Olası Nedenleri

Diş eti kanamasının başlıca nedenleri diş temizliğinin yeterli miktarda sağlanamaması ve gerekli besinlerin alınamamasıdır. Diş eti kanamasından korunmak ve diş eti kanaması tedavi fiyatları hakkında bilgi edinmek için kliniğimiz ile irtibata geçebilirsiniz.
Dr. Artun URGANCIOĞLU

Dr. Artun URGANCIOĞLU

Dişhekimi / Periodontoloji Uzmanı

1994 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden 1999 yılında mezun oldu.
Profile Git
WhatsApp
Randevunu Planla
Confident